Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> admiterea la liceu gemeni, admiterea la liceu gemeni
mihaela221
Trimis: 2 Jul 2014, 10:52 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Am doua fete gemene . Una are media de admitere la liceu 9.15 iar cealalta 7,90.
Cum dupa medii nu vor fi la acelasi liceu m-am documentat si conf. art. 139 din Regulament se pot tranfera in clasa celui cu media mai mare sau invers ,la cererea acestora dar
art. 54 spune ca trebuie respectat numarul optim de elevi la clasa si in functie de media ultimului admis.
Inspectoratul Scolar Judetean imi spune ca doar cea cu media mai mare poate merge
la liceul unde este sora ei cu media mai mica. Va rog sa-mi dati un raspuns daca se poate cat mai urgent.
Va multumesc!
Mesaj personal
mihaela221
Trimis: 2 Jul 2014, 02:37 PM

Utilizator
**

Grup: Members

nu stie chiar nimeni sa imi raspunda?
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved