Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> titularizare art., intrebare
OanaI.
Trimis: 23 Aug 2018, 08:17 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna seara! va rog, sa ma sfatuiti intr.o problema, in anul 2013 trebuia sa ma titularizez cu art 253 dar de la isj mi s.a respins dosarul pe motiv ca populatia scolara e in scadere si alte aberatii dar ce sa vezi? anul acesta a fost luat la pretransfer. mentionez ca postul e format din doua unitati sc. diferite si cine a luat postul e titular intr.o singura sc. Intrebarea e ce pot sa mai fac?

Acest mesaj a fost modificat de către OanaI. la data 23 Aug 2018, 08:18 PM
Mesaj personal
nicoletanicol
Trimis: 23 Aug 2018, 08:27 PM

Utilizator activ

QUOTE (OanaI. @ 23 Aug 2018, 09:17 PM)
Buna seara! va rog, sa ma sfatuiti intr.o problema, in anul 2013 trebuia sa ma titularizez cu art 253 dar de la isj mi s.a respins dosarul pe motiv ca populatia scolara e in scadere si alte aberatii dar ce sa vezi? anul acesta a fost luat la pretransfer. mentionez ca postul e format din doua unitati sc. diferite si cine a luat postul e titular intr.o singura sc. Intrebarea e ce pot sa mai fac?

Un avocat? Ce poti pierde?
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 23 Aug 2018, 09:14 PM

Utilizator avansat

1. parerea mea, au trecut 5 ani, nu cred sa se mai poata face/ dovedi ceva + o sa fie timp, nervi, bani cheltuiti si dusmani facuti.
2. asta cu pretransferul e perfect normal. putea fi luat si in anul ala, nu era nimic anormal. la pretransfer se pot lua posturi scoase pe 1 an, la 253, trebuie sa aiba viabilitate 4
Mesaj personal
OanaI.
Trimis: 24 Aug 2018, 08:14 AM

Utilizator
**

Multumesc! ideea e ca m.am cam saturat de ce de intampla la niv de insp, si legat de viabilitatea posturilor, anul acesta am depus dosar la pretransfer pt un post cu viab 1 an si mi s.a respins pt nu are viab 4 ani. Stiu ca au trecut 5 ani dar nu mi se pare corect, fac naveta la 50 de km de oras, am si doi copii, daca ma titularizam cu art eram mult mai aproape asta e durerea mea
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 24 Aug 2018, 11:58 AM

Utilizator avansat

De acord, inteleg, e stresant, enervat, frustrant. Chiar daca o fi imoral ce s-a intamplat atunci, legal e ok, nu aveti ce se mai faceti, va faceti mai mult rau. Daca v ati titularizati intre timp e ok, altii poate au patit la fel si nu au avut alta sansa. Incercati detasare ceva mai aproape si poate pe viitor reusiti si un pretransfer.
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 24 Aug 2018, 12:00 PM

Utilizator avansat

QUOTE (OanaI. @ 24 Aug 2018, 09:14 AM)
Multumesc! ideea e ca m.am cam saturat de ce de intampla la niv de insp, si legat de viabilitatea posturilor, anul acesta am depus dosar la pretransfer pt un post cu viab 1 an si mi s.a respins pt nu are viab 4 ani. Stiu ca au trecut 5 ani dar nu mi se pare corect, fac naveta la 50 de km de oras, am si doi copii, daca ma titularizam cu art eram mult mai aproape asta e durerea mea

Daca ziceti ca v-a respins dosarul la pretransfer ca era post pe 1 an si nu pe 4, daca chiar nu v-au scris pe refuz alt motiv, ca nu indepliniti conditii etc. si e doar asta motivul, nu e in regula, in metodologie parca scrie ca pretransfer se face indifferent de viabilitate, daca obtii acord ca indeplinesti conditiile scolii. Hotararea aia merge contestata, atacata (sau trebuia atunci imediat, nu stiu exact).
Mesaj personal
Calib
Trimis: 7 Jan 2019, 07:56 PM

Utilizator
**

QUOTE (OanaI. @ 23 Aug 2018, 09:17 PM)

Nimic.
Ce să mai faceți retroactiv?!
Nu înțeleg sensul întrebării. Sau ați vrut acum să vă transferați pe acel post?
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved