Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou

> titularizare, dreptul de titularizare a unui profesor care are continuitate si a primit peste nota 7
popioan
Trimis: 1 Jul 2012, 08:13 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Domnule Ministru,
Va rog sa prouneti in plus la ordonanța OMECTS 4472/14 iunie 2012, ca persoanele care au obtinut peste 7 la examanul de titularizare in anul 2011 care au primit continuitate pe post pentru anul scoalar 2012-2013 să putem beneficia de titularizare ca si ceilalti avand in vedere ca postul este ocupat nu putem sa ne titularizăm.

In cazul meu personal lucrurile stau astfel :
Ma numesc Petrea Ionel, profesor suplinitor la Liceul Teoretic Traian Vuia din Făget judetul Timiș, am primit acceptul cererii de continuitate pentru anul scoalar 2012-2013, dar nu pot sa ma titularizez conform Ordonenței OMECTS 4472/ 14 iunie 2012, deoarece este ocupat de mine, de ce nu po sa ma titularizez automat? Ce aș putea să fac ? Ajutați-ma va rog
POVESTEA UNUI DASCĂL ABANDONAT DE PĂRINȚI CARE VREA SA FIE TITULARIZAT DAR NU POATE
http://www.youtube.com/watch?v=DiJr208wBak
http://www.scoalaromaneasca.ro/Opinii/2011...a-casa-de-copii
De ce? , daca am primit continuitate pe un post care are viabilitate 4 ani nu pot sa ma titularizez, avand in vedere ca am luat peste 7 in iulie 2011. Va rog un raspuns . multumesc

Cu stima ,
Liceul Teoretic ”Traian Vuia” Faget
prof.ec.Petrea Ionel
Tel: 0726040168

--------------------
Cu stima ,
Pop Ioan
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 8 Aug 2012, 03:59 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Mergeti la Inspectoratul Judetului Timis sector resurse umane si prezentati problema. Sunteti nedreptatit, conform art 253 trebuia sa fiti titular. Sper sa nu gresesc din cauza asta va indrum catre ISJ

--------------------
,,Banul e mare putere, el deschide toate usile si strica toate legile'' - Ioan Slavici
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." Eleanor Roosevelt
"Viața fiind o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa întâi" Philippe Noirette
Mesaj personalYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved