Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Pot face un curs gratuit sau mai ieftin in Galați,având în vedere..?
Alin3019
Trimis: 23 Jul 2019, 03:39 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua.Sunt un tânăr de 25 de ani cu probleme de sănătate psihologica ,beneficiar de ajutor de handicap dar și pensionat pe caz de invaliditate .Deoarece sunt pensionat temporar îmi doresc și eu să fac un curs de calificare ptr .viitor și apelând la AJOFM Galați ,mi s-a zis că nu pot beneficia de un curs gratuit acolo ptr că sunt pensionat.Vreau sa vă întreb dacă au dreptate și dacă nu există vreo solutie sa fac undeva/ oriunde in Galați un curs gratuit de calificare?M-ar interesa un curs de operator PC pentru început.Daca nu pot face unul gratuit unde mă puteți atunci îndruma sa fac un curs de operator PC mai ietin așa,in Galați?Sau ce soluții există?Am înțeles că am și eu dreptul meu la educație și formare garantat prin lege,chiar daca sunt pensionat și cu ajutor de handicap.Va rog sa mă ajutați și să mă îndrumați in aceasta situatie dacă puteți.Multumesc mult anticipat și aștept răspunsul dvs cu interes.O zi buna!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved