Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Matematică M1
timotei
Trimis: 30 Jun 2009, 07:11 PM

Utilizator activ

Grup: Members

QUOTE (AlleXyS @ 30 Jun 2009, 08:42 PM)
QUOTE (ge0rge04 @ 30 Jun 2009, 07:19 PM)
Sunt punctat maxim daca am calculat combinari de 6 luate cate 3, fara a preciza ca sunt submultimile cu trei elemente din multimea data?
Din punctul meu de vedere, acea scriere face trimitere deja la ideea de submultimi cu x elemente, deci o precizare nu era necesara. Vad doar o modalitate de a puncta elevii care au stiut modul de calcul pentru acele perechi, dar au calculat gresit  C(6)3

eu am uitat formula , stiam ca e combinari de 6 luate cate 3 ... dar nu mai stiam formula .
totusi am inceput sa le insirui asa :
012
013
014
015
023
024
025
..... pana am ajuns la numarul perfect , de 20 smile.gif) deci trebuie sa primesc cele 5 puncte .

raspunsul conteaza

Sa speram ca-ti mda 5 puncte smile.gif.

Normal ca daca iei intre 5 si 6 zici ca-s nashpa astea. eu zic ca iau 9, (daca nu scade puncte pentru explicatia aia). Si nu au fost grele doar cele 2 c-uri

--------------------
---------------
BAC 2009

Romana oral: 10
Engleza oral: 10
--------------
My Blog: http://timoteidolean.wordpress.com
Mesaj personal
Trimis: 1 Jul 2009, 08:19 AM

Grup:

QUOTE (AlleXyS @ 30 Jun 2009, 08:40 PM)
QUOTE (euler @ 30 Jun 2009, 05:57 PM)
QUOTE (AlleXyS @ 30 Jun 2009, 04:42 PM)

in final , daca pui un profesor de mate sa-ti faca subiectele alea cap coada nu sti daca ia 5ul , dar la un elev are pretentii mari .
mad.gif  mad.gif  mad.gif  hal de minister , si hal de invatamant

Vai de capul tau...problema e ca tu nu ai invatat...Ptr elevi subiectele au fost accesibile,iar ptr un profesor de mate subiectele care au picat sunt banale,te rog frumos...Habar n-ai ce vorbesti!
\Hal de elev,mai bine spus...de ce sa treaca toti t******ii ca tine??Nu vad de ce...

toata lumea zice ca au fost nasoale subiectele , dar se baga un papagal in discutie care mananca haleala comandata din wc .

daca esti tu mai destept , de ce nu le faci tu acum imediat pe toate la perfectie , si ni le publici si noua , cu fiecare minus si adunare la locul ei . sa vedem si noi un om destept , ca noi suntem prosti unsure.gif

laugh.gif Mai baiatule...sunt pline cartile si site-urile de rezolvari...daca pe tine lenea si dezinteresul nu te-au lasat sa rezolvi nici o varianta,nu te mai plange pe aici aiurea...
Daca vrei sa te dai destept,fa-o la BAC si ia nota mare,nu te apuca si jigni pe forumuri...
Dupa ce ca aveti mura in gura subiectele publicate in urma cu 1 an si ceva aproape(ca nu s-au facut mari schimbari),dupa ce ca pica ceva accesibil(ma rog, majoritatea subiectelor ),va mai si plangeti...
Dar nu-i de mirare,asa sunteti voi,unele loaze,obisnuiti,sa nu lucrati nimic,sa nu invatati nimic si apoi sa va plangeti ca ce greu a fost,ca ministerul e nu-stiu-cum...Chiar si daca subiectele ar fi fost banale,aia ca tine care nu au lucrat o boaba de matematica,tot grele
le-ar fi perceput!
Mergi tata in Spania la cules capsuni daca BAC-ul e greu.Sa stii ca nu e obligatoriu sa iei BAC-ul,mai ales din prima.
Si daca ramai cu stilul asta de gandire,o sa fie vai de tine in viata.Asta daca nu esti vreun plod de bani-gata.
Mesaj personalTrimite email
AlleXyS
Trimis: 1 Jul 2009, 02:38 PM

Utilizator activ

QUOTE ([sdk] @ 30 Jun 2009, 08:45 PM)

Allexys, euler e profesor de matematica, in caz ca nu stiai. laugh.gif

cu atat mai bine , sa ne demonstreze stiinta dumnealui dry.gif

eu in clasa, cu directoarea liceului , care se chinuia la tabla sa faca un subpunct la subiectul 3 , mai bine de 1 ora jumatate , si el imi spune mie ca au fost subiecte usoare !! pardon , dansul , profesorii merita respectati confused24.gif

--------------------
Romana oral : 8 ( hotie )
Engleza oral : 9 ( noroc )

Romana scris : sper ca peste 7
Matematica MT1 : de la 5 in sus
Informatica Pascal : de la 5 in sus
Geografia Europei : peste 9

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PS : Oralele , am fost sincer la ambele :)) la primul furat , la al 2lea compensat :D
Mesaj personal
seven7seven
Trimis: 1 Jul 2009, 02:41 PM

Utilizator activ

Hai că până la 9 a fost chiar ușor. Să nu mai zic de 5-7.
E drept, 10-le a fost destul de sus pus, asta este.

--------------------
C-C-C-Combo Breaker! Twitter
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
Georgica90
Trimis: 1 Jul 2009, 03:07 PM

Utilizator
**

QUOTE (euler @ 1 Jul 2009, 10:19 AM)
QUOTE (AlleXyS @ 30 Jun 2009, 08:40 PM)
QUOTE (euler @ 30 Jun 2009, 05:57 PM)
QUOTE (AlleXyS @ 30 Jun 2009, 04:42 PM)

in final , daca pui un profesor de mate sa-ti faca subiectele alea cap coada nu sti daca ia 5ul , dar la un elev are pretentii mari .
mad.gif  mad.gif  mad.gif  hal de minister , si hal de invatamant

Vai de capul tau...problema e ca tu nu ai invatat...Ptr elevi subiectele au fost accesibile,iar ptr un profesor de mate subiectele care au picat sunt banale,te rog frumos...Habar n-ai ce vorbesti!
\Hal de elev,mai bine spus...de ce sa treaca toti t******ii ca tine??Nu vad de ce...

toata lumea zice ca au fost nasoale subiectele , dar se baga un papagal in discutie care mananca haleala comandata din wc .

daca esti tu mai destept , de ce nu le faci tu acum imediat pe toate la perfectie , si ni le publici si noua , cu fiecare minus si adunare la locul ei . sa vedem si noi un om destept , ca noi suntem prosti unsure.gif

laugh.gif Mai baiatule...sunt pline cartile si site-urile de rezolvari...daca pe tine lenea si dezinteresul nu te-au lasat sa rezolvi nici o varianta,nu te mai plange pe aici aiurea...
Daca vrei sa te dai destept,fa-o la BAC si ia nota mare,nu te apuca si jigni pe forumuri...
Dupa ce ca aveti mura in gura subiectele publicate in urma cu 1 an si ceva aproape(ca nu s-au facut mari schimbari),dupa ce ca pica ceva accesibil(ma rog, majoritatea subiectelor ),va mai si plangeti...
Dar nu-i de mirare,asa sunteti voi,unele loaze,obisnuiti,sa nu lucrati nimic,sa nu invatati nimic si apoi sa va plangeti ca ce greu a fost,ca ministerul e nu-stiu-cum...Chiar si daca subiectele ar fi fost banale,aia ca tine care nu au lucrat o boaba de matematica,tot grele
le-ar fi perceput!
Mergi tata in Spania la cules capsuni daca BAC-ul e greu.Sa stii ca nu e obligatoriu sa iei BAC-ul,mai ales din prima.
Si daca ramai cu stilul asta de gandire,o sa fie vai de tine in viata.Asta daca nu esti vreun plod de bani-gata.

Din nefericire, se intampla sa fie din ce in ce mai multi elevi care "gandesc" asa ca AlleXyS. Subiectele au apartinul intervalului [mediu, greu), cel putin in opinia mea, dar cred ca oricine dintre cei care au facut 4 ani de mate era in stare sa ia 5. Adica se putea muuuult mai greu de atat...

Acest mesaj a fost modificat de către Georgica90 la data 1 Jul 2009, 03:08 PM
Mesaj personal
Sabeen
Trimis: 1 Jul 2009, 03:14 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Georgica90 @ 1 Jul 2009, 05:07 PM)
Din nefericire, se intampla sa fie din ce in ce mai multi elevi care "gandesc" asa ca AlleXyS. Subiectele au apartinul intervalului [mediu, greu), cel putin in opinia mea, dar cred ca oricine dintre cei care au facut 4 ani de mate era in stare sa ia 5. Adica se putea muuuult mai greu de atat..

IDEM. Subiectele de 5-6 au fost usoare. Destul de usoare incat sa ia bacu orice elev care a lucrat CEVA, care avea un pic de logica si care stia ceva formule. Se putea si mai usor, dar ce Dumnezeu exercitii vroiati? 2+2? Stop bitching already...

A fost un subiect mediu spre greu de la nota 7.5 in sus.

--------------------
Give a man a fish, and you'll feed him for a day. Give him a religion, and he'll starve to death while praying for a fish.

user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image

Preludiul unui macelar - Bloggie

Student UMF Targu Mures - Medicina Dentara - anul II

I'm listening to...
Mesaj personalYahoo
Trimis: 1 Jul 2009, 03:17 PM

Grup:

QUOTE (AlleXyS @ 1 Jul 2009, 04:38 PM)
QUOTE ([sdk)
,30 Jun 2009, 08:45 PM]
Allexys, euler e profesor de matematica, in caz ca nu stiai.  laugh.gif

eu in clasa, cu directoarea liceului , care se chinuia la tabla sa faca un subpunct la subiectul 3 , mai bine de 1 ora jumatate , si el imi spune mie ca au fost subiecte usoare !! pardon , dansul , profesorii merita respectati confused24.gif

laugh.gif Daca e directoare nu inseamna neaparat ca e cea mai buna profesoara...si sa stii ca unii profesori se mai plafoneaza daca stau prea mult cocotati in functii...
Dar te rog nu generaliza...de acord cu tine ca III2 c) poate pune probleme si unui profesor,daca e la prima vedere,trebuie sa stai sa te gandesti un pic.(pt profesor zic,ptr elev recunosc ca e de olimpiada)
Insa subiectele astea se stiu de muuuult...Si luai 9,50 daca nu-l faceai.
N-am spus ca au fost usoare,ci accesibile...cuvintele astea 2 nu-s sinonime.
Crede-ma ca poti sa-mi dai si la miezul noptii o varianta,ti-o fac pe loc,la cat le-am "frecat" 2 ani de zile...
Iar rezolvarile se gasesc pe "toate drumurile"...degeaba ma pui pe mine sa ti le rezolv aici...poate sa-ti dea oricine un copy-paste cu ele...
Si deasemenea putea sa pice si mult mai rau.Daca vrei iti dau un exemplu de "combinatie fatala" de variante I,II,III la care picau 50% bacul la matematica...
Eu iti dorec succes si incearca sa nu mai arunci cu noroi si sa gasesti pe altii vinovati ptr faptul ca tu nu ai muncit!!Ca nu vei ajunge nicaieri!

Acest mesaj a fost modificat de către euler la data 1 Jul 2009, 03:20 PM
Georgica90
Trimis: 1 Jul 2009, 03:21 PM

Utilizator
**

QUOTE (euler @ 1 Jul 2009, 05:17 PM)
QUOTE ([sdk)

laugh.gif Daca e directoare nu inseamna neaparat ca e cea mai buna profesoara...si sa stii ca unii profesori se mai plafoneaza daca stau prea mult cocotati in functii...
Dar te rog nu generaliza...de acord cu tine ca III2 c) poate pune probleme si unui profesor,daca e la prima vedere,trebuie sa stai sa te gandesti un pic.(pt profesor zic,ptr elev recunosc ca e de olimpiada)
Crede-ma ca poti sa-mi dai si la miezul noptii o varianta,ti-o fac pe loc,la cat le-am "frecat" 2 ani de zile...
Iar rezolvarile se gasesc pe "toate drumurile"...degeaba ma pui pe mine sa ti le rezolv aici...poate sa-ti dea oricine un copy-paste cu ele...
Si deasemenea putea sa pice si mult mai rau.Daca vrei iti dau un exemplu de "combinatie fatala" de variante I,II,III la care picau 50% bacul la matematica...
Eu iti dorec succes si incearca sa nu mai arunci cu noroi si sa gasesti pe altii vinovati ptr faptul ca tu nu ai muncit!!Ca nu vei ajunge nicaieri!

Cumva la II era 71? laugh.gif
M-ati facut curioasa...
Mesaj personal
seven7seven
Trimis: 1 Jul 2009, 03:25 PM

Utilizator activ

Amen, brothas!

--------------------
Trimis: 1 Jul 2009, 03:25 PM

Grup:

ar fi fost o varianta
sau ce-ati fi zis de un 66 la II? laugh.gif

Acest mesaj a fost modificat de către euler la data 1 Jul 2009, 03:31 PM
vlaston
Trimis: 1 Jul 2009, 03:35 PM

Utilizator avansat

QUOTE ([sdk)

Sunt si elevi care si-au ales gresit traseul educational, s-au trezit la mate info fara sa aiba datele necesare pentru acest profil, sunt si profesori, unii slab pregatiti care nu sunt in stare sa rezolva astfel de probleme si altii care stiu dar nu-i intereseaza. Pentru clasele de mate info de la grupurile scolare subiectele au fost dificile. Cinic, putem intreba: cine v-a pus sa alegeti acet profil. Dar cam tarziu. Sistemul este vinovat pentruca nu-i ajuta, nu-i obliga, atunci cand este cazul, prin examene de admitere la liceu, sa-si aleaga traseul adecvat. Nu poti cere discernamant unor copii de 13-14 ani si/sau unor parinti cu 4 sau 7 clase primare.

--------------------
Dintr-un pumn de faina nu poti face un cozonac. Dar nici nu-l arunci in vant!
Ghiocica'
Trimis: 1 Jul 2009, 03:36 PM

Utilizator avansat

QUOTE (vlaston @ 1 Jul 2009, 05:35 PM)
QUOTE ([sdk)

Sunt si elevi care si-au ales gresit traseul educational, s-au trezit la mate info fara sa aiba datele necesare pentru acest profil, sunt si profesori, unii slab pregatiti care nu sunt in stare sa rezolva astfel de probleme si altii care stiu dar nu-i intereseaza. Pentru clasele de mate info de la grupurile scolare subiectele au fost dificile. Cinic, putem intreba: cine v-a pus sa alegeti acet profil. Dar cam tarziu. Sistemul este vinovat pentruca nu-i ajuta, nu-i obliga, atunci cand este cazul, prin examene de admitere la liceu, sa-si aleaga traseul adecvat. Nu poti cere discernamant unor copii de 13-14 ani si/sau unor parinti cu 4 sau 7 clase primare.

Insa acesti elevi se pot transfera... cool.gif

--------------------
lalalalalala
Mesaj personalYahoo
vlaston
Trimis: 1 Jul 2009, 03:38 PM

Utilizator avansat

QUOTE ([sdk)

La mate nu-i necesar si suficient sa muncesti. Daca nu intelegi, daca nu stii capitole intregi, poti munci mult si bine, tot nu obtii nimic. Exista doua personalitati care nu stiau boaba matematica: Nicolae Iorga si Constantin Noica. Asta nu i-a impiedicat sa ajunga acolo unde au ajuns.

--------------------
vlaston
Trimis: 1 Jul 2009, 03:41 PM

Utilizator avansat

Noi profesorii ar trebui sa intelegem ca una este sa "freci" o viata intreaga aceleasi probleme, sa nu mai ai si alte materii pe cap si cu totul altceva sa inveti la vreo 10-12 discipline, eventual sub amenintarea corigentei.

--------------------
Trimis: 1 Jul 2009, 03:45 PM

Grup:

QUOTE (vlaston @ 1 Jul 2009, 05:38 PM)

La mate nu-i necesar si suficient sa muncesti. Daca nu intelegi, daca nu stii capitole intregi, poti munci mult si bine, tot nu obtii nimic. Exista doua personalitati care nu stiau boaba matematica: Nicolae Iorga si Constantin Noica. Asta nu i-a impiedicat sa ajunga acolo unde au ajuns.

Si cine-i pune sa mearga sau sa ramana la M1 daca nu pricepi o boaba??Exista transferul la filologie sau oriunde...
Aveti dreptate si dvs,dar cred ca pana la urma prea multa indulgenta avem fata de ei.

Acest mesaj a fost modificat de către euler la data 1 Jul 2009, 03:46 PM
Trimis: 1 Jul 2009, 03:49 PM

Grup:

QUOTE (vlaston @ 1 Jul 2009, 05:41 PM)
Noi profesorii ar trebui sa intelegem ca una este sa "freci" o viata intreaga aceleasi probleme, sa nu mai ai si alte materii pe cap si cu totul altceva sa inveti la vreo 10-12 discipline, eventual sub amenintarea corigentei.

Lasati,dle Vlaston,ca noi(impropriu spus,mi-ati putea fi tata) gaseam timp sa invatam si nu ne mai dadeam de ceasul mortii de cat de stresati suntem.Eu de ex nu ma stresam deloc la alte obiecte in afara de cele de profil si aveam mereu in liceu medii peste 9,50.Si nu stateam in casa sa invat toata ziua.
Dupa mine,elevii lenesi (care nu au alt fel de probleme,gen situati dificile acasa,etc) nu au nici o scuza!Si n-ar trebui sa avem nici un fel de intelegere pentru ei!
Ca majoritatea celor care raman corigenti sunt lenesi,nu prosti...

Acest mesaj a fost modificat de către euler la data 1 Jul 2009, 03:51 PM
vlaston
Trimis: 1 Jul 2009, 04:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (euler @ 1 Jul 2009, 05:49 PM)
QUOTE (vlaston @ 1 Jul 2009, 05:41 PM)

Lasati,dle Vlaston,ca noi(impropriu spus,mi-ati putea fi tata) gaseam timp sa invatam si nu ne mai dadeam de ceasul mortii de cat de stresati suntem.Eu de ex nu ma stresam deloc la alte obiecte in afara de cele de profil si aveam mereu in liceu medii peste 9,50.Si nu stateam in casa sa invat toata ziua.
Dupa mine,elevii lenesi (care nu au alt fel de probleme,gen situati dificile acasa,etc) nu au nici o scuza!Si n-ar trebui sa avem nici un fel de intelegere pentru ei!
Ca majoritatea celor care raman corigenti sunt lenesi,nu prosti...

Nu-i vorba de lene, e vorba de resurse intelectuale, pana la urma genetice. pe care le ai sau nu le ai. Mai ales odata cu masificarea studiilor liceale, cand 70-80% vin la liceu, spre deosebire de alte vremuri, cand veneau 30%. Toate tarile se confrunta cu problemele astea. Munca manuala nu prea mai exista, asa ca obtinerea unui job cere pregatire. Sa nu uitam curricula, care este orice, numai atractiva si utila pentru piata muncii nu. Iar pana la 16 ani un copil nu are responsabilitate si discernamant depline. Nu poate fi "de vina".

Acest mesaj a fost modificat de către vlaston la data 1 Jul 2009, 04:21 PM

--------------------
seven7seven
Trimis: 1 Jul 2009, 05:39 PM

Utilizator activ

Da, în mod sigur unele subiecte au fost inaccesibile, comparabile cu cele de olimpiade (nici măcar, sincer la OM m-am descurcat mult mai bine, chiar dacă nu finalizai o problemă, puteai destul de ușor să abordezi o strategie care să acopere mai mult de jumătate din soluție), și aici îi dau dreptate și D-lui meu profesor de mate, care nu o dată ne-a spus că subiectele sunt așa cum sunt, pentru că cei care le fac, având o vastă experiență, pur și simplu nu sunt conștienți de nivelul predat.

Chestie scuzabilă la nivel înalt (unde profesori universitari concurează în crearea unor subiecte cât mai inaccesibile), dar care - după mine - nu are ce căuta în contextul unui examen la nivel de clasă.

--------------------
Trimis: 1 Jul 2009, 05:50 PM

Grup:

QUOTE (vlaston @ 1 Jul 2009, 06:20 PM)
Iar pana la 16 ani un copil nu are responsabilitate si discernamant depline. Nu poate fi "de vina".

Ei,asta-i buna,dar sa evalueze profesorii poate,asa cum se propunea!!! laugh.gif laugh.gif

Pai da,aveti dreptate,nu are discernamant,insa responsabilitatea ptr el mai e si in grija parintilor,pana la aceasta varsta...iar cand pe parinte nu-l intereseaza ...
vlaston
Trimis: 1 Jul 2009, 05:51 PM

Utilizator avansat

QUOTE (euler @ 1 Jul 2009, 07:50 PM)
QUOTE (vlaston @ 1 Jul 2009, 06:20 PM)
Iar pana la 16 ani un copil nu are responsabilitate si discernamant depline. Nu poate fi "de vina".

Ei,asta-i buna,dar sa evalueze profesorii poate,asa cum se propunea!!! laugh.gif laugh.gif

Pai da,aveti dreptate,nu are discernamant,insa responsabilitatea ptr el mai e si in grija parintilor,pana la aceasta varsta...iar cand pe parinte nu-l intereseaza ...

Iar cand parintele are 7 clase...

--------------------
Cristinutzzza
Trimis: 27 Jul 2009, 06:16 AM

La prima intervenție

Mai fratilor...pe langa problemele zilnice si extrem de dificile de acasa pe care le am eu si nu numai...mai sunt si la scoala niste nedreptati cat ministerul de imense.Clasa mea de exemplu a fost impartita in 2-prima parte suntem cei care am venit de la alte scoli,iar cealalta parte sint cei care au termonat cls 5-8 in liceu cu aceeasi profesoara.Deci va dati seama ce note erau...vizibil date la vrajeala,iar profesoara le explica doar lor cand nu stia ceva la tabla,tie iti dadea imediat nota fata explicatii cand nu stiai...si mai cand si ceri,cum naiba sa inveti daca prof.nu vrea sa itit zica?Iar modul de predare este impenetrabil-ganditi-va ca pana si proprii ei copii au luat ore de la altcineva de mate pentru ca de la ea nu au inteles.Iar exercitiile pe care le faceam noi,erau prea micutze pe langa cele care au fost propuse pentru bac.Asta insemmna sa lucrezi acasa in cazul in care parintii nu au bani de ore suplimentare(la fel ca in cazul meu),iar acasa trebuie sa ai liniste,sa nu auzi toata ziua injuraturi si certuri.Iar pe langa asta,mai sunt si celelalte materii pe care trebuie sa le recapitulezi.Ar putea cineva in asemenea conditii? sad.gif sad.gif sad.gif
Mesaj personal
char_char
Trimis: 6 Aug 2009, 12:14 AM

Utilizator activ

de multe ori a fost destul de greu la subiectul 3, punctul 1 , c)
eu sunt a 11-a si am inceput deja sa fac variante in speial sub 3
oricum mare scofala nu e :
-daca stii sa utilizezi derivata I pt a determina monotonia unei functii si punctele de extrem respectiv sa folosesti derivata a II-a pt conavitate/convexitate, puncte de inflexiune + sa derivezi + Hospital te descurci la multe subiecte
-subiectul 2 e usor
-subietul 1 , pct 5 si 6 mi se par grele pentru ca de multe ori trebuie stii multe formule
Mesaj personal
bebecita
Trimis: 6 Aug 2009, 12:22 AM

Utilizator avansat

Poate aveti noroc de subiecte mai usoare decat cele din variantele de pana acum.Vor fi la prima vedere,nu?
Si unele de la subiectul II sa stii ca-s destul de urate,iar ex 1,2 - subiectul III...intre 80-100 sunt unele de te doare mintea,iar daca ar fi dat anul acesta de acolo,situatia ar fi fost si mai dezastroasa.
La sb I,la 5 sunt destule cu drepte - care sunt usoare,mai urate cele cu vectori. Iar la 6..trigonometrie,unele foarte usoare,altele mai aiurea.

Bafta! smile.gif
Mesaj personal
char_char
Trimis: 6 Aug 2009, 12:28 AM

Utilizator activ

Ms. Ar fi foarte bine sa fie la prima vedere. Sa se dea vreo 3 modele inainte pe site pentru a aprecia nivelul si structura subiectelor dar sa nu se stie nimic pentru ex.. ar limita mult, mult furtul
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved