Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou

> clase asociate prof, ael
carla12
Trimis: 27 Apr 2018, 04:59 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua,
Intru pe contul de profesor in AEL, aleg disciplina si atunci cand trebuie sa ale clasa la care doresc sa predau(clasele asociate profesorului) Nu exista clase. Ce trebuie sa fac sa am posibilitatea sa aleg clasa?
Multumesc!
Mesaj personal
ael2008
  Trimis: 22 May 2018, 11:45 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (carla12 @ 27 Apr 2018, 05:59 PM)
Buna ziua,
Intru pe contul de profesor in AEL, aleg disciplina si atunci cand trebuie sa ale clasa la care doresc sa predau(clasele asociate profesorului) Nu exista clase. Ce trebuie sa fac sa am posibilitatea sa aleg clasa?
Multumesc!

trebuie sa intrati in ASM si sa asociati la profesorul de la clasa materiile ce vor fi predate in anul scolar

pentru versiunea cu LINUX veti asocia materiile de la clasa a V-VIII

pentru versiunea pe Windows trebuie sa creati doua clase virtuale de AeL

1. clasa primara cu invatator si alti elevi iar la invatattor intrati in ASM si îi asociati doar materiile ce se predau la clasele I-IV

2. clasa de gimnaziu unde puneti profesor asociat la clasa si din ASM ii asociati doar materiile de la clasele V-VIII

deoarece in ael exista elevi predefinit de SIVECO va trebui sa alegeti pentru care nivel scolar ii folositi :
1. daca ii folositi la primar atunci trebuie sa creati altii pentru gimnaziu / si respectiv invers.

pentru elevii noi creati se respecta procedura ASM de asociere la grupul de elevi cu drepturile si restrictile de rigoare. deci user parola de asemenea asociere la formatiunea de studiu...etc.

Acest mesaj a fost modificat de către ael2008 la data 22 May 2018, 11:47 AM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved