Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Ce este forumul .Campion?
Ema Cerchez
Trimis: 24 Nov 2004, 02:55 PM

Utilizator activ

Grup: Moderatori

A început .Campion 2004!

Experiența .Campion 2003, care a strâns aproape 2000 de elevi în cadrul unui program de pregătire de performanță în informatică, a fost o provocare, dar și satisfacție extraordinară.

Ne bucură foarte mult rezultatele voastre, concretizate în premii și medalii obținute în competiții! Dar mai mult ne bucură pasiunea voastră, dorința de a înfrunta problemele, de a găsi soluțiile, de a le face sa funcționeze! Evoluția voastră, progresul pe care l-am înregistrat de la o rundă la alta sunt, în final, adevărata motivație!

Pentru ca într-adevăr dorim să stârnim spiritul vostru competitiv, visul de a fi printre primii, dar, mai mult decât atât, dorim să stârnim dorința voastră de a fi buni! În valoare absoluta, nu relativa! Am vrea să vă inoculam virușii “vreau să știu”, “pot să rezolv”, “există o soluție mai eficientă?”. Și am dori să creăm o comunitate în care elevi și profesori cu pasiune pentru informatică și pentru performanță lucrează împreună!

Dar, cum spuneam, a început .Campion 2004! Peste 1000 de elevi s-au înscris deja pe site-ul http://www.liis.ro/~campion și participă la pregătire.
Așa cum vedeți, s-a înființat și un forum de discuții, care își dorește să devină locul vostru de întâlnire. Locul în care copii și tineri cu pasiuni comune discută, colaborează, pun întrebări, primesc răspunsuri.

Așadar, bun venit pe forumul .Campion!

Echipa .Campion
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Cristina_S
Trimis: 4 Dec 2004, 10:04 AM

La prima intervenție

Grup: Members

Mă bucur că s-a format acest forum și ar fi chiar foarte bine dacă s-ar dezvolta...cred ca era nevoie de așa ceva...eu una chiar imi doream să pot lua legatura cu ceilalti participanți la acest concurs(cei care intr-adevar vor să invete ceva...nu cei care s-au inscris doar ca să fie pe lista clasamentului).
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved