Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> RECONVERSIE INFORMATICA, a doua specializare invatamant la distanta
maria_maria1970
Trimis: 30 Sep 2018, 10:04 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua ,asi dori sa ma inscriu la studii postuniversitare invatamant la distanta -TIC-...va rog ma ajutati cu vreo recomandare ....stiu ca este cam tarziu dar macar sa stiu pentru la anul viitor .Multumesc frumos ...
Mesaj personal
andam_mail
Trimis: 30 Sep 2018, 12:44 PM

Utilizator avansat

La UTCB Bucuresti ca master
Mesaj personal
ISJ_TR
Trimis: 1 Oct 2018, 08:49 AM

Utilizator avansat

Grup: ISJ

CREDIS, Universitatea Bucurestid dar nu stiu sigur daca mai functioneaza.
Au 3 semestre efectiv si 2 ani socotiti ca studii de reconversie profesionala.

Acest mesaj a fost modificat de către ISJ_TR la data 1 Oct 2018, 08:49 AM
Mesaj personalTrimite email
kevlarul
Trimis: 8 Oct 2018, 06:59 PM

Utilizator
**

Cu masterul nu stiu daca dobandeste o noua specializare, conversia profesionala sigur ii da dreptul de a profesa intr-o noua specializare, si eu sunt anul II la conversie pe Educatie fizica si sport, la Targoviste. Am facut si eu masterul 2 ani la zi (in acelasi domeniu cu facultatea), desi facultatea mea este de lunga durata si nu eram obligat sa-l fac, acest master nu mi-a ajutat la nimic, ar putea sa ma ajute doar daca mi-as da doctoratul .

Acest mesaj a fost modificat de către kevlarul la data 8 Oct 2018, 07:06 PM
Mesaj personal
Calib
Trimis: 11 Jan 2019, 11:02 PM

Utilizator
**

QUOTE (kevlarul @ 8 Oct 2018, 07:59 PM)
Cu masterul nu stiu daca dobandeste o noua specializare, conversia profesionala sigur ii da dreptul de a profesa intr-o noua specializare, si eu sunt anul II la conversie pe Educatie fizica si sport, la Targoviste. Am facut si eu masterul 2 ani la zi (in acelasi domeniu cu facultatea), desi facultatea mea este de lunga durata si nu eram obligat sa-l fac,  acest master nu mi-a ajutat la nimic, ar putea sa ma ajute doar daca mi-as da doctoratul .

Kevlar dacă ai studii superioare de lungă durată,nu ai nevoie de master ca să faci doctoratul, deoarece acele studii sunt echivalente cu Ciclul 2 Bologna : studii universitare de masterat.
Masteratul pe ciclul Bologna nu conferă specializare într-un nou domeniu, ci sunt studii de aprofundare in domeniul licenței. In centralizator, scrie că doar studiile postuniversitare de reconversie și masteratul postuniversitar (înainte de sistemul Bologna) conferă o nouă specializare.

Acest mesaj a fost modificat de către Calib la data 11 Jan 2019, 11:05 PM
Mesaj personal
ninarotaru
Trimis: 12 Jan 2019, 01:58 PM

Utilizator activ

UTCB Bucuresti are conversie pe Informatica/TIC.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved