Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> OnLine Educa Berlin 2007, Ambasadorii Romaniei in capitala eLearning
Radu Jugureanu
Trimis: 30 Nov 2007, 04:57 PM

SIVECO România - Project manager

Grup: SIVECO Romania

Dragi prieteni,

S-a incheiat si editia a XIII-a a Conferinței.

Echipa caștigătoare a Cupei SIVECO 2007 a fost prezentă și abia așteaptă să împărtășească cu colegii lor ultimele noutăți din domeniul eLearning.

Porf. Univ. Adrian Adăscăliței, reprezentantul Conferinței Naționale de Învățământ Virtual - CNIV 2007 pregătește deja o amplă lucrare privind OnlIne Educa Berlin.

Iată că deja suntem considerați la Berlin veteranii Conferinței (prezenți fiind la OnLineEduca Berlin din 2003), an de an aducând un plus de valoare lucrărilor prezentate.

Așteptăm cât de curând să putem prezenta colegilor din România rezultate noi în cercetarea utilizării calculatorului ca mijloc complementar de educație.

Imagine atașată
Imagine atașată

--------------------

Prof. Radu Jugureanu
Director Departament AeL eContent
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
irinasavuta
Trimis: 2 Dec 2007, 09:58 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Pentru inceput doar "Jos palaria!"
happy30.gif happy30.gif happy30.gif
food-smiley-004.gif in cinstea echipei de la Siveco ce ne-a facut sa ne simtim minunat.
Multumim domnule Jugureanu!
Multumim domnului Dragomirescu, Ilincai si lui Viorel!
Despre Educa o sa va mai povestim dupa amiaza cand vom reusi sa ne mai dezmeticim si sa decantam ceea ce am vazut.
PS. Merita sa muncesti. Recompensa a fost pe masura.
Mesaj personal
dan89_eu
  Trimis: 2 Dec 2007, 04:31 PM

Utilizator
**

In afara de cuvinte de lauda nu pot sa zic despre ce am trait la Berlin. cool20.gif
De cand am ajuns pana cand am plecat am ramas impresionat de ce am vazut in Berlin si la conferinte. Am vazut softuri si idei pe care inainte de conferinta le credeam aproape imposibile.
O citez pe doamna profesoara si cred ca tot ce pot sa spun este "Jos palaria!" o conferinta extraordinara, intr-un oras extraordinar, unde am fost cu niste oameni mai mult decat extraordinari si care ne-au facut sa ne simitim excelent.
Va multim mult.
food-smiley-004.gif food-smiley-004.gif food-smiley-004.gif food-smiley-004.gif

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personalYahoo
reflexive
Trimis: 2 Dec 2007, 10:28 PM

La prima intervenție

BERLIN... un oras de vis... nici acum nu imi vine sa cred k ce am vazut acolo e real...

In primul rand, mii de multumiri echipei SIVECO care a facut posibil acest lucru. Oameni extraordinari, in compania carora am avut parte de o atmosfera minunata; cateva zile pe care cu siguranta nu le vom putea uita niciodata.

In rest, multe ar fi de zis, dar imposibil de exprimat in cuvinte. As avea nevoie de cateva ore ca sa pot povesti o mica parte din cele traite in "capitala eLearning".

Online Educa Berlin este un eveniment impresionant. Mai mult de 2500 de participanti din toata lumea au vizitat expozitia si au participat la conferinte. Am invatat foarte mult din aceasta experienta, si sunt nerabdator sa mai ajung si pe viitor in acest loc, sa pot observa progresele ce se fac in acest domeniu (care de altfel sunt si mai mari, pe an ce trece).

Cateva poze va vor ajuta sa va faceti o idee si mai clara despre cele ce am povestit atat de sumar:

user posted image

user posted image
Mesaj personal
dan89_eu
Trimis: 28 Dec 2007, 05:00 PM

Utilizator
**

La multi ani tuturor!! An nou fericit! Tot ce doriti sa vi se implineasca.

si inca cateva poze din berlin:D

user posted image

user posted image

user posted image
Mesaj personalYahoo
irinasavuta
Trimis: 30 Dec 2007, 06:49 PM

Utilizator
**

Un an nou plin de realizari, bucurii, ore placute la scoala si cat mai multe editii ale Cupei Siveco!
PETRECERE FRUMOASA DE REVELION! LA MULTI ANI! character21.gif happy23.gif food-smiley-004.gif character21.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved