Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (18) « Primul ... 16 17 [18]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Metodologii, regulamente sau alte tipuri de acte normative, doar cele publicate in MO
lylyana32
Trimis: 12 Dec 2018, 11:36 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (Dasy75 @ 11 Dec 2018, 03:56 PM)
Bună ziua. Mă interesează articolul de lege unde se vorbește despre norma de predare/ timpul de lucru.
Am găsit undeva că diferența dintre norma de predare de 18 ore și cele 40 de ore săptămânale se poate face la domiciliu . Dar am pierdut documentul...

Acum a apărut "moda" : să scriem in condică activitati pt completarea celor 8 ore zilnic.
Practic...un fals.

Deci: dacă am 4ore de predare, trebuie să completez in condică 8 ore. In celelalte 4 scriu( și semnez) că aș fi făcut fise de lucru,studiu individual,etc.in școală.

Aceste activități se fac, bineînțeles,doar că nu la școală!
Atunci cum să fiu obligată să le scriu/semnez in condică?

confused24.gif

Dvs. la ce scoala predati, din ce localitate ? S-a retras articolul din OMEN 4165 din 24/07/2018 !!!
Nu mai trebuie sa completati nimic !!!

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 160 )
Fișier atașat  OMEN_4165_24072018_incadrare_personal_didactc.pdf
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (18) « Primul ... 16 17 [18]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved