Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Eșalonare indemnizație de concediu
Salmanrushdie
Trimis: 7 Jun 2018, 12:45 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Salut!
Am rugămintea sa imi spuneti care ar fi, daca exista, cadrul normativ conform căruia putem primi indemnizația de concediu eșalonat pe lunile iulie si august. Anul trecut am fost detașat si am putut depune o cerere pentru a primi banii in fiecare luna de vara, anul acesta insa am revenit la post si doamna contabilă spune ca primim toti banii odată si ca o astfel de cerere nu are acoperire legală. Cum in unele școli se poate si in altele nu?
Multumesc!
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 11 Jun 2018, 11:36 AM

Mentor

Care ar fi motivul sa cereti asa ceva?
Ii lasati in cont si retrageti esalonat d-voastra din cont.

--------------------
Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi !!!
Mesaj personalTrimite emailMSN
Salmanrushdie
Trimis: 11 Jun 2018, 12:15 PM

Utilizator
**

Motivul este unul strict personal, multumesc insa pentru sugestie. Am intrebat-o acelasi lucru pe o doamna contabilă de la alta scoala și nu a știut sa raspunda, mi-a zis ca se interesează si cam asa a ramas. Se pare ca in invatamant legislatia rămâne în continuare o mare nebuloasă, chiar si pentru cei direct implicati.
Multumesc si numai bine!
Mesaj personal
vali_d
Trimis: 14 Jun 2018, 07:46 PM

Utilizator avansat

Eu mă lupt în fiecare an cu ei să respecte legea (banii pe concediu toți odată ,cu 5 zile înainte de a pleca în concediu) și nu am avut niciodată succes și dumnevoastră????????????
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved