Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Proiect ROSE
stela3003
Trimis: 13 Sep 2019, 04:41 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna seara! Ce stiti de proiectul Rose va continua? La liceul meu in anul calendaristic 2019 nu s-a primit nici un leu. Ce faceti, mai prestati activitati remediale in acest an scolar?
Sunt judete unde au intrat bani anul acesta?
Mesaj personal
Ditian
Trimis: 13 Sep 2019, 08:03 PM

Utilizator avansat

Noua ni s-a cerut in regim de urgenta sa trimitem o valoare pe care o vom cheltui acum in septembrie. Suntem Runda a II-a.
Mesaj personal
SACERDOTUL
Trimis: 14 Sep 2019, 01:52 PM

Utilizator avansat

Un dezastru manageriat ca acum 100 de ani cu aceleași rezultate ca și atunci...

Sau mai simplu....

http://www.ilcaragiale.eu/opere/momente_si...ml#.XXzT8x5DM0M

În rest... fără comentarii.
Mesaj personalYahoo
finsternis
Trimis: 16 Sep 2019, 07:39 PM

Utilizator activ

nici noi n-am primit nici un ban, desi am facut ore si hartoage, mai nou, ultima gogorita, sunt banii in cont, dar doamnele din compartimentul contabilitate nu stiu a executa plata pt. orele din megaproiectul rozeta rumana. drept pt care au cerut ajutorul si sprijinul cui se ofera sa-l acorde. acum se asteapta ajutorul si sprijinul:)))
Mesaj personal
shanti
Trimis: 20 Sep 2019, 05:57 AM

Utilizator avansat

Acest proiect s-a derulat si la noi in scoala.Am cumparat materiale pentru activitatile cu elevii din banii mei.Partea buna este ca s-a dotat o sala de clasa cu tabla interactiva.Banii pentru orele de munca prestate nu s-au primit.
Mesaj personal
stela3003
Trimis: 12 Oct 2019, 06:34 PM

Utilizator activ

A trecut o luna de la prima postare referitoare la proiectul ROSE, intrebarea e aceeasi, ati primit bani? Se continua proiectul sau se suspenda, ce ati auzit?
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 13 Oct 2019, 07:02 AM

Mentor

Managerul de proiect din scoala ce zice?

--------------------
Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi !!!
Mesaj personalTrimite emailMSN
stela3003
Trimis: 13 Oct 2019, 07:17 AM

Utilizator activ

Nimeni nu stie nimic. Managerul de proiect din scoala este o piesa de puzzle doar. În fiecare județ sunt 10-15 licee care au proiectul ROSE, deci sunt N sute de mii de euro in joc, de aceea intreb. În 2019 nu a intret nici un leu, continuam sau nu?
Mesaj personal
liliana.grecu
Trimis: 13 Oct 2019, 02:44 PM

Utilizator avansat

QUOTE (stela3003 @ 13 Oct 2019, 08:17 AM)
Nimeni nu stie nimic. Managerul de proiect din scoala este o piesa de puzzle doar. În fiecare județ sunt 10-15 licee care au proiectul ROSE, deci sunt N sute de mii de euro in joc, de aceea intreb. În 2019 nu a intret nici un leu, continuam sau nu?

smile.gif smile.gif
Eu nu am auzit de acest proiect ROSE... Voi apela la google search.

--------------------
În cei 23 de ani de carieră didactică am înțeles că fiecare copil este ca un diamant cu fațete neșlefuite și neșansa copiilor este că profesorii de azi nu prea mai sunt bijutieri ai coroanei, ci niște slujbași amărâți ce închid ochii la toate neregulile sistemului, care mai mult scad valoare diamantului prin prelucrare neatentă decât să i-o amplifice, din păcate.

"Menirea firească a școlii nu este să dea invățătură, ci să deștepte cultivând destoiniciile intelectuale în inima copilului, trebuința de a învăța toata viața." Ioan Slavici
Paradoxal, oamenii își poartă cu demnitate propria ipocrizie.

https://www.facebook.com/LilianaDGrecu
Opinii, opinii...
Mesaj personalYahooMSN
SACERDOTUL
Trimis: 16 Oct 2019, 06:46 PM

Utilizator avansat

Nu ați citit opera din Caragiale postată mai sus?

Banii sunt puțini și prea târziu.
Nu se respectă calendarul de viramente.(niciun ban luni de zile apoi: ,,urgent cheltuiți banii până i data de..."( Lucru imposibil- ei știu asta )

Nu se aprobă unele plăți efectuate deja din bugetul școlii.

Regulile se schimba permanent unilateral.
Banii primiți in 2019 sunt de fapt banii retrasi din conturi în decembrie 2018.

Concluzia...
Mai e necesară o concluzie?
Mesaj personalYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved