Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> suplinire, continuitate pe 11 ore
lala48
Trimis: 19 May 2019, 09:57 AM

Utilizator
**

Grup: Members

cand se completeaza catedra la continuitate prin suplinire?
am concurs in 2018.medie peste 7 si nu mai particip vara aceasta la concurs.
in sedinta din 22 august sa depun alt dosar pentru angajare cu mdie din 2018 , in afara de dosarul de continuitate?
am prioritate la completare fata de candidatii cu medie din vara aceasta?
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 19 May 2019, 07:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lala48 @ 19 May 2019, 10:57 AM)
cand se completeaza catedra la continuitate prin suplinire?
am concurs in 2018.medie peste 7 si nu mai particip vara aceasta la concurs.
in sedinta din 22 august sa depun alt dosar pentru angajare cu mdie din 2018 , in afara de dosarul de continuitate?
am prioritate la completare fata de candidatii cu medie din vara aceasta?

nu aveti prioritate fata de cei cu concurs 2019 peste 7, decat daca dadeati si concurs si aveati si continuitate, dar aveti fata de aia cu peste 5,
Va depuneti dosar acum cand e pt inscriere la titularizare, depuneti de participare cu nota de anul trecut si mergeti la sedinta aferenta cand va fi. Daca nu gresesc si-mi amintesc bine, Ordinea e concurs 2019 peste 7, concurs 2018/17 peste 7, apoi 2019 peste 5.
Mesaj personal
lala48
Trimis: 28 May 2019, 02:37 PM

Utilizator
**

mihai.andrei,
am primit continuitate si mai am nevoie de 3 ore ;nu cred ca mai trebuie sa-mi depun dosar ptr. ele. prima data se striga continuitatile ( ma gandesc caci atunci pot sa-mi completez si eu)si apoi cei cu medii peste 7 in ordinea descrescatoare.
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 28 May 2019, 08:17 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lala48 @ 28 May 2019, 03:37 PM)
mihai.andrei,
am primit continuitate si mai am nevoie de 3 ore ;nu cred ca mai trebuie sa-mi depun dosar ptr. ele. prima data se striga continuitatile ( ma gandesc caci atunci pot sa-mi completez si eu)si apoi cei cu medii peste 7 in ordinea descrescatoare.

faceti cum considerati. eu v am zis cum stie ca e.
Apareti pe site cu postul ocupat? (daca aveti peste 7 si def, asa trebuie). daca da, e ok. nu va mai prezentati la nicio sedinta. Dar ca sa va completati norma, chit ca e vb de 3 ore trebuie sa fiti in evidenta, sa aveti dosar depus pt a putea opta pt ore cand va vine randul cu media 2018.
Daca nu aveti def, aveti acord de principiu si luati postul daca ramane liber dupa repartizari concurs 2019 medie >7.
Mesaj personal
lala48
Trimis: 31 May 2019, 02:48 PM

Utilizator
**

mihai.andrei
am primit continuitate cu medie peste 7 si def.,am intrebat la isj.daca mai depun ptr.completare(ptr.cele 3 ore care imi mai trebuie) si mi s-a spus ca NU mai depun nimic,ptr.ca se striga prima data continuitatile si atunci spun comisiei ca mai am nevoie de 3 ore ca nu am completa catedra.Oricum nu am incredere si depun dosar ptr.angajare in data de 19 august ptr.sedinta din 22 august cand sunt continuitati art.62,repartizari medie peste 7 2019... .
Mesaj personal
sziszi
Trimis: 4 Jul 2019, 10:44 AM

Utilizator avansat

Cei care iau note intre 5 si 7 la concursul de titularizare 2019, in ce data participa la repartizare? Multumesc.
Mesaj personalTrimite email
costi_52
Trimis: 4 Jul 2019, 10:53 AM

Mentor

26 sau 27 august

--------------------
Mesaj personal
edusociala_cj
Trimis: 6 Jul 2019, 06:55 AM

Utilizator activ

QUOTE (mihai.andrei @ 19 May 2019, 08:20 PM)
nu aveti prioritate fata de cei cu concurs 2019 peste 7, decat daca dadeati si concurs si aveati si continuitate

@mihai.andrei:
Sunt înt-o situație asemănătoare: am continitate pe 12 ore și merg la examen în 2019 pentru completarea normei. Dacă înțeleg bine, trebuie să iau notă peste 7 în acest an sau trebuie să iau prima notă în acest an ca să îmi completez norma? Vă rog, îmi spuneți care este articolul din metodologie care prevede acest lucru?
Menționez că mai sunt doar câteva ore vacante în județ.
Mulțumiri
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 6 Jul 2019, 06:13 PM

Utilizator avansat

QUOTE (edusociala_cj @ 6 Jul 2019, 07:55 AM)
QUOTE (mihai.andrei @ 19 May 2019, 08:20 PM)
nu aveti prioritate fata de cei cu concurs 2019 peste 7, decat daca dadeati si concurs si aveati si continuitate

@mihai.andrei:
Sunt înt-o situație asemănătoare: am continitate pe 12 ore și merg la examen în 2019 pentru completarea normei. Dacă înțeleg bine, trebuie să iau notă peste 7 în acest an sau trebuie să iau prima notă în acest an ca să îmi completez norma? Vă rog, îmi spuneți care este articolul din metodologie care prevede acest lucru?
Menționez că mai sunt doar câteva ore vacante în județ.
Mulțumiri

daca luati peste 7 aveti prioritate sa va completati norma, ca aveti si continuitate si concurs peste 7 (daca luati 7, luati orele de completare in fata unui alt suplinitor, cu 9 sa zicem, dar fara continuitate). Daca luati sub 7, va asteptati randul la suplinire, in ordine, cu ceilalti suplinitori.
nu stiu sa va zic art. Cautati probabil in metodologie sau calendar la repartizarea pe durata determinata, medie peste 7. Acolo parca scrie.
Mesaj personal
edusociala_cj
Trimis: 6 Jul 2019, 09:06 PM

Utilizator activ

QUOTE (mihai.andrei @ 6 Jul 2019, 07:13 PM)
daca luati peste 7 aveti prioritate sa va completati norma, ca aveti si continuitate si concurs peste 7 (daca luati 7, luati orele de completare in fata unui alt suplinitor, cu 9 sa zicem, dar fara continuitate). Daca luati sub 7, va asteptati randul la suplinire, in ordine, cu ceilalti suplinitori.
nu stiu sa va zic art. Cautati probabil in metodologie sau calendar la repartizarea pe durata determinata, medie peste 7. Acolo parca scrie.

Mulțumiri pentru răspuns, singurul lucru pe care l-am găsit în acest sens, și sper să fi înțeles bine, este următorul:
NOTĂ:
Începând cu data de 22 august 2019, prioritate la ocuparea posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate, în toate ședințele de repartizare, precum și după începerea cursurilor, o au, în ordine, cadrele didactice titulare cu reducerea de activitate nesoluționată și cadrele didactice care beneficiază de prelungirea contractului individual de muncă pe perioadă determinată conform prevederilor art. 61 din Metodologie.

În rest, articolele privind completarea se referă la titulari.
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 13 Jul 2019, 11:18 AM

Utilizator avansat

QUOTE (edusociala_cj @ 6 Jul 2019, 10:06 PM)
QUOTE (mihai.andrei @ 6 Jul 2019, 07:13 PM)

Mulțumiri pentru răspuns, singurul lucru pe care l-am găsit în acest sens, și sper să fi înțeles bine, este următorul:
NOTĂ:
Începând cu data de 22 august 2019, prioritate la ocuparea posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate, în toate ședințele de repartizare, precum și după începerea cursurilor, o au, în ordine, cadrele didactice titulare cu reducerea de activitate nesoluționată și cadrele didactice care beneficiază de prelungirea contractului individual de muncă pe perioadă determinată conform prevederilor art. 61 din Metodologie.

În rest, articolele privind completarea se referă la titulari.

Cititi pct. 14 din calendar, pag. 9 si Metodologie art. 90 (1) b

Acest mesaj a fost modificat de către mihai.andrei la data 13 Jul 2019, 11:32 AM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved