Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (15) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Un trai si o viata
Taticu
Trimis: 17 Dec 2017, 05:04 PM

Mentor

Grup: Members

Un trai, o viata ...

1. Profesioniștii - Dinu Patriciu cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=rDaaw45bGdI&t=354s biggrin.gif

2. Intervenția lui Dinu Patriciu la revenirea Regelui Mihai în țară, în anul 1994 cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=mmPyWzhvEsc&t=2s biggrin.gif

3. Ce nu s-a vazut la TV (25.10.2011) la discursul regelui Mihai cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=rpvnhoTe6t8 biggrin.gif

4. Emil Hurezeanu - Cine s-a impotrivit monarhiei ? Nu este Iliescu cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=x0dcM_7vGl0 biggrin.gif

5. ANDREI PLESU: Petre Roman NU dorea venirea Regelui Mihai - 14 decembrie cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=P0SKLbXV1jE biggrin.gif

6. Nevoia de modele politice. Corneliu Coposu - o profetie cutremuratoare cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=fT8uXL8iF4c biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 17 Dec 2017, 05:05 PM

--------------------
. . . . . . . .
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 17 Dec 2017, 05:23 PM

Utilizator avansat

QUOTE (a. mihai @ 17 Dec 2017, 03:07 PM)

1. Legile astea trecute la vremea lor prin asumarea raspunderii in parlament, fără nicio consultare, or fi perfecte? Zau, asa!

Am auzit discursul ăsta în presă. ”Legile actuale au fost trecute pe șestache”, ”nici ele n-au fost bune”.
Motivul pentru considerați că e OK ca astea trebuie să aibă aceeași soartă mă descumpănește.

Nu consider ca si aceste legi trebuie sa aiba aceeasi soarta, asa cum incercati sa interpretati! Ma intreb, insa, la cum au fost ele trecute, sunt PERFECTE?!

V-ați pus problema, ipotetic vorbind, daca un  singur abuz, unul singur, din cele dezvaluite prin presa ar fi real, cam cat de grav este????? Spre ce forma de comunism ne indreptam????

Doamnă, comunismul este o ideologie, simplul fapt că niște oameni comit abuzuri nu e un argument că țara se îndreaptă spre ”o formă” de comunism. Abuzuri există și-n țările cu tradiție democratică - sunt descoperite și tratate ca atare.

Avetí dreptate, trebuia sa pun niste ghilimele...
Da, normal ar fi ca abuzurile dovedite sa fie indreptate. Cunoasteti vreun caz?

Unde naiba erau protestatarii de azi atunci cand s-au trecut atatea legi prin asumarea raspunderii(chiar si cea a educatiei), cand s-au taiat salariile, cand s-au desfiintat scoli, cand s-au inchis spitale, cand a crescut TVA-ul??!!

Implicarea activă a cetățenilor acestei țări în viața politică nu este credibilă întrucât n-au reacționat de la bun început împotriva abuzurilor?

Da, ma face sa cred ca unii, nu putini, sunt manipulati. Macar pentru faptul ca nu cerceteaza, dar cred... Este parerea mea..

Mai exista vreo categorie socio-profesională care nu răspunde atunci cand greseste? Cu sau fara rea intentie???

Magistrații din România răspund penal, contravențional, disciplinar și civil, pentru că magistrații NU AU IMUNITATE în fața legii (Legea nr. 303/2004) și v-o argumentez cu câteva exemple:
- http://www.mediafax.ro/social/judecatorul-...isoare-13798594
- https://www.stiripesurse.ro/lovitura-pentru...ie_1206455.html

Desigur, astept cu nerabdare sa aud de un prim caz! Exemplele citate de dvs. fac referire la judecatori condamnati pentru fapte penale, nu fac referire la magistrati care au savarsit erori judiciare, prin aplicarea cu rea credinta sau neglijenta a prevederilor legale. Chiar nu sesizati diferenta?
Dacă este adevărat că legea se referă la toate înregistrările video, atunci problema fraudei la bacalaureat e evidentă. Sugerați să ne facem că nu există? Ce legătură au magistrații, opoziția și vechile legi ale justiției cu ce-a semnalat Ilinca?
Dacă aveți argumente că Ilinca nu are dreptate, vă rog să le faceți publice, m-ar liniști gândul că n-o luăm de la capăt cu hoția la bac.

Daca faceati un efort sa cititi, probabil va lamureati singur.
Acesta este amendamentul:
La art. 97, lit. e) a alin. (2) se modifică și va avea următorul cuprins
”e) înscrisuri, rapoarte de expertiză, procese-verbale, fotografii, mijloace materiale de probă;”.

Asta este forma veche(art. complet), citat de aici: https://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/art-97
Art. 97

Proba și mijloacele de probă

(1) Constituie probă orice element de fapt care servește la constatarea existenței sau inexistenței unei infracțiuni, la identificarea persoanei care a săvârșit-o și la cunoașterea împrejurărilor necesare pentru justa soluționare a cauzei și care contribuie la aflarea adevărului în procesul penal.

(2) Proba se obține în procesul penal prin următoarele mijloace:

a) declarațiile suspectului sau ale inculpatului;
cool.gif declarațiile persoanei vătămate;
c) declarațiile părții civile sau ale părții responsabile civilmente;
d) declarațiile martorilor;
e) înscrisuri, rapoarte de expertiză sau constatare, procese-verbale, fotografii, mijloace materiale de probă;
f) orice alt mijloc de probă care nu este interzis prin lege.

(3) Procedeul probatoriu este modalitatea legală de obținere a mijlocului de probă.

Daca dumneavoastra intelegeti ca problema camerelor de la bac este vulnerabilizata, mea culpa!
Colega noastră a arătat cu degetul spre o posibilă consecință a modificărilor acestor legi! Mi se pare o discuție interesantă pe care ați deturnat-o foarte frumos, dar ineficient.

Sper ca v-ati edificat!

Doamnă, cu tot respectul, democrația se învață. Inveți să fii responsabil, să-ți ceri drepturile așa cum, în pruncie înveți să mergi. Veți declara că pruncul acesta degeaba merge pe propriile picioare dacă n-a mers de când s-a născut?

Cu prima parte sunt in total acord.
Dar pruncul trebuie mai invete multe altele, pe langa mersul biped...

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 17 Dec 2017, 05:38 PM

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 17 Dec 2017, 05:25 PM

Mentor

King Michael (<= click): Romania bids farewell to former monarch lopri.GIF

cool20.gif http://www.bbc.com/news/world-europe-42377927
biggrin.gif

--------------------
. . . . . . . .
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 17 Dec 2017, 06:46 PM

Mentor

Un trai, o viață ...

Căsătoria Principesei Moștenitoare Margareta cu Principele Radu ( 21 septembrie 1996,

Lausanne, Elveția) ...
cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=1PdzW5Fv-1Y

Iubire și protocol - Nunți regale și emoții omenești. Au un protocol strict

și reguli rigide?
cool20.gif https://www.youtube.com/watch?v=znroMySR5sI
biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 17 Dec 2017, 06:56 PM

--------------------
. . . . . . . .
Mesaj personal
Ilinca Mihaila
Trimis: 17 Dec 2017, 07:13 PM

Utilizator avansat

@pattricia,

Unii sunt, iar alții doar vor să pară...cum vrei, sau ești tu. Constat că la capitolul manipulare ești foarte bine instruită.
Din art.97 alin.2 din CPP s-a scos tocmai litera f. care prevedea orice alt mijloc de probă care nu este interzis de lege. Aici se încadrau înregistrările cu camerele de luat vederi.

Poate acest exemplu nu te va mai motiva să manipulezi.
Dacă această lege trece, profesorii pot înlocui cu succes tezele candidaților la bacalaureat, că doar nu ei obțin diploma. Și știți că acest lucru se practică. A fost un caz de notorietate anul trecut.
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 17 Dec 2017, 08:13 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ilinca Mihaila @ 17 Dec 2017, 07:13 PM)
@pattricia,

Unii sunt, iar alții doar vor să pară...cum vrei, sau ești tu. Constat că la capitolul manipulare ești foarte bine instruită.
Din art.97 alin.2 din CPP s-a scos tocmai litera f. care prevedea orice alt mijloc de probă care nu este interzis de lege. Aici se încadrau înregistrările cu camerele de luat vederi.

Cine manipuleaza? Am postat intregul text al articolului 97 si modificarile propuse.Tu ai postat trimiteri la articole din presa, ceva idei din mediul on-line si cam atat.
Ti-am demonstrat mai sus, citeste intregul articol, daca vrei sa te luminezi. Vezi ce spune alin.1.
E simplu!

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 17 Dec 2017, 08:22 PM

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
Ilinca Mihaila
Trimis: 17 Dec 2017, 09:54 PM

Utilizator avansat

QUOTE (pattricia @ 17 Dec 2017, 09:13 PM)
@pattricia,

Cine manipuleaza? Am postat intregul text al articolului 97 si modificarile propuse.Tu ai postat trimiteri la articole din presa, ceva idei din mediul on-line si cam atat.
Ti-am demonstrat mai sus, citeste intregul articol, daca vrei sa te luminezi. Vezi ce spune alin.1.
E simplu!

Scuze! Nu credeam că chiar ai o fractură de logică. Să argumentezi cu faptul că eu nu am postat tot articolul...este ridicol. Am postat esența și efectul lui. Cât privește sursele mele de informare on-line, în mod sigur nu "bat" cu sursele tale de manipulare. Iar dacă nu poți să discerni între definirea probelor din alin.1, art.97 și modul lor de obținere, mod amputat în alin.2...e grav. Și tu, și eu și oricine poate fi Regina Angliei, dar niciodată nu va fi posibil acest lucru. Sau, cu logica ta, poate poți fi.
Și oricum, nu poți tu și alții ca tine manipula, cât pot alții înțelege, de aici, sau de oriunde. Și închei.

Acest mesaj a fost modificat de către Ilinca Mihaila la data 17 Dec 2017, 09:55 PM
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 17 Dec 2017, 10:01 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ilinca Mihaila @ 17 Dec 2017, 09:54 PM)
QUOTE (pattricia @ 17 Dec 2017, 09:13 PM)
@pattricia,

E simplu!

Scuze! Nu credeam că chiar ai o fractură de logică. Să argumentezi cu faptul că eu nu am postat tot articolul...este ridicol. Am postat esența și efectul lui. Cât privește sursele mele de informare on-line, în mod sigur nu "bat" cu sursele tale de manipulare. Iar dacă nu poți să discerni între definirea probelor din alin.1, art.97 și modul lor de obținere, mod amputat în alin.2...e grav. Și tu, și eu și oricine poate fi Regina Angliei, dar niciodată nu va fi posibil acest lucru. Sau, cu logica ta, poate poți fi.
Și oricum, nu poți tu și alții ca tine manipula, cât pot alții înțelege, de aici, sau de oriunde. Și închei.

Sintetizez: Definirea din art. 1+ Alin. 2 lit.e, nu exclude folosirea imaginilor inregistrate de camerele de luat vederi, sau a fotografiilor, daca acestea au fost preluate conform legii.
Demonstreaza tu, pe un rationament logic, ca nu am dreptate.
Admit, ca poate gresesc in interpretarea legii, dar de manipulare nu ma poti acuza, atata vreme cat eu am formulat, argumentat si documentat, nu cu articole din presa, ci din lege, opinia MEA, nu a altora!
E dreptul tau sa inghiti nemestecat ce iti servesc altii!

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 17 Dec 2017, 10:12 PM

--------------------
-A.Einstein
Mesaj personal
profudebio
Trimis: 17 Dec 2017, 10:57 PM

Utilizator avansat

QUOTE (pattricia @ 17 Dec 2017, 11:01 PM)
nu exclude folosirea imaginilor inregistrate de camerele de luat vederi, sau a fotografiilor, daca acestea au fost preluate conform legii.

Să luăm exemplul imaginilor de la metrou: camerele de supraveghere au înregistrat-o pe tanti Dilimandrescu că a împins-o sub tren pe victimă. Dar nu vor putea fi folosite, deoarece niciun judecător nu a autorizat înregistrarea cetățeanului Dilimandrescu, cod numeric personal etc. Sintagma ”în condițiile legii” ascunde adevăratele motive pentru care înregistrările nu vor putea fi folosite niciodată.
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
pattricia
Trimis: 17 Dec 2017, 11:21 PM

Utilizator avansat

QUOTE (profudebio @ 17 Dec 2017, 10:57 PM)
QUOTE (pattricia @ 17 Dec 2017, 11:01 PM)
nu exclude folosirea imaginilor inregistrate de camerele de luat vederi, sau a fotografiilor, daca acestea au fost preluate conform legii.

Să luăm exemplul imaginilor de la metrou: camerele de supraveghere au înregistrat-o pe tanti Dilimandrescu că a împins-o sub tren pe victimă. Dar nu vor putea fi folosite, deoarece niciun judecător nu a autorizat înregistrarea cetățeanului Dilimandrescu, cod numeric personal etc. Sintagma ”în condițiile legii” ascunde adevăratele motive pentru care înregistrările nu vor putea fi folosite niciodată.

Dvs va referiti, probabil, la art.139 care face referire la supravegherea tehnica. Acolo este nevoie de autorizarea judecatorului, pentru interceptare.

Artiolul 97, privit in ansamblul sau, nu limiteaza folosirea oricaror mijloace pentru a proba o infractiune.
Sintagma , in conditiile legii, va apartine.
Eu am scris, "daca au fost preluate conform legii"":

Conditiile supravegherii video
Supravegherea video trebuie sa aiba in vedere protectia datelor cu caracter personal, protejarea vietii private, a intereselor legitime si garantarea drepturilor fundamentale ale persoanelor vizate si trebuie sa se realizeze prin respectarea dispozitiilor:

Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, cu modificarile si completarile ulterioare („Legea nr. 677/2001“),
Deciziei nr. 52/2012 privind prelucrarea datelor cu caracter personal prin utilizarea mijloacelor de supraveghere video, cu modificarile si completarile ulterioare,
Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor si protectia persoanelor, cu modificarile si completarile ulterioare.

https://www.trendshrb.ro/business/prelucrar...raveghere-video

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 17 Dec 2017, 11:27 PM

--------------------
-A.Einstein
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 18 Dec 2017, 10:16 AM

Mentor

Magistrații prezintă 13 cazuri în care românii nu vor mai fi protejați în fața infractorilor ... lopri.GIF

cool20.gif http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/jus...ctorilor-847138
biggrin.gif

--------------------
. . . . . . . .
Mesaj personal
Ilinca Mihaila
Trimis: 18 Dec 2017, 10:35 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Taticu @ 18 Dec 2017, 11:16 AM)
Magistrații prezintă 13 cazuri în care românii nu vor mai fi protejați în fața infractorilor ... lopri.GIF

biggrin.gif

Poate va citi și @pattricia măcar exemplul 2 din acest document și-și va schimba România TV ca sursă de informare, cu una autorizată și nepartinică. Asta dacă are undă verde de la forurile superioare de partid.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 54 )
Fișier atașat  brosura_modificari_cpp_si_cp_1.docx
Mesaj personal
profudebio
Trimis: 18 Dec 2017, 03:34 PM

Utilizator avansat

QUOTE (pattricia @ 18 Dec 2017, 12:21 AM)

Dvs va referiti, probabil, la art.139 care face referire la supravegherea tehnica. Acolo este nevoie de autorizarea judecatorului, pentru interceptare.

Ce interceptări, doamnă, că deja mă enervez! Cine a vorbit de INTERCEPTĂRI? Eu vorbesc de înregistrările făcute cu mijloace video așa cum sunt ele definite destul de clar în modoficările art. 139:
”Art. 139, alineatul (3) se modifica si va avea urmatorul cuprins: „(3) Inregistrarile prevazute in prezentul capitol, efectuate de parti, constituie mijloace de proba cand privesc propriile convorbiri sau comunicari pe care le-au purtat cu tertii”.”
Înregistrări! Orice înregistrare este făcută DE PĂRȚI! Cineva înregistrează și altcineva este înregistrat! Nu vă faceți că nu înțelegeți că nu pot să cred!
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 03:44 PM

Mentor

QUOTE (pattricia @ 17 Dec 2017, 05:23 PM)

Te felicit pentru inițiativa de a dezbate pe bază de probe și NU după ureche!

Sper ca la sfârșit, unii rămași fără argumente, să nu recurgă la invective, așa cum au obiceiul.

rolleyes.gif

Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 03:45 PM

Mentor

Să citim cu atenție Articol 97, din actualul Codul de Procedură Penală, PROBA și MIJLOACELE de PROBĂ.

confused06.gif

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 03:48 PM

Mentor

În urma modificărilor aduse de Comisie, Art. 97 - PROBA și MIJLOACELE de PROBĂ, a suferit o serie de modificări (eliminări), subliniate cu roșu.

Practic, au dispărut dintre probe: Raportul de constatare de la litera ”e„ și Înregistrarea video de la litera ”f„.

confused06.gif

Acest mesaj a fost modificat de către jordan la data 18 Dec 2017, 03:49 PM

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 03:51 PM

Mentor

În primul rând se observă că din definiție este eliminat Raportul de constatare ca mijloc de probă.

Pentru a înțelege importanța Raportului de constatare ar trebui să citiți Art. 172 din Vechiul Cod de Procedură penală, articol care tratează ”Dispunerea efectuării expertizei sau a constatării” și ”Expertiza și constatarea”.

https://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/art-172

Pe scurt, ” Efectuarea unei expertize se dispune când pentru constatarea, clarificarea sau evaluarea unor fapte ori împrejurări ce prezintă importanță pentru aflarea adevărului în cauză este necesară și opinia unui expert”, inclusiv ”examinarea medico-legală”.

La finalul expertizei se întocmește ”Raportul de constatare„ pe baza căruia se poate derula ancheta penală.

De ce nu se mai află acest ”Raport„ printre Probele și Mijloacele de probare, cuprinse în Art. 97- PROBA și MIJLOACELE de PROBĂ?

confused06.gif

Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 03:53 PM

Mentor

În al doilea rând, se abrogă alineatul care oferă posibilitea procurorilor să utilizeze “orice alt mijloc de probă care nu este interzis prin lege„.

În actualul Cod de procedură penală, Înregistrarea video era inclusă la aliniatul 2, litera f- în cadrul ”alte mijloace de probă„.

Prin eliminarea aliniatului 2, litera f, din cadrul Art. 97, NU mai sunt acceptate ”alte mijloace de probă care nu sunt interzise de lege„.

De ce a fost eliminată înregistrarea video„ din cadrul ”PROBA și MIJLOACELE de PROBĂ„?

Cui prodest?

Cui bono?

mad.gif

Mesaj personal
pattricia
Trimis: 18 Dec 2017, 04:18 PM

Utilizator avansat

QUOTE (profudebio @ 18 Dec 2017, 03:34 PM)
QUOTE (pattricia @ 18 Dec 2017, 12:21 AM)

Ce interceptări, doamnă, că deja mă enervez! Cine a vorbit de INTERCEPTĂRI? Eu vorbesc de înregistrările făcute cu mijloace video așa cum sunt ele definite destul de clar în modoficările art. 139:
”Art. 139, alineatul (3) se modifica si va avea urmatorul cuprins: „(3) Inregistrarile prevazute in prezentul capitol, efectuate de parti, constituie mijloace de proba cand privesc propriile convorbiri sau comunicari pe care le-au purtat cu tertii”.”
Înregistrări! Orice înregistrare este făcută DE PĂRȚI! Cineva înregistrează și altcineva este înregistrat! Nu vă faceți că nu înțelegeți că nu pot să cred!

Stimate coleg, art.139 face referire la supravegherea tehnica, care se dispune de catre judecatorul de drepturi si libertati, cu respectarea art. de mai jos.
https://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/art-139
https://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/art-140

Exemplul dat de dvs se incadreaza la art.97, despre care eu mi-am exprimat opinia mai sus. Si mi-o mentin.
Este important sa citim art. de lege integral, pentru a intelege intregul context. Ca sa nu mai zic ca ar trebui sa stim intregul cadru din CP si CPP.

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 18 Dec 2017, 04:28 PM

--------------------
-A.Einstein
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 18 Dec 2017, 04:32 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ilinca Mihaila @ 18 Dec 2017, 10:35 AM)
QUOTE (Taticu @ 18 Dec 2017, 11:16 AM)

biggrin.gif

Poate va citi și @pattricia măcar exemplul 2 din acest document și-și va schimba România TV ca sursă de informare, cu una autorizată și nepartinică. Asta dacă are undă verde de la forurile superioare de partid.

Un rationament personal poti formula? Daca nu, nu ma mai cita, ca nu iti mai raspund.

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 18 Dec 2017, 04:33 PM

--------------------
-A.Einstein
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 18 Dec 2017, 04:45 PM

Utilizator avansat

QUOTE (jordan @ 18 Dec 2017, 03:44 PM)
QUOTE (pattricia @ 17 Dec 2017, 05:23 PM)

Te felicit pentru inițiativa de a dezbate pe bază de probe și NU după ureche!

Sper ca la sfârșit, unii rămași fără argumente, să nu recurgă la invective, așa cum au obiceiul.

rolleyes.gif

Stii ca asta obisnuiesc sa fac.
Nu mai iau de buna nicio "sursa", mai ales din mass-media. Toate sunt aservite. Prefer sa ma documentez si sa prelucrez singura informatia. Poate nu am dreptate, dar e interpretarea mea si mi-o mentin. M-am consultat si cu ceva specialisti din jurul meu si chiar nu bat campii.
Sper sa apara public si alte interpretari ale acestor articole, poate ne edificam cu totii.
Sarbatori fericite tuturor!

--------------------
-A.Einstein
Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 04:55 PM

Mentor

QUOTE (pattricia @ 18 Dec 2017, 04:45 PM)

OK!

Cum explici eliminarea celor două probe, de la Art. 97?

confused06.gif

Mesaj personal
pattricia
Trimis: 18 Dec 2017, 04:57 PM

Utilizator avansat

QUOTE (jordan @ 18 Dec 2017, 04:55 PM)
QUOTE (pattricia @ 18 Dec 2017, 04:45 PM)

OK!

Cum explici eliminarea celor două probe, de la Art. 97?

confused06.gif

Am explicat deja...
Completez:
https://legeaz.net/noul-cod-procedura-penala-ncpp/art-138
Acest art. nu a suferit modificari in sensul celor de mai sus.

Acest mesaj a fost modificat de către pattricia la data 18 Dec 2017, 05:11 PM

--------------------
-A.Einstein
Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 04:57 PM

Mentor

Articolul 4 – Prezumția de nevinovăție, din actualul Cod de Procedură Penală are două alineate…

confused06.gif

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personal
jordan
Trimis: 18 Dec 2017, 04:58 PM

Mentor

QUOTE (pattricia @ 18 Dec 2017, 04:57 PM)

Am explicat deja...

Unde au dispărut cele două probe, că din explicația ta nu s-a înțeles.

rolleyes.gif

Acest mesaj a fost modificat de către jordan la data 18 Dec 2017, 04:59 PM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (15) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved