Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (3) 1 2 [3]  ( Primul mesaj necitit ) Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> Școala de Vară Siveco, înscriere
Radu Jugureanu
Trimis: 17 Aug 2005, 11:33 AM

SIVECO România - Project manager

Grup: SIVECO Romania

Dragi prieteni,

Faptul că IOI se încheie cu o zi îanite să înceapă Școala de Vară Siveco este pe deplin compesat de faptul că Balcaniada de Informatică începe la o zi după de evenimentul de la Turnu Severin trage cortina.

În perioada 3-8 septembrie se va desfășura în Grecia cea de a XIII ediție a Balcaniadei de Informatică

Echipa României este formată din elevii:

Crestez Leonard, C.N. "N. Bălcescu" Brăila
Florea Lucian-Tiberiu, C. N. "Sf. Sava" București
Spătărel Dan, Liceul "Grigore Moisil" București
Stancu-Mara Sorin, Liceul Internațional de Informatică București

și profesorii

Emanuela Cerchez, Liceul de Informatică "Grigore Moisil" Iași
Marinel Șerban Liceul de Informatică "Grigore Moisil" Iași

Succes le vom vom spune direct la Turnu Severin.

--------------------

Prof. Radu Jugureanu
Director Departament AeL eContent
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatorului
Andrei Leczfalvi
Trimis: 17 Aug 2005, 06:49 PM

Finalist Cupa SIVECO 2005

Grup: Members

[off topic] Cristian Tudor Popescu are toata stima mea si nu este un jurnalist "bagat in seama" doar de OTV. Daca te uiti mai bine, Legolas, dansul apare de fiecare data cand e de comentat un subiect fierbinte la posturi precum RealitateaTV sau Antena1 etc.
Nu ca as avea ceva de comentat pe langa discutiile aprinse dintre D-l Jugureanu si Daniel (doar atat ca vreau si eu sa se termine), dar D-l Legolas si D-l florinfilipescu sunt o intruchipare a lui Farfuridi si Branzovenescu, in ordinea asta.[/off topic]

--------------------
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
Legolas
Trimis: 17 Aug 2005, 10:37 PM

Începător
*

Stimate domn Andrei Leczfavi, sunt ceva lucruri pe care dvs se pare ca nu le intelegeti:
1.Ca sa citez un clasic in viata "enumerati chestii rupte de context" si nu stiu daca isi au rost sa le discutam acuma si aici.
2.Mesajul meu e destul de simplu si clar, dar se pare ca nu se intelege sau nu se vrea. Si il zic acuma: Sa nu traiti cu falsa senzatie ca voi nu puteti fi inlocuiti de altii! Sunt altii gata sa va ia locul!
Si Domnule Rosner se simte frica si inconsecventa in tine(se vede in posturi este o chestiune de psihologie elementara), invata sa-ti controlezi emotiile mai bine.
Cat despre cearta care s-a iscat pe forum ea nu ar fi fost, daca domnul Rosner ar fi fost exclus din Scoala de Vara(stergandu-i-se orice posta pe forum) iar in locul sau venea altcineva.
Mesaj personal
Alexandru Popa
Trimis: 17 Aug 2005, 10:41 PM

Câștigător Cupa SIVECO 2005
**

Am evitat pana acum subiectul asta, dar citind ce scrie pe aici, nu ma face decat sa regret ca traiesc in Romania (doar din pricina unora). Dreptul la libera exprimare e dat de Constitutie, dar trebuie exprimat cu respect si mare mare responsabilitate. Imi aduc aminte cu drag de un personaj de-al lui Caragiale (Nae Catavencu).

Personal cred ca astfel de postari ar trebui interzise, sau sterse.
Si cu asta cred ca se inchieie acest subiect, sau cel putin cred.

--------------------
Castigator Cupa Siveco 2005 !
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Alexandru Popa
Trimis: 17 Aug 2005, 10:46 PM

Câștigător Cupa SIVECO 2005
**

Deja m-am saturat ca multi care sunt elevi ai marilor licee din tara sa se dea mari si tari.
Uite ca anul asta si un GRUP SCOLAR INDUSTRIAL ENERGETIC, cu o singura clasa de informatica a reusit sa faca ce multi nu au reusit.
Si nu ies la rampa ca unii sau altii.
Daca liceul e de elita, asta nu inseamna ca tot ce iese de acolo trebuie sa fie elita.

--------------------
Castigator Cupa Siveco 2005 !
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Sorin Vasilescu
Trimis: 18 Aug 2005, 07:56 AM

Moderator

Grup: Moderatori

QUOTE (Alexandru Popa @ 18 Aug 2005, 12:46 AM)
Daca liceul e de elita, asta nu inseamna ca tot ce iese de acolo trebuie sa fie elita.

Aici trebuie sa-ti dau dreptate. Nu tot ce iese dintr-un liceu cu renume e demn de renumele liceului, dar statistic vorbind, dintr-un liceu mare si bun ies mai multi elevi cu aptitudini si perspective deosebite decat de la un liceu "oarecare". Am pus intre ghilimele pentru ca nu e chiar cuvantul potrivit, dar altul nu am gasit.

Asta nu inseamna ca dl Rosner ar avea dreptate. Ma dezamageste atitudinea acestei cunostinte mai vechi de-ale mele, desi era intrucatva previzibila. In legatura cu el am un singur sfat: xt000000.gif

--------------------
email:sorin.vasilescu@gmail.com
mobil: 0726144965

"Is man one of God's blunders? Or is God one of man's blunders?" (Friedrich Nietzsche)
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
Sorin Vasilescu
Trimis: 18 Aug 2005, 07:59 AM

Moderator

Grup: Moderatori

QUOTE (Alexandru Popa @ 18 Aug 2005, 12:41 AM)
Personal cred ca astfel de postari ar trebui interzise, sau sterse.

Aceste mesaje nu sunt foarte deplasate si nu incalca grav termenii si conditiile. In concluzie, nu merita sa fie sterse. Cu toate astea, dl. Rosner a primit un avertisment.

--------------------
email:sorin.vasilescu@gmail.com
mobil: 0726144965

"Is man one of God's blunders? Or is God one of man's blunders?" (Friedrich Nietzsche)
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
Andrei Leczfalvi
Trimis: 18 Aug 2005, 06:18 PM

Finalist Cupa SIVECO 2005

Stimate domn Andrei Leczfavi, sunt ceva lucruri pe care dvs se pare ca nu le intelegeti:
1.Ca sa citez un clasic in viata "enumerati chestii rupte de context" si nu stiu daca isi au rost sa le discutam acuma si aici.

Sunt constient de asta, altfel n-as fi scris [off topic]

--------------------
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (3) 1 2 [3]  Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved