Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Examen.Ce am făcut eu?, Despre mine
Enescu Maria Ramona
Trimis: 3 Aug 2018, 05:12 AM

Începător
*

Grup: Members

Eu am 16 ani, dar trec a noua pt.ca am fost dată mai târziu la școală din cauza înălțimii!
Am 16 ani și 1,59 înălțime=))
În a cincea am învățat mai mult pt . că îmi era frică de profesori și dacă îmi ziceau ceva tăceam din gura și cu colegii procedam la fel, însă când veneam acasă eram supărată, tristă... În a șasea am hotărât să încerc să nu mai fiu timidă și să încep să fiu mai cu tupeu și am început cu colegii când îmi ziceau ceva le răspundeam înapoi , după în a șaptea am avut curaj să le răspund și să mă cert cu profesorii,iar în a opta am făcut fizica cu directorul și nu mi-a convenit mie un lucru și i-am zis (doar că în ziua aceea am luat și primul meu 2😂)
Eu pt examen nu am făcut pregătiri.
În zilele în care am avut examenele m-am pierdut (cred că de la emoții) și am făcut praf examenele.La mate mă așteptam la notă(5.05) (știu că acolo sunt praf),dar la română am calculat cu sora mea mai mare înainte nota după barem și noi punctam mai puțin decât era în barem și trebuia măcar 7.20 să iau ,dar de fapt am 5.25 în examen la română.
Media de admitere o am 5.81 ,dar am intrat pe turism și alimentație.

Am și eu o singura întrebare: La turism și alimentație , când faci practica primești ceva? confused24.gif

--------------------
#16ani/noiembrie-04/2002___04.11.2002💗
Mesaj personal
IonelBrasov
Trimis: 12 Nov 2018, 01:27 PM

Utilizator
**

Cum adica daca primesti ceva? Te referi la practica platita?
Mesaj personal
Enescu Maria Ramona
Trimis: 12 Nov 2018, 05:22 PM

Începător
*

Da

--------------------
#16ani/noiembrie-04/2002___04.11.2002💗
Mesaj personal
pishica_mik
Trimis: 23 Oct 2019, 09:57 AM

Utilizator avansat

Cum e? Ai aflat răspunsul?

În mod normal practica din cadrul școlii nu se plătește. Fratele meu a avut același profil și nu a fost plătit. Dar asta era la începutul anilor 2000. Chiar sunt curioasă cum mai sunt legile acum.

Nici noi în facultate nu eram plătiți la practică.

--------------------
Dragostea este comoara sufletului, literatura este a minții.
Nu uita să dai valoare celor din jur!
Vlog Gratiela Vlad - Dezvoltare Personala: https://www.youtube.com/watch?v=1TPMOqXhI4g&t=61s
Site cu resurse gratuite de dezvoltare personala: Pe tine ce te motivează?
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiMSN
AntohiValentin
Trimis: 24 Oct 2019, 02:27 PM

Începător
*

QUOTE (pishica_mik @ 23 Oct 2019, 10:57 AM)
Cum e? Ai aflat răspunsul?

În mod normal practica din cadrul școlii nu se plătește. Fratele meu a avut același profil și nu a fost plătit. Dar asta era la începutul anilor 2000. Chiar sunt curioasă cum mai sunt legile acum.

Nici noi în facultate nu eram plătiți la practică.

Nici eu nu stiu sa se plateasca.
Un lucru foarte util este ca practica acum se calculeaza la vechimea in munca. Ceea ce inainte nu era reglementat.

--------------------
Cumpar produse IT si Electronice de la magazin de incredere online pcFrog
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
1 utilizator(i) citesc acest subiect (1 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved