Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> semiinternat scoala nr. 56, semiinternat scoala nr. 56
Scandalagiu
Trimis: 29 Jul 2014, 07:04 PM

Începător
*

Grup: Members

Clasa de semiinternat de la scoala nr. 56 din Bucuresti este pe cale sa se desfiinteze pe motiv ca nu are 60 de elevi.
Oare un pedagog se poate ocupa de 60 de elevi asa cum scrie la norme ?
Atunci de ce la liceul Iulia Hasdeu exista 2 pedagogi pentru 50 de elevi iar la scoala nr. 56 doar unul ?
De ce la norma unui pedagog nu s-a mai umblat de ani de zile ?

Mesaj personal
Marius0477
Trimis: 29 Jul 2014, 07:33 PM

Începător
*

Si eu am aflat zilele acestea ca o doamna inspector de la sectorul 2 ,Ciho, doreste desfiintarea acestui semiinternat.

Sunt uimit de aceasta dovada de incompetenta sau rea vointa.Acest semiinternat este singurul serviciu de care putem beneficia gratuit pentru copii nostri.
Am inteles ca suntem sfatuiti sa ne ducem copii la After school privat ,de unde sa platim acesti bani lunar.????

Parerea mea este ca sunt niste dedesupturi pentru a castiga privatii.
Am inteles ca directiunea scolii a propus desfiintarea semiinternatului fara sa se gandeasca ca sunt deja copii inscrisi.

Rusine!

Poate ne aude cineva si ia atitudine!
Mesaj personal
Scandalagiu
Trimis: 12 Aug 2014, 09:34 PM

Începător
*

Despre semiinternatul scolii nr.56
Daca motivul invocat de doamna director este lipsa de spatiu pentru activitatea clasei de semiinternat,
atunci ii sugeram noi in calitate de parinti ca poate sa restringa activitatea doamnelor secretare intr-o singura clasa de curs,
cealalta putand fi folosita atat dimineata cat si dupa amiaza de copiii de la semiinternat si nu numai.

Acest mesaj a fost modificat de către Scandalagiu la data 12 Aug 2014, 09:35 PM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved