Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Bacalaureat, Important
alexandra05
Trimis: 13 Nov 2018, 12:56 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua! Va deranjez si eu cu urmatoarea problema... Sora mea a sustinut examenul de bacalaureat in anul 2002 si nu l-a promovat. Acum ar vrea sa il sustina din nou si la liceul unde a terminat ea ni s-a spus ca i-ar putea fi recunoscute probele promovate in anul acela... Am citit insa Metodologia in vigoare pentru bacalaureat si scrie asa:
Candidații care au participat, dar nu au promovat examenul de bacalaureat în sesiunile de bacalaureat organizate începând cu anul 2003, pot solicita recunoașterea unora dintre probele promovate în anii menționați, în conformitate cu prevederile prezentei metodologii. Intrebarea mea este ce se intampla cu cei care au sustinut mai devreme de 2003?
Poate s-a mai regasit sau se mai regaseste cineva in aceeasi situatie si imi poate oferi un raspuns... Va multumesc!

--------------------
V-as ruga, un minut, incetati sa urati
Un singur minut sa credeti in OM.
Adunati, zi de zi, doar iubire in voi
Si lumea mai buna va fi!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved