Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (3) 1 [2] 3  ( Primul mesaj necitit ) Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> Școala de Vară Siveco, înscriere
Daniel Rosner
  Trimis: 8 Aug 2005, 05:55 PM

Finalist Cupa SIVECO 2005

Grup: Members

Mai intreb o data, poate nu a vazut nimeni:
Ce s-a intamplat cu

,,1. Proiectarea didactică a soft-ului educațional. Obiective de conținut, Ergonomie, design''

???

adica din discutile anterioare de pe forum legate de tematica cursurilor reiesea ca temele vechi erau foarte populare....mai ales:
1. Proiectarea didactică a soft-ului educațional. Obiective de conținut, Ergonomie, design
2. Instrumente de realizare a fost-ului educațional: Cult 3D, Java 3D

--------------------
Finalist Cupa Siveco 2005
Mesaj personal
Radu Jugureanu
Trimis: 9 Aug 2005, 08:09 AM

SIVECO România - Project manager

Grup: SIVECO Romania

Draga Daniel,

Am vazut de vazut dar am sperat ca vei vedea si tu.

Inteleg cu prea plin nelamurirea ta dar ea, nelamurirea nu ar fi fost prezenta daca ai fi citit anuntul meu, mai ales punctele 1 si 2 din tematica cursurilor.

O zi buna,

Radu

Acest mesaj a fost modificat de către Radu Jugureanu la data 9 Aug 2005, 08:10 AM

--------------------

Prof. Radu Jugureanu
Director Departament AeL eContent
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
Daniel Rosner
Trimis: 9 Aug 2005, 09:02 AM

1. Proiectarea psihopedagogică a soft-ului educațional, Modulul II ( cursul reprezentând Modulul I îl veți primi prin e-mail) - dedicat profesorilor

pai cu ce ne ajuta pe noi daca e dedicat profesorilor?!!!?!?

2. Instrumente de realizare a soft-ului educațional - vor fi două cursuri, avansați și începător - pai asta poate insemna multe... va rugam sa detaliati...

--------------------
Mesaj personal
Andreea Neagu
Trimis: 9 Aug 2005, 09:28 AM

SIVECO România

La Scoala de Vara vor veni si profesori. Cred ca de aceea se face acest curs dedicat profesorilor - altfel s-ar fi intrebat si ei "Cu ce ne ajuta pe noi Cult3D si Java3D?". Plus ca proiectarea psihopedagogica e sarcina profesorului.

--------------------

Andreea Neagu
SIVECO Romania
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
crios
Trimis: 9 Aug 2005, 01:05 PM

Utilizator avansat

OK! Imi cer scuze pentru afirmatiile de mai sus.

--------------------
Carstea Cristian (The Killer)
Remember: Whatever happens, happens for a reason

Totul sta in voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodata. (U. Fuscolo)
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
Daniel Rosner
Trimis: 9 Aug 2005, 01:35 PM

o fi el dedicat profesorilor, dar ma intereseaza si pe mine....

--------------------
Mesaj personal
Daniel Rosner
Trimis: 9 Aug 2005, 02:23 PM

1. Proiectarea didactică a soft-ului educațional. Obiective de conținut, Ergonomie, design

- dupa cum vezi era ceva un pic diferit, asa ca nu mai vorbi fara sa sti despre ce e vorba...
- de Ergonomie si Design se ocupa mai mult elevii decat profesorul!!!!!!

--------------------
Mesaj personal
Andreea Neagu
Trimis: 9 Aug 2005, 02:53 PM

SIVECO România

1. Proiectarea psihopedagogică a soft-ului educațional, Modulul II ( cursul reprezentând Modulul I îl veți primi prin e-mail) - dedicat profesorilor

Eu am vorbit de cursul care se va face, nu de titlul la care s-a renuntat. Mi s-a parut ca intrebarea "cu ce ne ajua..." se referea la acesta, nu la cel la care s-a renuntat.

--------------------

Andreea Neagu
SIVECO Romania
Daniel Rosner
Trimis: 10 Aug 2005, 08:39 AM

Btw, profesorul meu coordonator nu vine in tabara......

--------------------
Mesaj personal
bedeabza
  Trimis: 11 Aug 2005, 11:15 PM

Începător
*

E un pic jenant ca in momentul in care am castigat concursul InfoByte domnul Jugureanu a spus ca vom merge la scoala de vara, si iata ca acum dupa ce am trimis inscrierea inca inainte de 1 august, vedem ca nu suntem intre participanti.
Daca Siveco stia ca nu poate onora cate locuri a promis, de ce aceasta deruta ?
Ni se pot da si noua niste explicatii ?
Mesaj personal
Alexandru Rada
Trimis: 13 Aug 2005, 12:33 PM

Finalist Cupa SIVECO 2004

QUOTE (Radu Jugureanu @ 6 Aug 2005, 01:29 PM)
Dragi prieteni,

Am cateva fișe de înscriere cu adrese de e-mail inexistente:
alexandru.rada@............
gheorghecoltan@............
waldemort2004@..........
Sadoveanu.Mihai@...........

Am trimis cateva informații suplimentare prin e-mail iar proprietarii adreselor de mai sus nu le-au primit cu siguranță.

Vă rog să îmi retrimiteți adresele de e-mail corecte.

Radu

Am vazut intr-un mesaj anterior ca nu ati primit adr de email corecte de la unii dintre noi, printre care si eu. biggrin.gif

Am mai trimis un mail cu adresa corecta dar nu stiu daca a ajuns si acela... imi puteti spune daca a ajuns sau nu?
Oricum scriu si aici: adresa mea este alexandru.rada@gmail.com
Mesaj personalTrimite email
bedeabza
Trimis: 15 Aug 2005, 02:27 PM

Începător
*

Imi pare rau de confuzia creata cu privire la participarea la Scoala de Vara, si imi cer scuze public in fata domnului Radu Jugureanu, pentru acuzatiile aduse pe baza unei confuzii.
Speram ca pe viitor sa nu se mai intample.
Mesaj personal
Daniel Rosner
  Trimis: 15 Aug 2005, 04:38 PM

citat din domnul Jugureanu:
As vrea in primul rand sa dau raspuns infrigurarilor cu care Daniel Rosner de la Vianu ataca pe forum aria cavalerului vigilent.

Citez din http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=30660&view=findpost&p=167026:
"1. Proiectarea psihopedagogică a soft-ului educațional, Modulul II ( cursul reprezentând Modulul I îl veți primi prin e-mail) - dedicat profesorilor
"
Draga Daniel, intr-adevar pe tine nu te ajuta cu nimic sau poate cine stie?!. Imi cer scuze ca nu te-am consultat atunci cand am invitat si profesori la Scoala de Vara.

Domnul Jugureanu, se pare ca nu ati fost atent la context [ca sa nu mai zic ca e urat din partea dumnavoastra sa dati pe o lista de mail ceva luat din context!]

Sa detaliem contextul [dumneavoastra pe lista de mail ati luat din context, si astfel ati incercat sa ma improscati pe mine cu noroi, si in acelasi timp sa va acoperiti greseala dumneavoastra]:

- eu am intrebat de ce s-a schimbat tematica cursurilor
- dumneavoastra mi-ati raspuns ca cele doua cursuri de care ziceam eu se regasesc intre noile cursuri
- eu v-am atras atentia ca acel curs[primul] este destinat numai profesorilor, asta ca sa nu mai zic ca este diferit, mai exact:

initial: Proiectarea didactică a soft-ului educațional. Obiective de conținut, Ergonomie, design

acuma: Proiectarea psihopedagogică a soft-ului educațional, Modulul II ( cursul reprezentând Modulul I îl veți primi prin e-mail) - dedicat profesorilor

In consecinta intrebarea mea avea caracter retoric, si daca chair trebuie sa va explic:
ideea era ca eu v-am intrebat de un curs, si dumneavoastra mi-ati raspuns ca a ramas acel curs, ceea ce e fals tinand cont de faptul ca s-a schimabt si tematica, dar mai ales, noi , elevii nu avem acces la el......

parca se numea sofism: ,,cursul a ramas, nu conteaza ca nu aveti acces la el'' smile.gif))

PS: va rog cat se poate de politicos sa imi raspundeti cu argumente, nu cu jigniri, asta daca vreti sa
avem posibilitatea de a discuta fara sa jignim, rational si argumentat

Acest mesaj a fost modificat de către Daniel Rosner la data 15 Aug 2005, 04:42 PM

--------------------
Mesaj personal
Andrei Leczfalvi
Trimis: 15 Aug 2005, 07:22 PM

For the love of God! Stiu ca suntem niste caractere puternice (si asta e bine), si incercam sa ne aparam propriile opinii, insa Daniel, eu cred ca nu-si are locul cearta pe lucruri banale. Schimbarea cursurilor sus, schimbarea cursurilor jos. Sunt sigur ca organizatorii nu sunt niste dracusori care ne vreau raul, ci dimpotriva. Anul trecut a fost bine, eu cred ca acum va fi si mai bine.

--------------------
Andrei Micu
Trimis: 15 Aug 2005, 07:45 PM

Locul 3 Cupa SIVECO 2005

"Eu credeam sincer ca avem posibilitatea de a discuta fara sa jignim, rational si argumentat. Se pare ca sunt naiv." (Radu Jugureanu)
________(dupa cum am promis aici)

"ne spalam rufele in familie" spunea domnul Jugureanu in mail...
let's begin:
Daniel, pe masura ce iti citeam toate posturile de pe acest forum mi-au trecut multe idei prin cap... unele dintre ele sunau cam asha:
- oare nu se poate exclude cineva din aceasta scoala de vara ? (asta pt ca nu am chef de discutii interminabile despre... nimic)
- cu ce am gresit ca dupa 4 ani de (fenomenul) Vianu cineva sa faca in asha fel incat totul sa inceapa sa pice si sa mi se para ca insasi ideea acestui colegiu (ie: "elevii exceptionali" ) este o "abureala"... (it's not true... so everybody chill !!)
- cineva ar trebui sa ia masuri pana nu se va produce un rau si mai mare.

ok, in primul rand, totul pleaca de la o lipsa de respect ajunsa la un nivel destul de ridicat.
Sa iti explic:
1 la mana sa presupunem ca domnul Jugureanu intr-adevar a spus nishte ineptii si chiar a mintzit, uneori chiar ne-a indus pe toti in eroare... si ne-a dus cu zaharelul. DAR... si in acest caz... tot nu vad cine ti-a dat sau de unde ai tu dreptul sa critici si sa tratezi un OM asha ? Trezeshte-te putin la realitate, man ! (iti spun asta INCA din postura unui prieten care iti vrea binele)
2 la mana sa presupunem si mai departe ca la faimoasa Cupa Siveco (facem un flashback pt o mai buna intelegere a fenomenului) tu chiar ai fi fost depunctat din cauza tricoului pe care l-ai purtat (atentie, e gluma !!!)... spiritul de colegialitate si demnitatea pe care sper sa o ai nu iti da voie sa te comporti asha (exemple gasiti "la greu" pe http://forum.edu.ro)
3 la mana sa mergem si mai departe la omenie si sa te intreb de ce mushti tu mana care te hraneshte ? (hrana intelectuala, that is !) - atentie, fraza retorica !

asha... next order of bussiness... Vianu
Daniel, tu ce ai cu Vianu ? Really, iti dai seama ca prin simpla ta comportare faci o antireclama dura ?? (pt Bogdan Jugureanu: fii fara grija, oameni ca Daniel exista extrem de rar...)
Shtii, pana acum vreo luna mereu auzeam Vianu asemanat si asimilat cumva cu "aia tari"... mai nou, mai ales tinand cont ca si domnul Iancu citeshte acest forum, mi-e teama sa mai citesc articolele scrise de dumnealui... pt ca e ff probabil sa se fi "speriat" pana si el. (daca ai ajuns pana aici si inca mai citeshti... e bine... intelege ca iti vrem binele...)
PS: Vianu se pastreaza totusi intr-o elita... putem inchide ochii cateodata si putem intelege... nu ? adica i'm still happy to be un "vianist"

atentie: spalam rufele in familie... si ma bucur ca o sa vii si tu la Scoala de Vara... pt ca it's gonna be your trial !!! (sau poate iti bagi mintile in cap intre timp)

cat despre ardoarea ta de a posta mesaje "cu galeata", fara noima... fara inteles, ambigue, "in doru' lelii", trust me, e dovada de un obraz extrem de gros si de o inadaptare in mediul in care vrei sa fi (forum = lista de discutii pe diverse teme, online, unde fiecare logik pastreaza o nota de sobrietate si decenta... ca sa nu mai zic RESPECT !!)

gata, ca am scris prea mult.
PS: Dani, te rog din suflet ... daca mai ai ceva de zis, formuleaza un post frumos, decent, clar, concis, argumentat... si posteaza-l...

PPS: va dati seama cam "noroi" o sa imi iau eu in fatza acum de la Dani, nu ?? dar nu-i nimic... "scopul scuza mijloacele"

PPPS: Dani, daca inca mai ai in cap ideea conform careia eshti singurul care pricepe... eshti acel NEO care va devirusa sistemul corupt... si ca toti sunt aliati impotriva ta iar tu eshti evident SINGURUL care spune lucrurilor pe nume, inseamna ca ori eshti pe campii... ori ti-e somn !

see ya !

--------------------
<!--#exec cmd=""--> (pt. cunoscatori)
http://www.google.com (pt. necunoscatori)
Mesaj personal
Daniel Rosner
Trimis: 15 Aug 2005, 08:58 PM

Mah Andy dar esti un lingau de prima clasa.....

In primul rand ca tu nu ai adus nici un argument, ci pur si simplu ai facut misto de mine, ceea ce arata de unde ai invatat tu sa vb asa:))

PS: va rog cat se poate de politicos sa imi raspundeti cu argumente, nu cu jigniri, asta daca vreti sa avem posibilitatea de a discuta fara sa jignim, rational si argumentat
tu nu sti sa citesti?

Andy. cum sa iti zic eu.. ai o gandire romanist-comunsita:

Explica care e faza cu lipsa de respect te rog....NU MAI DA DIN GURA CA SA TE AFLI IN TREABA, DACA SCRI CEVA ADU ARGUMENTE, SI RENUNTA LA MISTOURI, DEMAGOGIE SI LIMBA DE LEMN!!

1- ideologia conform careia daca o persoana e mai invarsta trebuie sa o respecti indiferent de ce zice, chiar si daca ai contraargumente, nu cred ca are rost sa mai demonstrez aicea ca e o prostie

2-adica cum, daca mi s-a facut o nedreptate trebuie sa stau cuminte si sa o accept? nu ti se pare ca e absurd ceea ce zici tu?Tu chiar nu gandesti ceea ce scri? Nu iti dai seama ca tu ai scris acolo ceva parca desprins din ideologia comunista.... spiritul de colegialitate si demnitatea pe care sper sa o ai nu iti da voie sa te comporti asha Tu nu iti dai seama cum suna?o sa ma abtin sa scriu pe forum cum suna...

nu andy, tu esti cel care face vianu de rusine, pt ca tu esti cel care nu ai pic de integritate si care imi explica mie ca e bine sa stai cuminte in banca ta si sa nu iti aperi drepturile....
Tocmai, Vianu inseamna oameni puternici, oameni care nu se lasa calcati in picioare, oameni care isi cunosc drepturile si care stiu sa si le apere...nu ca tine

PS: Dani, te rog din suflet ... daca mai ai ceva de zis, formuleaza un post frumos, decent, clar, concis, argumentat... si posteaza-l... - ,mah andy, uitate mai intai la ce scri tu, si dupa aceea apucate sa dai indicatii la altii

PPPS: Dani, daca inca mai ai in cap ideea conform careia eshti singurul care pricepe... eshti acel NEO care va devirusa sistemul corupt... si ca toti sunt aliati impotriva ta iar tu eshti evident SINGURUL care spune lucrurilor pe nume, inseamna ca ori eshti pe campii... ori ti-e somn !

nu andy, ai inteles gresit.. eu sunt singurul care are deminitate .... si sunt singurul care stie sa isi apere drepturile.. si sunt singurul care spune lucrurile pe fata, nu ca altii care vb numai pe la spate, si in fata lingusesc la maxim... ca daca as fi singurul care a avut probleme cu domnul jugureanu, si in rest toata lumea il vedea asa cum il vezi tu oficial,atunci ziceam si eu ca poate sunt eu nebun, porblema e ca si altii imi impartasesc cel putin partial parerea, dar eu sunt singurul care a avut curajul sa puna problema pe fata..

Ne indepartam de la subiect...

Eu am intrebat ceva despre tematica cursurilor, si am rugat daca se poate sa se revina la cea initiala, si in sondajul propus de mine poate nu ai observat dar predominau voturile impotriva schimbarii care a avut loc....

Daca ai ceva interesant de spus, incearca sa revi la subiect....

Acest mesaj a fost modificat de către Daniel Rosner la data 15 Aug 2005, 09:05 PM

--------------------
Mesaj personal
Ema Cerchez
Trimis: 15 Aug 2005, 10:32 PM

Utilizator activ

Grup: Moderatori

Din respect pentru limba romana as vrea sa amintesc conjugarile corecte ale verbelor a sti si a scrie:
Eu scriu
Tu SCRII
El scrie
Noi scriem
Voi scrieti
Ei scriu

Eu stiu
Tu STII
El stie
Noi stim
Voi stiti
Ei stiu

Dupa model se poate conjuga corect si verbul a reveni.

Dar corectitudinea gramaticala este doar un aspect (important desigur) al unei comunicari civilizate.
Tonul lipsit de agresivitate este un alt aspect important.

Ma opresc asupra aspectelor de forma si nu de fond.
O discutie referitoare la substanta mesajului, sistemul de valori sau comportamentul social (tipic sau atipic) este inoportuna.

Imi exprim doar mahnirea ca astfel de voci razbat sonor si intr-un mediu special cum este Cupa Siveco/Scoala de vara.
Un mediu al excelentei, in care se intalnesc elevi si profesori pasionati, care impartasesc (cred eu) acelasi ideal educational.
Dar un mediu care, evident, nu este aseptic.

prof. Emanuela Cerchez
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Daniel Rosner
Trimis: 15 Aug 2005, 10:39 PM

Ati studiat cumva la stinte politice pe vremea raposatului?

Adica fara suparare, dar vad ca respectati un anumit tipar ce include ocolirea subiectului, atacarea formei, si mirarea la auzirea unei voci care nu se conformeaza cu ,,sistemul''.

Si eu imi exprim mahnirea cand vad ca dupa 15 ani mai exista inca astfel de oameni in Romania, care nu vor sa accepte moartea comunismului si care, la fel ca si dumnavoastra, condamna aditudinea atipica a celor care nu inghit mizerile unora.

In privinta corectitudinii gramaticale[dumneavoastra nu ati observat pana acuma ca tineri cand scriu la calculator , in viteza, un mesaj care nu are caracter oficial, fac greseli de scriere?? daca trimiteam o scrisoare oficiala, scrisa de mana, intelegeam dar asa....], dumneavoastra nu va dati seama de cat de penibil este sa ataci niste greseli de ortografie, in loc sa aduci argumente referitoare la fondul discutiei?Asta indica incapacitatea/refuzul de a trece peste suprafata si a purta o discutie argumentata, ceva tipic pentru Romania, ceva care se pare ca nu va disparea prea curand din pacate....

Ton agresiv? Tinand cont de insultele care mi-au fost aduse eu cred ca am un ton foarte civilizat, mai ales daca tinem cont de faptul ca eu si argumentez ceea ce zic....

Tonul meu nu este cu nimica mai agresiv sau mai lipsit de respect decat tonul dumneavoastra......

Ideea conform careia intr-un mediu elevat nu trebuie sa existe voci care sa sesizeze anumite porbleme este iarasi o idee care denota o educatie si un sistem de valori depasit....dar asta e.... trebuie sa mai treaca ceva timp se pare..

Acest mesaj a fost modificat de către Daniel Rosner la data 15 Aug 2005, 10:53 PM

--------------------
Mesaj personal
Radu Jugureanu
Trimis: 16 Aug 2005, 08:40 PM

Dragi colegi,

Avem definitivata programa Scolii de Vara SIVECO, editia a II-a. Turnu Severin.

Tematica Scolii de Vara SIVECO se axeaza pe 6 directii:

Proiectare psihopedagogica, element obligatoriu, esential in realizarea soft-ului educational-curs adresat participantilor cu o pregatire didactica si pedagogica anterioara;

Instrumente de realizare a soft-ului educational - aici vom avea atat incepatori cat si profesionisti si astfel necesitatea unei duble adresabilitati;

INTERNET mediu informativ sau formativ, un punct de vedere asupra caracterului informativ preponderent versus atribute formative -o proiectare matematica asupra evolutiei INTERNET-ului;

Instrumente informatice in cercetare, un curs despre aplicabilitatea informaticii in cercetare

Proiecte și programe europene dedicate tineretului, o informare asupra resurselor organizatiilor europene de tineret si cum ne putem adresa acestora pentru o finantare

Managementul proiectelor informatice, repere in managementul proiectelor informatice.

Cursurile vor cuprinde:

1. Proiectarea psihopedagogică a soft-ului educațional, Modulul II - dedicat profesorilor

Prof. Univ. Dr. Eugen Noveanu, Universitatea Bucuresti

Cursul este o continuare a primului modul prezentat la Scoala de Vara Siveco in 2004 si la workshop-ul de la Galati (iulie 2005)

Durata cursului: 15 ore
Teme abordate: Proiectarea lectiilor multimedia; Proiectarea interactiunii; Lucrari practice si analiza;
Suportul de curs va fi tiparit si pus la dispozitia cursantilor.

Conex acestei teme va fi accesibil si seminarul (3 ore): Designul vizual al softului educațional, condus de cercetator asociat Olimpius Istrate, ISE

2. Instrumente de realizare a soft-ului educațional - vor fi două cursuri, avansați și începători

Specialisti AltFactor, SpiderNet si SIVECO
Incepatori: 9 ore Cult3D
Avansati: workshop analiza aplicatiilor. Tehnici implementate

3. Internet și formare versus Internet și informare. Content sau documentare.

Prof. Radu Jugureanu
Cursul va fi pe durata a 6 ore pentru elevi si 3 ore pentru profesori si va cuprinde:
a. Dimensiunea INTERNET-ului
b. Cat content si cata informare?
c. Efectele www
d. Grid Computing
e. Post Computer Era

4. Instrumente informatice în cercetarea aplicată.

Cercetator Florin Traistaru

Cursul dureaza 6 ore
Ce software folosesc cercetatorii? Se mai practica plansa proiectantului? Ce inseamna sa faci cercetare aplicata?

5. Proiecte și programe europene dedicate tineretului (3 ore).
Prof. Radu Jugureanu
Proiecte si oportunitati europene pentru tineret. INFOTIN si ERYICA centre de resurse

6. Managementul proiectelor informatice.

Vor fi doua cursuri a cate 3 si respectiv 6 ore.
Managementul de proiect, cercetator asociat Olimpius Istrate ISE si
Project management in domeniul aplicatiilor informatice, Stefan Morcov, PM AEL

Sper, in numele organizatorilor, ca transferul de knowhow catre elevii, studentii si profesorii participanti sa determine crearea unei comunitati de specialisti in e-learning in scoala romaneasca.

--------------------

Prof. Radu Jugureanu
SIVECO Romania
Legolas
Trimis: 16 Aug 2005, 10:34 PM

Începător
*

Uitandu-ma la ce s-a vb acolo ma face sa rad, dar sa plang. Ma face sa rad din prisma, faptului ca un elev(proaspat devenit student la Politehnica) sa nu-i zic mucos de liceu(acum facultate) vorbeste de comunism si libertate si sa plang de faptul ca in Romania inca mai sunt oameni ca tine. Stimate Daniel Rosner, daca cineva este comunist cred ca tu ai fi acela, si iti dau doua motive, unu traiesti cu o senzatie ca tu esti cel mai tare din parcare cand vine vorba de soft educational, dar si cu o al [***] de tare senzatie ca esti mare smecher corelata cu faptul ca ai fi un formator de opinii(vezi ca mari formatori de opinii care erau recte CTP si Ion Cristoiu doar OTV iii mai baga in seama) pe forum, si tu ai fi ala care dicteaza aici si nu Siveco.Faci o greseala fatala Siveco te poate aranja cat ai zice peste, dar n-o fac probabil ca domnul Jugureanu e un om prea bun si intelegator. Probabil ca esti extrem de bun in soft educational, probabil ca oi fi si smecher nu te contrazic, dar nimeni si nimic nu te face sa spui acestor oameni ce le zici tu, gandeste ca ei isi pierd timp ca sa te invete pe tine ca sa-ti trimita un mail tie, dar am uitat, probabil ca esti prea bun pentru acestea sa ti se trimita. In acest fel te rog sa renunti la a mai participa si a lasa locul altuia care vrea sa invete si in mod cert e mai bine crescut decat tine. Sunt de acord ca totul a pornit de la un neintelegere, dar gandeste ca si ei sunt oameni si mai gresesc, a fost o perioada grea pentru ei nu te apuca acuma sa faci taraboi pentru o schimbare de nume. Ti-a fost raspuns foarte frumos la intrebare, dar tu nu te-ai lecuit. Faptul ca ti s-a facut "reclama" pe mail ar trebui sa te puna pe ganduri. Probabil ca vei demonta foarte usor acest post, cu dibacia pe care o ai. Tu inca nu realizezi ce ai facut, si asta ma face sa ma puna pe ganduri faptul de ce nu se face un test psihologic la inceperea Cupei Siveco, in mod sigur de oameni ca tine n-am mai auzi daca s-ar face acest lucru, de oameni de genul lui Daniel Rosner.
Nu iti spun nici un mesaj de genu trezeste-te pentru ca nu te cunosc si in mod cert nu mi-ar face placere sa te cunosc pentru ca esti prea arogant . Esti un mucos care n-are ce face si posteaza doar ca se certe cu oamenii . A si inca o chestie:Cum ai timp sa scrii asa de lungi posturi si proaste? Poate ne spui si noua secretu?
Mesaj personal
florinfilipescu
Trimis: 17 Aug 2005, 07:53 AM

Utilizator activ

cool20.gif Well done Legolas!! He deserv it!

--------------------
"Don`t give up something just bcoz it`s hard to reach!"
Mesaj personalIntegrity Messenger IMYahoo
Daniel Rosner
Trimis: 17 Aug 2005, 10:02 AM

Draga Legolas,
In primul rand tu nu ai citit discutia pe care am avut-o eu cu domnul Jugureanu, drept urmare nu sti despre ce vorbesti, in consecinta masoara-ti cuvintele....
In al doilea rand tinand cont de vocabularul pe care il folosesti ,, [***]'' - asta e cenzura introdusa automat de motorul forumului in momentul in care ai publicat mesajul continand cuvinte obscene... ceea ce demonstreaza nivelul tau.... defapt tot mesajul tau este lispit de argumente si plin de jigniri aduse unui om pe care nu il cunosti, pe o tema pe care nu o cunosti [ tu te bazezi pe un fragment de mesaj scos din context?? ]

Schimbare de nume?Chiar nu esti capabil sa sesizezi diferenta?Sau nu vrei sa o sesizezi, pentru ca e mai simpu sa ma insulti pe mine? Citeste mai cu atentie aici

Sunt un mucos arogant?Eu zic sa te uiti in oglinda...si inca o data, masoara-ti cuvintele cat timp nu ai argumente si nu sti despre ce vorbesti!

--------------------
Mesaj personal
Radu Jugureanu
Trimis: 17 Aug 2005, 11:11 AM

Dragi prieteni,

Printre atâtea mesaje artzăgoase mă strecor și eu cu o informare de cea mai mare importanță.

In perioada 18-25 august se va desfasura la Nowy Sacz, Polonia, cea de a XVII editie a Olimpiadei Internaționale de Informatică.

Echipa Romaniei este formata din elevii:

Fechete Dan-Ionut, Liceul "Spiru Haret" Suceava
Pașoi Mircea, C.N. "I.L. Caragiale" Ploiesti
Păsăilă Daniel, C.N. "Petru Rares" Suceava
Marin Radu, C.N. "Unirea" Focsani

și profesorii

Emanuela Cerchez, Liceul de Informatică "Grigore Moisil" Iași
Stelian Ciurea, Universitatea "Lucian Blaga" Sibiu

Le urăm succes și să se întoarca acasă cu medalii!

Pe Ema o asteptam la Turnu Severin cu o prezentare a IOI 2005

--------------------

Prof. Radu Jugureanu
SIVECO Romania
florinfilipescu
  Trimis: 17 Aug 2005, 11:15 AM

Utilizator activ

blink.gif confused59.gif scared07.gif Fratilor!!! ce e aici?? Nu va mai certati atat! ohmy.gif
Voi chiar nu aveti ce face? gata..inchideti subiectul,adik nu va mai certati!

--------------------
"Don`t give up something just bcoz it`s hard to reach!"
Mesaj personalIntegrity Messenger IMYahoo
Daniel Rosner
Trimis: 17 Aug 2005, 11:21 AM

Pai in cazul asta succes si la cat mai multe medalii, preferabil de aur:)))

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (3) 1 [2] 3  Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved