Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Mai e putin pana la BAC!, Liceenii pot scapa de o proba la BAC daca isi iau din timp Permisul ECDL.
ecdlromania
Trimis: 30 Apr 2014, 10:50 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Mai mult de 30 000 de elevi si-au echivalat pana in prezent proba de Competente Digitale de la Bacalaureat cu Permisul ECDL. Liceenii pot sa faca un pas inainte si sa isi certifice la nivel recunoscut international competentele digitale ca performanta la examenul de Bacalaureat prin Permisul ECDL. Elevii care detin Permisul ECDL isi pot echivala proba de Competente digitale din cadrul Bacalaureatului si astfel nu vor mai sustine aceasta proba in cadrul examenului de maturitate.
Detalii despre echivalarea la Bacalaureat pe www.ecdl.ro sau la office@ecdl.ro
user posted image
Mesaj personal
ancanegrescu
Trimis: 26 May 2014, 02:35 PM

Utilizator
**

Grup: Members

fiul meu se gandeste sa plece la facultate in Anglia. Nu am reusit sa gasesc foarte multe informatii.Am cautat pe internet firme care sa se ocupe cu asa ceva si am dat peste unii numiti mirunette.A auzit cineva de ei???
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved