Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> LECTII AEL, Utilizarea calculatorului
nicut57
  Trimis: 8 Apr 2009, 02:55 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Aplicarea notiunilor invatate ma ajuta la lectiile de matematica ,stiinte,istorie, prin expunetea dipozitivelor ca material didactic.
Mesaj personal
Lacramioara Agavriloaei
Trimis: 10 Apr 2009, 03:43 PM

Utilizator
**

Buna ziua tuturor ! Stiu sa folosesc AEL-ul, dar la noi in scoala nu e posibil.Nimeni nu se ocupa de calculatoare, totul e la pamant. Din scoala nu se intereseaza nimeni.Ael- ul nu a fost folosit mai mult de doi ani de zile.
Mesaj personal
Elena Airinei
Trimis: 10 Apr 2009, 04:38 PM

SIVECO România - Project Manager

Grup: Admin

Stimată doamnă Agavriloaei,

Vă rugăm să ne comunicați unitatea școlară la care profesați.

În cazul în care întâmpinați dificultăți în folosirea platformei AeL, vă putem ajuta să remediați eventualele probleme.

Puteți contacta Centrul de suport tehnic SIVECO Romania folosind următoarele:

email la adresa ael@portal.edu.ro
forum http://forum.portal.edu.ro
Telverde 0800 0800 05.

Toate cele bune,

--------------------

Elena Airinei
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
Lacramioara Agavriloaei
Trimis: 10 Apr 2009, 05:19 PM

Utilizator
**

Am primit mesajul. Este vora de SAM Voinesti, judetul Iasi. Nu se poate tine nicio lectie deoarece nu s au actualizat listele cu elevi. Mi se da eroare deoarece nu este baza de date actualizata. O lectie am facut dar am intrat cu ADMIN. Totul este incuiat, tinut sub cheie. Nimeni nu a tinut macar o lectie in acest an scolar.
Mesaj personal
Elena Airinei
Trimis: 10 Apr 2009, 05:28 PM

SIVECO România - Project Manager

Grup: Admin

Stimată doamnă Agavriloaei,

La începutul fiecărui an școlar este necesar să se efectueze pașii pentru promovarea elevilor.

Modalitatea de promovare manuală a elevilor o găsiți aici.

Dacă aveți nelamuriri, nu ezitați să ne contactați.

Numai bine,

--------------------

Elena Airinei
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
lenutamarius
Trimis: 15 Jun 2009, 10:28 AM

Începător
*

In invatamantul prescolar putem folosi notiunile invatate si le putem aplica cu succes in mai multe activitati atat obligatorii cat si alese.Multumim doamnelor profesoare de la Colegiul Tehnic Radauti pentru tot ceea ce ne-au invatat.
Musca Maria

[Nota moderatorului: Atașament eliminat. Vă rugăm să nu postați imagini decât dacă au legătura cu tema propusă]
Mesaj personal
Ancuta Gal
Trimis: 15 Jun 2009, 10:42 AM

Începător
*

In invatamantul prescolar se pot folosi notiunile invatate in cadrul cursului atat la activitatile alese cat si in cele obligatorii.Mutumim doamnelor profesoare.
ANCA GALAN

[Nota moderatorului: Atașament eliminat. Vă rugăm să nu postați imagini decât dacă au legătura cu tema propusă]
Mesaj personal
belibouliageorgeta
Trimis: 15 Jun 2009, 10:50 AM

Începător
*

Am invatat de la acest curs doar lucruri interesante si utile pe care le pot aplica in invatamantul primar.Multe multumiri doamnelor profesoare pentru rabdarea pe care au avut-o si multa sanatate.
Belibou Lia-Georgeta
Mesaj personal
rodicaelenaschipor
Trimis: 15 Jun 2009, 10:54 AM

Începător
*

aplicarea notiunilor invatate le voi folosi in crearea unor prezentari power point in timpul procesului instructiv educativ.multumim pentru rabdarea doamnelor profesoare.
Schipor Rodica Elena
Mesaj personal
Adriana Irini
Trimis: 15 Jun 2009, 10:56 AM

Începător
*

multumim doamnelor profesoare pentru acest curs toate notiunile invatate in acest curs.ne sunt folositoare in predarea lectiilor.
Irini Adriana
Mesaj personal
marialoredanatudor
Trimis: 15 Jun 2009, 10:59 AM

Începător
*

multumim doamnelor pentru notiunile predate pe care le voi folosi mai ales in orele de biologie, geografie, istorie, limba romana.
Panzar Maria
Mesaj personal
cristinacostilorisebi
Trimis: 15 Jun 2009, 11:03 AM

Începător
*

Multumiri pentru tot.Voi putea folosi notiunile invatate in predarea lectiilor la diferite materii ca:istorie geografie, matematica etc.Elevii mei vor fi incantati de aceste noutati.
Hrisca Cristina
Mesaj personal
sartre
Trimis: 8 Feb 2010, 02:53 PM

Utilizator avansat

va rog poate sa ma ajute cineva cu lectii Ael lb. franceza?
Mesaj personal
Florin Popescu
Trimis: 9 Feb 2010, 02:21 PM

SIVECO Romania - Technical Support Engineer

Stimată doamnă, Stimate domn,

Pentru o comunicare mai ușoară vă rugăm sa ne furnizați următoarele date de contact: numele dumnevoastră, unitatea la care activați (localitatea și județul) și un număr de telefon (preferabil mobil) la care puteti fi contactat(ă); date care le puteți trimite într-un MP (mesaj personal) sau email la adresa ael@portal.edu.ro.

Deocamdată nu există lecții AeL pentru limba franceză, dar acestea pot fi create folosind materiale proprii sau luate din alte surse (De exemplu: Internet) și apoi importate în AeL.
Mai multe detalii despre crearea unei lecții veți găsi în manualul de utilizare AeL disponibil pe kit-ul de instalare/actualizare AeL.

Materialele educaționale dezvoltate până în acest moment au încercat să acopere domeniile în care impactul utilizării lor la clasa este maxim. Procesul de creare de lecții interactive este unul continuu și dacă doriți, puteți contribui chiar și dumneavoastră prin intermediul concursului anual de software educational Cupa SIVECO (pentru mai multe detalii vedeti aici http://portal.edu.ro/index.php/articles/c1461/).

Am înregistrat această întrebare cu numărul AELED-9036.

Asteptăm răspunsul dumneavoastră.

Numai bine,

--------------------
Florin Popescu
SIVECO Romania
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
simonA_dds
Trimis: 18 Apr 2010, 12:17 PM

Începător
*

m-ar interesa un curs de lectii AEL.
scoala "Ion Campineanu"Campina
Mesaj personal
Florin Popescu
Trimis: 22 Apr 2010, 04:18 PM

SIVECO Romania - Technical Support Engineer

QUOTE (simonA_dds @ 18 Apr 2010, 01:17 PM)
m-ar interesa un curs de lectii AEL.
scoala "Ion Campineanu"Campina

Stimata doamna Dinu,

Pentru a urma un curs de initiere AeL, va rugam sa va adresati catre Casa Corpului Didactic Prahova. O alta posibilitate ar fi, ca un coleg de-al dumneavoastra care a urmat un curs de AeL sa va instruiasca.

Toate cele bune,

--------------------
Florin Popescu
SIVECO Romania
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
simonA_dds
Trimis: 22 Apr 2010, 08:27 PM

Începător
*

multumesc pentru raspuns!s-au organizat in scoala selectia a fost confidentiala.
Mesaj personal
Laurentiu Butea
Trimis: 27 Apr 2010, 08:34 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

Stimata doamna,
Nu va pot oferi nimic, (diploma, adeverinta sau orice altceva), dar va stau la dispozitie la orice fel de intrebari legate de AEL.

Am adresa de yahoo messenger postata in semnatura si va pot ajuta oricand si oricum !

Va fi putin mai greu ... dar va pot ajuta sa va tineti lectiile fara probleme !

Numai bine

--------------------
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved