Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (6) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Simona Halep
LIVE.O
Trimis: 19 May 2018, 08:18 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 1 Jun 2018, 04:40 PM

Mentor

cool20.gif Mihaela BUZARNESCU produce șocul turneului, Roland Garros: "a eliminat pe a patra jucătoare a lumii" ... (sursa). biggrin.gif

--------------------
Biblio W. Shakespeare : "Ce epocă îngrozitoare, aceea în care idioții îi conduc pe orbi"

WTA Daca tac, nu inseamna ca ai dreptate, inseamna ca am inteles ca degeaba iti explic

BRA AoPS My (math)blog 348.707 Azi/28.130 Geometry BUC L.J.CEDO
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 1 Jun 2018, 05:14 PM

Mentor

QUOTE (Taticu @ 1 Jun 2018, 05:40 PM)

cool20.gif Mihaela BUZARNESCU produce șocul turneului,  Roland Garros: "a eliminat pe a patra jucătoare a lumii" ... (sursa). biggrin.gif

cool20.gif Mihaela Buzărnescu, reacție emoționantă după cea mai importantă victorie din carieră: "Voiam să termin cu tenisul" ... (sursa).

--------------------
Biblio W. Shakespeare : "Ce epocă îngrozitoare, aceea în care idioții îi conduc pe orbi"

WTA Daca tac, nu inseamna ca ai dreptate, inseamna ca am inteles ca degeaba iti explic

Mesaj personal
roset
Trimis: 1 Jun 2018, 06:56 PM

Mentor

QUOTE (Taticu @ 1 Jun 2018, 05:14 PM)
QUOTE (Taticu @ 1 Jun 2018, 05:40 PM)

cool20.gif Mihaela BUZARNESCU produce șocul turneului,  Roland Garros: "a eliminat pe a patra jucătoare a lumii" ... (sursa). biggrin.gif

cool20.gif Mihaela Buzărnescu, reacție emoționantă după cea mai importantă victorie din carieră: "Voiam să termin cu tenisul" ... (sursa).

biggrin.gif laugh.gif Să nu zici că vrei o finală românească!

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
Taticu
Trimis: 6 Jun 2018, 07:30 PM

Mentor

cool20.gif C.T. Popescu, despre meciul fantastic reușit de Simona Halep: "Un singur lucru i-aș reproșa" ... (sursa). biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 7 Jun 2018, 02:00 PM

Mentor

cool20.gif La ce nivel a ajuns Simona Halep din punct de vedere al

câștigurilor financiare din tenis: "A depășit o bornă importantă" (
sursa).
biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 7 Jun 2018, 05:33 PM

Mentor

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 7 Jun 2018, 07:05 PM

Mentor

cool20.gif Lovitură financiară importantă pentru Simona Halep, după calificarea în finala de la Roland Garros ... ( sursa). biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 7 Jun 2018, 07:05 PM

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 7 Jun 2018, 08:02 PM

Mentor

cool20.gif Simona Halep joacă finala de la Roland Garros cu americanca Sloane Stephens (sursa). biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 8 Jun 2018, 11:04 AM

Mentor

cool20.gif "Atunci cand iti intalnesti idolul". Simona Halep a zarit-o la Roland Garros pe Justine

Henin
(despre care a spus in repetate randuri ca i-a modelat cariera) si a imbratisat-o ...(
sursa)

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 8 Jun 2018, 01:04 PM

Mentor

cool20.gif Imagini cu Sloane Stephens, adversara Simonei in finala de maine de la Roland GARROS ... biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 9 Jun 2018, 03:07 PM

Mentor

cool20.gif HALEP - STEPHENS, finala ROLAND GARROS, 16.00 la PROTV.

Acum: mii de romani au venit s-o sustina pe Simona! (
sursa).
biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 9 Jun 2018, 05:36 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Taticu @ 9 Jun 2018, 04:07 PM)
cool20.gif HALEP - STEPHENS, finala ROLAND GARROS, 16.00 la PROTV.

Acum: mii de romani au venit s-o sustina pe Simona! (
sursa).
biggrin.gif

<HALEP 3-6 6-4 6-1 STEPHENS, FINALA ROLAND GARROS LA PRO TV | MINUNAT! FABULOS! FANTASTIC! SIMONAAAA HALEEEEP castiga finala Roland Garros!!!>

Na, e mirobolant de spectaculos. Pe persoană fizică, numită Halep Simona, OK, aplauze... a luat un game din cele patru, tâmpiții cred că a făcut marele slem, no problem.

"The term Grand Slam, without qualification, and also originally, refers to the achievement of winning all four major championships within a single calendar year within one of the five events: men's and women's singles; men's, women's, and mixed doubles. In doubles, one team may accomplish a Grand Slam playing together or one player may achieve it with different partners.[4][5][6]"

https://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Slam_(tennis)

OK. Hai să aproximăm ca adevăr, prin lipsă, minciuna cum că a luat marele slam, româncuța noastră. Cred că ar trebui să fim mult mai recunoscători acestei ființe, și părinților ei, pentru marele sacrificiu făcut odinioară... Și-a tăiat ceva, cu acordul părinților, pentru România, toată stima și mândria... Nu știu ce mai spune UE acum, dacă-ți tai ceva ca să devii alceva...?!

<
“Nu aveam nici 18 ani cand m-am micsorat pieptul! In 2009, m-am operat si, pentru ca eram minora, a fost nevoie de acordul parintilor! Nu stiu cat de usor sau greu a fost pentru mama si pentru tata, insa eu mi-am dorit atat de mult sa fac aceasta interventie, incat i-am determinat semneze! A fost o decizie grea, dar mi s-a schimbat viata de atunci! Nu regret nici macar o secunda ca am facut-o pentru tenis”, a povestit Halep, intr-o emisiune la TVR.
>

http://www.wowbiz.ro/simona-halep-declarat...-viata-17321743

La revedere, Simona e model!

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 9 Jun 2018, 06:05 PM

Mentor

cool20.gif SUPERB! "Daaaa, VIIIS LA PARIIIIS!". Spre deosebire de alti carcotasi, CTP

n-a mai putut spune NIMIC! Reactie SENZATIONALA in studioul PRO TV (
sursa).
lopri.GIF

https://static2.playtech.ro/wp-content/uplo...ep-1170x658.jpg

https://image.stirileprotv.ro/media/images/...18/61965472.jpg

https://mediartv1.freenode.ro/image/201806/...40_75882900.jpg

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 9 Jun 2018, 06:42 PM

Mentor

cool20.gif Simona Halep a fost invitată la o emisiune TV în SUA și i-a uimit pe

americani prin ceea ce a declarat despre Serena Williams (
sursa).
biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 9 Jun 2018, 06:51 PM

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 9 Jun 2018, 06:59 PM

Mentor

cool20.gif Momente URIASE: Imnul Romaniei a facut liniste pe arena

de la Roland Garros si Halep a izbucnit in lacrimi (
sursa).biggrin.gif

Simona a castigat 2,2 milioane de euro si 1300 de puncte WTA.

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 9 Jun 2018, 07:13 PM

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 9 Jun 2018, 07:22 PM

Mentor

Cum va arăta Top 10 WTA începând de luni:

1. Simona Halep

2. Caroline Wozniacki

3. Garbine Muguruza

4. Sloane Stephens

5. Elina Svitolina

6. Caroline Garcia

7. Karolina Pliskova

8. Petra Kvitova

9. Venus Williams

10. Madison Keys

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 9 Jun 2018, 08:01 PM

Mentor

cool20.gif Simona Halep a vrut sa se bucure alaturi de suporterii romani pentru castigarea Roland Garros. Dupa ce a fost la vestiare, Simona

s-a dus in afara arenei, unde o asteptau cateva sute de suporteri romani. Au fost scene senzationale. Desi cordonul de securitate nu i-a

permis sa duca trofeul catre fani, Simona a vrut neaparat sa se bucure cu romanii care au incurajat-o pe tot parcursul turneului (
sursa).
biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 9 Jun 2018, 08:05 PM

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 12 Jun 2018, 09:02 AM

Mentor

cool20.gif Simona Halep, trasă pe dreapta de poliție imediat după ce a

plecat de la aeroport: "
Ați depășit viteza la serviciu" (sursa).
biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 12 Jun 2018, 10:09 AM

Mentor

cool20.gif Simona HALEP, pe un ecran gigant în centrul New York-ului: "You never forget your first" ... (sursa). biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 12 Jun 2018, 10:32 AM

Mentor

cool20.gif Simona Halep, aclamată de 20.000 de fani pe Arena

Națională
: "Sunt foarte mândrăsunt româncă!" (
sursa).

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 12 Jun 2018, 04:27 PM

Mentor

cool20.gif John McEnroe, cu ochii pe Simona Halep: "Am văzut la ea ce nu au alte jucătoare de top". Analiza completă a Simonei:

ce șanse are la Melbourne, ce admiră la ea, asemănarea cu Justine Henin și cum poate triumfa în Grand Slam-uri (
sursa).
biggrin.gif

--------------------

Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 15 Jun 2018, 08:09 PM

Utilizator avansat

love30.gif

Na, bravo Halep, închinăciuni...

Nu sunt mare fan Banciu, doar rezonez pe anumite teme... cum ar fi:

https://www.youtube.com/watch?v=ODM71_BUG8M

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 15 Jun 2018, 09:13 PM

Mentor

cool20.gif Simona Halep si Mihaela Buzarnescu au fost premiate azi de WTA;

in aprilie, Ana Bogdan a fost desemnata de WTA revelatia lunii (
sursa).
biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 15 Jun 2018, 09:18 PM

--------------------

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 16 Jun 2018, 11:25 AM

Mentor

Lumea lui  BANCIU 13 iunie 2018

The pointT: "Iti urmaresc emisiunea nu 2/5, ci 9/10 si te apreciez pentru spiritul critic si curajul de a spune ce ai in cap sunt putini ca tine care fac asta pe tv , daca mai sunt de calibrul asta, dar tin sa iti mentionez ca esti un mare BOU pe tema Halep. Eu sunt antrenor de tenis si o urmaresc pe Halep de cand era junioare , si am spus de ani de zile ca va fi nr.1 intr-o zi . Eu pot sa inteleg faptul ca nu iti place stilul ei de joc ( desi tu habar nu ai ca ea poate juca mai multe stiluri decat ce cataloghezi tu ca "stilul" ei ) dar de aici pana la a-ti bate joc de performanta in sine sa spui "nu-i mare lucru" sau ca "Halep e mai slaba decat toate jucatoarele din circuit" e distanta de la cer la pamant. Daca erai hater si atat nu aveam nimic de reprosat dar cand vii cu argumente unde se vede clar ca habar nu ai tenis trebuie sa ti se dea o palma. In primul rand Halep este cea mai completa jucatoare din circuit si e cea mai constanta la cel mai mare nivel , de asta e numarul 1 , in tenis nu conteaza doar o lovitura puternica , riscanta care intra din cand in cand. In tenis conteaza tactica , rezistenta , picioarele , capacitatea de adaptare la situatiile de joc sau de a diversifica jocul cand e nevoie, stapanirea tehnicii pe toate palierele s.a.m.d. Tu habar nu ai tenis crede-ma si daca vrei ne intalnim si iti explic din punct de vedere "tactic" , asa cum vrei tu sa fi lamurit de ce a castigat Halep finala , cum a schimbat ea jocul la 3-6 0-2 si de ce e mai buna decat Sloane, boule. Deci ramai la hatereala ta de doi bani ca eu cel putin nu ma supar , bizonii se vor supara pe tine , dar nu trece granita asta si nu vorbi de performanta sau de tenis la modul tactic si tehnic ca NU te pricepi si pentru cunoscatori te faci de ras, crede-ma. Si apropo daca te uiti la sport pentru sfera artistica a lui , iarasi esti imbecil. Sportul de performanta nu inseamna arta ci sacrificiu, devotament si suferinta. Daca in cazuri rare (vezi Federer ) marea performanta se confunda si cu ceea ce tu denumesti arta , asta nu inseamna ca este o norma sau o regula. Daca vrei arta asculta muzica , uite-te la un film bun , citeste o carte , nu pretinde ca arta face sportul desavarsit ca habar nu ai ce vorbesti , tu nu cred ca ai alergat mai mult de 15m in viata ta fara sa gafai , nu ti-ai depasit niciodata limitele fizice in niciun sens si ti-e usor sa vorbesti aiurea din exterior. Asa ca las-o mai moale cu tenisul cel putin ca esti 0 cum iti place tie sa spui si te faci si de cacao".

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 16 Jun 2018, 11:28 AM

--------------------

Mesaj personal
1 utilizator(i) citesc acest subiect (1 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (6) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved