Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Ajutati-ne sa promovam un site scolar pe GOOGLE!, Promovare site scolar prin linkuri!!!!!!!!
oana letea
Trimis: 30 Oct 2011, 06:38 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Desi sunt la inceput de drum,in acest domeniu destul de divers,realizarea unui site scolar pe o platforma google a fost pentru mine,o provocare!Ca profesor,in cadrul Colegiului Tehnic,,Letea''Bacau,realizarea lui a reprezentat o provocare dar si o placere!problema pe care o intampinam la el este promovarea pe motorul de cautare Google!Acest lucru nu se poate realiza decat prin linkuri!Efortul nostru a fost sustinut si cred ca a meritat,relizand un site care,spun eu merita promovat pe net!Prin urmare merita,sa fie vazut!!!!!!!!!!!!!Accesati linkul https://sites.google.com/site/ctiletea/ si veti avea o surpriza placuta!!!!!!!!!!!
Mesaj personalYahoo
ferycire
Trimis: 29 Feb 2012, 01:56 PM

Utilizator
**

In primul rand cred ca trebuia sa folositi alta platforma, nu cea de la Google sites. Arata si mai bine si era si mai usor de promovat. Incercato Wordpress.
Mesaj personal
CamiFB
Trimis: 20 Apr 2012, 05:45 AM

Utilizator activ

Mult succes. cool20.gif

--------------------
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
detectivi
Trimis: 22 Apr 2012, 03:56 PM

Începător
*

Incercati pe platforma Joomla. Va ofer asistenta gratuita. Astept pm.
Mesaj personal
hadden
Trimis: 4 May 2012, 08:47 PM

Începător
*

Intr-adevar, era mai bun un CMS intr-o astfel de situatie, chiar daca era gratuit. Recomand Wordpress, este deja optimizat pentru motoarele de cautare si are foarte multe teme/pluginuri gratuite ce pot ajuta la personalizarea siteului. Pe langa asta, este foarte usor de folosit.

Si un domeniu ar prinde bine...

Acest mesaj a fost modificat de către hadden la data 4 May 2012, 08:58 PM

--------------------
Mesaj personal
protech
Trimis: 24 Aug 2012, 07:37 PM

Utilizator
**

Cumparati un domeniu de la godaddy cu un cupon de 2-3-4 dolari puneti wordpress pe el si de-abia atunci vorbiti de promovare. astea sunt sfaturi nu figuri . luati-le ca atare biggrin.gif
Mesaj personal
Ionuț Airinei
Trimis: 26 Sep 2012, 09:10 AM

SIVECO România - Technical Support Supervisor

Stimată doamnă Letea,

Unitatea școlară la care profesați poate benefici de găzduire gratuită.

Mai multe detalii găsiți la adresa http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=80033

Numai bine,

--------------------

Ionuț Airinei
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
scoala_vm_bz
Trimis: 1 Oct 2012, 07:56 AM

Utilizator activ

Buna ziua,
Va aduc la cunostinta faptul ca din data de 28.09.2012 site-ul scolii noastre nu a mai putut fi accesat.
Mesaj personalTrimite email
Henonx
Trimis: 2 Nov 2012, 11:15 AM

Utilizator
**

Pasii sunt urmatorii. Rupeti de la gura 170 lei pentru un domeniu .ro cautati o tema gratuita pe wordpress (e extrem de usor de administrat si instalat).

Apoi incepeti sa-l promovati pe forumuri si va ajunge acolo unde va doriti.

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved