Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Incheiere situatii scolare, Transfer elevi- incheiere situatii scolare
meli_melisa
Trimis: 14 Jun 2018, 07:17 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua! Am nelamuriri privind incheierea situatiilor scolare a doi elevi transferati in timpul acestui semestru:
1. In primul semestru a studiat o alta disciplina optionala. Cum ii calculez media generala tinand cont ca in rofuip se precizeaza ca media optionalului din sem 2 devine medie anuala iar in foaia matricola vor fi trecute ambele optionale?
2. In primul semestru a studiat o alta limba straina. Cum se calculeaza media generala in acest caz?
Multumesc!
Mesaj personal
teodora06
Trimis: 14 Jun 2018, 08:30 AM

Utilizator
**

mediile semestriale primite de la scoala respectiva se trec toate chiar daca dv nu aveti disciplina in catalog. elevul va avea mai multe medii anuale(cele semestriale pe care nu le aveti devin anuale) si se va face raportul la nr. de discipline.
Mesaj personal
meli_melisa
Trimis: 14 Jun 2018, 08:48 AM

Utilizator activ

Deci voi trece noi rubrici in catalog: optionalul si lb straina?
Mesaj personal
teodora06
Trimis: 14 Jun 2018, 10:49 AM

Utilizator
**

da. si in registrul matricol la fel.

Acest mesaj a fost modificat de către teodora06 la data 14 Jun 2018, 10:50 AM
Mesaj personal
valiciuca
Trimis: 19 Jun 2018, 01:08 PM

Utilizator activ

Cine completează în registru matricol, dirigintele sau secretarul? Am întâlnit situații diferite, dar a cui este responsabilitatea?
Mulțumesc.
Mesaj personal
ella_09
Trimis: 19 Jun 2018, 02:36 PM

Utilizator avansat

Secretarul ar trebui... confused06.gif

Așa scrie în registrul matricol, la baza fiecărei pagini, "Secretar" și "Director" - pentru verificare/validare. Nu scrie "diriginte"

Dar, în școlile lui "Lasă măi, că merge și așa", diriginții semnează în locul secretarului. unsure.gif
Mesaj personal
4ward
Trimis: 21 Jun 2018, 10:40 AM

Utilizator avansat

QUOTE (ella_09 @ 19 Jun 2018, 02:36 PM)
Secretarul ar trebui... confused06.gif

Așa scrie în registrul matricol, la baza fiecărei pagini, "Secretar" și "Director" - pentru verificare/validare. Nu scrie "diriginte"

Dar, în școlile lui "Lasă măi, că merge și așa", diriginții semnează în locul secretarului. unsure.gif

Directorii noi întreabă.Diriginții, sinceri, spun că ei ...

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
1 utilizator(i) citesc acest subiect (1 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved