Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Licente windows 7 pentru scoli, Licente windows 7 pentru scoli
GHITA LIGIA
Trimis: 24 Jul 2012, 01:22 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

1.Dupa instalarea licentelor win7, de cate ori le putem reinstala atunci cand situatia o cere?
2. Profesorii pot si ei beneficia de aceste licente sau sunt doar pentru computerele din scoala ?
Mesaj personal
ISJ_CV
Trimis: 28 Jul 2012, 09:37 AM

Utilizator avansat

Grup: ISJ

1. Numărul de activări este una finită pe țară. Dacă se epuizează numărul alocat nu veti mai putea activa până când MECTS nu ia niște măsuri.
O alternativă este să salvați activarea și s-o restaurați după reinstalare. Detalii (în engleză)

2. Programul de licențiere este destinat laboratoarelor SEI, mai specific: pentru a ajuta elevii în procesul de învățare. Ca atare beneficiarii sunt elevii (și indirect profesorii care au acces la laboratoarele SEI).
Regula de aur este: calculatoarele care sunt folosite de către elevi pentru a învăță sunt eligibile, restul nu.

Balazsi Szilard

--------------------
Inspectoratul Școlar al Județului Covasna

Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Henonx
Trimis: 2 Nov 2012, 11:17 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Numarul de instalari alocat pentru Romania este unul destul de mic fata de celelalte tari, dar este totusi de ordinul zecilor de mii. Cred ca nu veti avea probleme cu reinstalrea prea curand.

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved