Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Rog ajutor-constituire catedre, prioritate
carmendinca1980
Trimis: 28 Jan 2019, 09:48 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Intre un titular in scoala (care are completare in alta scoala) si un titular al scolii pe alta materie dar care completeaza pe perioada nedeterminata in scoala (are decizie de transfer la cerere si pe materia pe care completeaza) cine are prioritate la constituirea catedrelor?
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 28 Jan 2019, 09:59 AM

Utilizator avansat

Incadrarea se face conform deciziei, iar dacă mai rămân ore poate primi si celalalt titular pentru completarea catedrei.

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
carmendinca1980
Trimis: 28 Jan 2019, 10:07 AM

Utilizator activ

Chiar si in cazul acesta, adica si celalalt titular( pe alta materie) a primit decizie de transfer deoarece a completat mai multi ani la rand?
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 17 Feb 2019, 10:27 AM

Utilizator avansat

Decizia de titularizare este documentul in baza caruia se face incadrarea.

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 17 Feb 2019, 10:28 AM

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved