Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> cadranul 1-Platforma ARACIP, Termenul completare cadranul 1 a expirat la 1 iulie!!!
Gabi40
  Trimis: 27 Jul 2016, 11:03 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Am aflat acum ca a expirat termenul de completare a cadranului 1 a expirat!!! Sa speram ca in etapa de revizuire se va deschide din nou sa putem completa toate rubricile!
Mesaj personal
Corina_anir
Trimis: 10 Aug 2016, 02:42 PM

Utilizator
**

QUOTE (Gabi40 @ 27 Jul 2016, 12:03 PM)
Am aflat acum ca a expirat termenul de completare a cadranului 1 a expirat!!! Sa speram ca in etapa de revizuire se va deschide din nou sa putem completa toate rubricile!

A fost o notificare in acest sens?Nu inteleg cum mai putem completa raportul de realizare a activitatilor programate pentru trimestrul III.
Mesaj personal
elena 00
Trimis: 26 Aug 2016, 10:26 AM

Utilizator avansat

Buna ziua,

Stiti cumva daca ne vor lasa sa completam cadranul 1? Mai aveam ceva de scris....
Sper sa nu ma insel, dar credeam ca avem timp pana la 31 august...
sad.gif sad.gif
help...

--------------------
Between two evils, I always pick the one I never tried before.
Mesaj personal
Nectara Mircioaga
Trimis: 26 Aug 2016, 11:59 AM

Mentor

Va atasez raspunsul doamnei Mariana Dogaru

"In fiecare an, in perioada 1-13 octombrie se poate interveni in cadranul 1. Cadranul 1 il pot completa la inceputul lui octombrie, iar cadranele 2,3 si 4 in luna septembrie. In momentul de fata, pot completa baza de date si documentele."
Mesaj personal
elena 00
Trimis: 26 Aug 2016, 12:06 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Nectara Mircioaga @ 26 Aug 2016, 12:59 PM)
Va atasez raspunsul doamnei Mariana Dogaru

"In fiecare an, in perioada 1-13 octombrie se poate interveni in cadranul 1. Cadranul 1 il pot completa la inceputul lui octombrie, iar cadranele 2,3 si 4 in luna septembrie. In momentul de fata, pot completa baza de date si documentele."

Va multumesc foarte mult pentru raspuns. M-ati ajutat foarte mult .

--------------------
Between two evils, I always pick the one I never tried before.
Mesaj personal
Gabi40
Trimis: 3 Sep 2016, 10:43 AM

Utilizator
**

Multumim pentru clarificare!
Mesaj personal
mariusb
Trimis: 8 Sep 2016, 08:00 PM

Utilizator activ

Atentie.
In perioada 1-13 octombrie se pot completa rubrici (campuri), la activitatile propuse de evaluare sau imbunatatire, numai de la jumatatea rubricilor in jos, cam de pe la progres in jos
Adica rubricile care au ramas editabile pe tot parcursul anului pana la 30 august.
Celelalte nu mai pot fi editate.
Mesaj personal
pescarus
Trimis: 23 Sep 2016, 12:03 PM

Utilizator avansat

Documentele Școlii până când trebuie actualizate?

--------------------
Mesaj personal
lenzexe
Trimis: 3 Oct 2016, 07:19 AM

Utilizator
**

Cadranul 1 poate fi completat acum, pana la finalizarea RAEI.
Problema noua insa, cu siguranta generala:
- eroarea „Sfarsit activitate - estimat trebuie sa fie intre 15.10.2015 si 01.07.2016„ ...activitatile cu finalizare estimata inainte de 01.07.2016 nu au probleme. Majoritatea activitatilor au pus automat 01.07.2016 (cand au fost planificate erau si date de final de an scolar - probabil s-a lucrat la platforma). Pentru a nu exista aceasta eroare trebuia setata data estimativa 30.05.2016.
- campul respectiv nu mai poate fi modificat
- activitatile planificate nu pot fi sterse (in ideea de a completa din nou, cu acces la prima parte a activitatii)

Acest mesaj a fost modificat de către lenzexe la data 3 Oct 2016, 07:21 AM
Mesaj personal
livianeb
Trimis: 3 Oct 2016, 06:27 PM

Utilizator
**

În anul școlar 2015 -2016 am avut planificate șase activități pentru CEAC din care două cu finalizare în luna august 2016. Au fost blocate pană la 1 octombrie. Am încercat după această dată să completez și rubricile rămase libere. Nu reușesc pentru că atunci când îi dau salvare îmi spune că activitatea are data sfârșit activitate-estimat după 30 iunie 2016. Se poate modifica această dată ? Dacă nu, atunci aceste activități rămân nerealizate pe platformă ? Se mai poate efectua finalizare RAEI în aceste condiții?
Mulțumesc anticipat,

Mesaj personal
Gabi40
Trimis: 3 Oct 2016, 06:36 PM

Utilizator
**

Și eu mă confrunt cu aceeasi problemă!
Mesaj personal
louisam
Trimis: 3 Oct 2016, 08:39 PM

La prima intervenție

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema!!!
Mesaj personal
Gabi40
Trimis: 4 Oct 2016, 04:14 PM

Utilizator
**

Am trimis o solicitare la ARACIP in legatura cu aceasta problema si au raspuns ca au semnalat problema la compartimentul IT si vom fi instiintati de rezolvarea ei.
Mesaj personal
lenzexe
Trimis: 5 Oct 2016, 07:30 AM

Utilizator
**

Au postat si pe platforma...sper ca vor rezolva inainte de 15 octombrie. biggrin.gif
Mesaj personal
lenzexe
Trimis: 7 Oct 2016, 01:59 PM

Utilizator
**

S-a rezolvat. cool.gif
Mesaj personal
cezaroi
Trimis: 31 Aug 2017, 03:00 PM

Utilizator
**

Va salut! Pot sa finalizez Raei pt anul 2016-2017 daca nu l-am initiat pe platforma? Mersi!
Mesaj personal
asdn
Trimis: 13 Sep 2017, 08:34 PM

Utilizator
**

Se mai poate completa cadranul I? Nu inteleg care este logica blocarii acestui cadran. Completez pe platforma pana la finalizarea termenului, adica in octombrie.
Mesaj personal
cezaroi
Trimis: 17 Sep 2017, 06:47 AM

Utilizator
**

Va salut! Ce este un document index? Cum se face indexarea pentru platforma Aracip?
Mesaj personal
marius_voinea
Trimis: 23 Sep 2017, 10:01 AM

Utilizator activ

@asdn: Nu, nu are logică. Multe nu au logică pe acolo, dar vorba aia... dacă-i musai, cu plăcere smile.gif
@cezaroi Acolo unde cerea un document index eu am incarcat un fisier excel în care aveam o listă cu ce se cerea. De exemplu la "index progres elevi am ceva de genul
CODE
Evaluare inițialã:
Modele de teste pentru testarea inițialã
raport cu privire la testarea inițialã
Evaluare semestrialã:
Modele de teste aplicate la sfârșitul semestrului 1
Raport cu privire la testarea semestrialã

--------------------
Secretul vieții constă în cinste și corectitudine. Dacă te poți preface că le ai, ai reușit! (Marx)
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
cezaroi
Trimis: 5 Oct 2017, 05:21 PM

Utilizator
**

Salut din nou! Vreau sa finalizez RAEI 2016-2017 si tot apare mesajul Indicatori: Nu a fost completat nivelul de realizare pentru toti indicatorii. M-am intors la cadranul 2 si am verificat de mai multe ori si da toti au completat nivelul de realizare dupa descriptori. Nu stiu ce sa fac. Ma poate ajuta cineva?
Mesaj personal
Nectara Mircioaga
Trimis: 5 Oct 2017, 09:08 PM

Mentor

Aveti poate mai multe niveluri. Primar, prescolar, gimnaziala, liceal, postliceal.
Trebuie completati indicatorii pt toate nivelurile.
Mesaj personal
cezaroi
Trimis: 6 Oct 2017, 07:38 AM

Utilizator
**

Avem doar gimnazial. Vreau sa initializez si nu gasesc comanda.
Mesaj personal
cezaroi
Trimis: 6 Oct 2017, 07:57 AM

Utilizator
**

Am rezolvat. Aveam cele trei niveluri. Multumesc! Incerc sa initializez noul RAEI.
Mesaj personal
cezaroi
Trimis: 7 Oct 2017, 03:21 PM

Utilizator
**

Salut! Cam cat dureaza aprobarea finalizarii vechiului RAEI, respectiv initializarii unui nou RAEI? Cate proceduri operationale, de sistem si formalizate, sunt necesare pentru Evaluarea Externa la o scoala gimnaziala? Am fost la o formare si formatorul vedea proceduri peste tot.
Mesaj personal
marius_voinea
Trimis: 8 Oct 2017, 08:18 PM

Utilizator activ

Finalizarea RAEI se face instant în aplicație, anul trecut trebuia doar trecut nr. hotărârii CEAC.
Noi avem vreo 70 de proceduri (asta în înv special), dar la ultima evaluare tot n-au fost de-ajuns. Fără procedurile de sistem, aia e treaba comisiei SCIM. Da, experții ARACIP când vin în vizită vor proceduri peste proceduri... biggrin.gif

--------------------
Secretul vieții constă în cinste și corectitudine. Dacă te poți preface că le ai, ai reușit! (Marx)
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved