Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Pagina web OI POS DRU, unde ne puteti gasi
Andrei Linu
Trimis: 12 Sep 2006, 02:31 PM

Utilizator
**

Grup: posdru

Subsite-ul nostru este http://www.posdru.edu.ro,
acolo puteti gasi informatii relevante cu privire la finantarile din fonduri structurale (in special FSE) a proiectelor din domeniul DRU, ca si noutatile din domeniu
Mesaj personal
carmenepure
Trimis: 7 Dec 2006, 11:24 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Pentru scrierea unui proiect(POS-DRU) exista un formular anume?
Mesaj personal
florinstefan
Trimis: 28 Mar 2007, 07:31 AM

Utilizator
**

Incercam un proiect pe
Axa Prioritară 1: Educația și formarea profesională în sprijinul creșterii economice și dezvoltării societății bazate pe cunoaștere
Vrem sa facem niste cursuri de perfectionare si formare continua si un schimb de experienta cu o scoala din strainatate.
Cheltuielile intr-o deplasare in strainatate ca schimb de experienta cu o scoala (sau mai multe) sunt eligibile intr-un astfel de proiect?

--------------------
Florin Stefan, matematica si info
0744329676
florinstefan1964@gmail.com
florinstefan1964@hotmail.com
florinstefan1964@yahoo.com
Mesaj personal
Laura Marinas
Trimis: 29 Mar 2007, 01:59 PM

Utilizator
**

Grup: posdru

am raspuns deja la aceasta intrebare. deplasarea este eligibila, si implicit cheltuielile aferente sunt eligibile cu conditia ca deplasarea sa nu fie activitatea principala/unica a proiectului si cu conditia ca deplasarea sa fie necesare pentru/legata de realizarea activitatilor principale ale proiectului.
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
angela_ghrsm
Trimis: 29 May 2007, 07:48 PM

Utilizator
**

Am si eu un proiect pentru axa nr 2, punctul 2.2. Nu se mai depun formulare ? unde gasesc aceste formulare de solicitare a finantarii ?

--------------------
Audaces fortuna iuvat ! Per aspera ad astra !
Mesaj personal
angela_ghrsm
Trimis: 29 May 2007, 08:55 PM

Utilizator
**

am gasit cererea de finantare dar nu stiu pe ce site a fost lansat apelul de propuneri de proiecte pe care l-am pierdut pentru anul acesta. Oricum nu eram pregatita cu toata documentatia, mai ales cine munceste sa completeze atatea documente ?!? Colegii din echipa vor vrea sa munceasca iar eu sa le promit ca vor fi remunerati din banii de finantare a proiectului care vor veni la sf. Asteapta ?!?

--------------------
Audaces fortuna iuvat ! Per aspera ad astra !
Mesaj personal
gabriellita
Trimis: 14 Jul 2007, 07:12 AM

Utilizator activ

angela_ghrsm, unde ai gasit cererea de finantare? Stii ceva si despre un Ghid al aplicantului?

--------------------
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Dacă îți place ce faci, atunci vei avea succes.” (Albert Schweitzer)
Mesaj personal
ilieda
Trimis: 26 Feb 2008, 05:37 PM

La prima intervenție

Stie oare cineva unde poate fi gasit formularul on-line de finantare POS DRU? Este pomenit foarte apasat in Ghidul aplicantului despre completarea exclusiv on/line dar pe site nu exista/n-am gasit eu niciun format de formular.
PAna in martie poate se gandeste cineva sa-l faca vizibil.
Spor la treba, dragi colegi!
Mesaj personal
ioana_cdrn
Trimis: 26 Feb 2008, 06:30 PM

Utilizator avansat

Intră în fse.romania, ghid de finanțare și acolo ai toate indicațiile. Cererea de finanțare on line se completează în Action web, tot pe site-ul asta.

--------------------
" Nu cerceta aceste legi,
Căci ești nebun de le-nțelegi !
Mesaj personal
florinstefan1964
Trimis: 25 Feb 2009, 11:10 AM

Utilizator
**

Cum as putea afla detalii despre un proiect de grant pe care l-am depus pe cererea 19 si care pe actionweb a primit "neadmis". M-ar interesa deoarece as putea sa inteleg ce am gresit si poate urmatorul proiect ...

--------------------
Florin Ștefan
prof. matematica
Colegiul ANDRONIC MOTRESCU Rădăuți
0747258396
Florin.Stefan@profesor.edu.ro
florinstefan1964@yahoo.com
florinstefan1964@gmail.com
florinstefan1964@hotmail.com
Mesaj personalTrimite emailYahooMSN
alternative
Trimis: 9 Feb 2010, 08:43 PM

Utilizator
**

As avea nevoie de o indrumare. Avand in vedere importanta acordata stiintelor, la nivelul tarilor membre UE, as dori sa accesez un grant pentru dotarea laboratoarelor de stiinte, intr-o scoala cu clasele I-VIII. Exista aceasta posibilitate?

Acest mesaj a fost modificat de către alternative la data 9 Feb 2010, 08:44 PM
Mesaj personal
Analia007
Trimis: 16 Mar 2016, 07:14 PM

Utilizator avansat

Buna ziua,

Am fost inscrisa intr-un proiect POSDRU, nu mi-am indeplinit obligatiile iar acum, bursa primita, trebuie sa o returnez intr-un cont deschis la Trezoreria sectorului 6 Buc. Cum procedez sa le virez banii? Sunt costuri de transfer daca le virez banii printr-o banca?

--------------------
Numai bine
Simona
profesor la liceul ***** Bucuresti
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved