Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Testele de verificare, Testele de verificare
Mirela Dorina
Trimis: 16 Jul 2018, 11:54 AM

La prima intervenție

Grup: Members

Buna ziua, sunt părintele unui elev care tocmai a terminat clasa a 6-a.As dori să știu dacă există o bază legală care nu - mi permite să intru in posesia testelor de verificare din semestrul al 2-lea,in urma cărora copilul meu a primit notele pe întreg semestrul 2.Mentionez că am făcut o solicitare scrisa către directorul unității și am primit drept răspuns că acestea nu pot fi eliberate.Avand in vedere că solicitarea mea a fost făcută în ultima săptămână din acest an scolar ,ce bază legală împiedică eliberarea acestora ?
Nemulțumirea mea a venit în urma acordării unei note la un test care nu s-a oglindit cu nota din catalog, mai exact nota din catalog a fost scăzută cu un punct.Cerand explicații dna profesoara mi a justificat că acea notă este media din test cu o altă notă care a reprezentat verificarea unor cunoștințe studiate, respectiv un test care a fost dat la o săptămână după nota deja pusă în catalog.E posibil acest lucru?
Mulțumesc!
Mesaj personal
ddan1977
Trimis: 12 Aug 2018, 09:41 PM

Utilizator activ

Depinde putin si de regulile fiecarei scoli, dar.....in mod normal, dumneavoastra ca parinte ar trebui sa aveti acces la testele copilului. Acum, daca dumneavoastra ati cerut acest lucru in ultima saptamana de scoala ar putea fi o mica problema si anume ca profesorul respectiv sa nu fi pastrat testele, nu exista obligatie ca ar trebui sa le pastreze. Din ce stiu eu doar tezele se pastreaza. Eventual incepand din anul urmator puteti incerca sa ajungeti la scoala si sa vedeti testele imediat dupa ce au fost aduse, in cazul in care copiii nu le primesc acasa.
O seara buna!
Mesaj personal
roset
Trimis: 13 Aug 2018, 11:44 AM

Mentor

QUOTE (ddan1977 @ 12 Aug 2018, 09:41 PM)
Depinde putin si de regulile fiecarei scoli, dar.....in mod normal, dumneavoastra ca parinte ar trebui sa aveti acces la testele copilului. Acum, daca dumneavoastra ati cerut acest lucru in ultima saptamana de scoala ar putea fi o mica problema si anume ca profesorul respectiv sa nu fi pastrat testele, nu exista obligatie ca ar trebui sa le pastreze. Din ce stiu eu doar tezele se pastreaza. Eventual incepand din anul urmator puteti incerca sa ajungeti la scoala si sa vedeti testele imediat dupa ce au fost aduse, in cazul in care copiii nu le primesc acasa.
O seara buna!

Da, probabil au fost probleme la premii! biggrin.gif tongue.gif laugh.gif

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved