Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou

> Oprire aplicație BDNE
Iulia Lupas
Trimis: 23 Jan 2014, 12:39 PM

Utilizator avansat

Grup: SIVECO Romania

QUOTE (mov13 @ 14 Jan 2014, 10:15 AM)

In contul scolii ca operator DCC , urmez aceeasi procedura de autentificare prin care am introdus si lunile trecute absentele, iar cand selectez casuta pentru absente sau absente motivate  se coloreaza cu gri inchis, nu imi apare cursorul si nici nu am ce sa salvez.

Tot eu am introdus absentele si lunile trecute, dar casutele care trebuiesc completate prin selectare se albeau si aparea cursorul.

Aceeasi problema o au mai multe scoli din Giurgiu cu care am luat legatura.

Multumesc.

Stimate colaborator,

Nu aveti drepturi de modificare a SC Absenteism. Va rugam sa luati legatura cu operatorul de la nivelul inspectoratului judetean.

Numai bine,
Iulia

--------------------

Iulia Lupaș
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personal
lylypapiu
Trimis: 23 Jan 2014, 07:28 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

cod sirues 120438403
Mesaj personal
andoriulian
Trimis: 2 Feb 2014, 12:23 PM

Utilizator activ

Faceți ecva cu platforma că e de jaleeeeee. Se încarcă foarte greu. Mai cumpărați un server ceva că tot din banii noștri sunt luate până la urmă. Avem termene cu bazele de date și noi pierdem cate 2 ore pana se încarcă elevii. Rușinică!!!!! Nu vreau un răspuns! Vreau să meagă aplicația. Atât!
Mesaj personal
Gimnaziul Traian
Trimis: 3 Feb 2014, 09:51 AM

Utilizator activ

Buna ziua,
Am o scoala care a primit de curand cod operator DCC independent(pana acum era arondata la scoala mea).
Insa, de cand a fost creat acest cont nou, nu am acces la optiunile de Adaugare si Salvare (butoanele Adauga si Salveaza sunt inactive) in nici una din interfete.
Care e problema?
Este vorba de cod operator 52
Mesaj personal
pds810930
Trimis: 3 Feb 2014, 09:58 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Gimnaziul Traian @ 3 Feb 2014, 11:51 AM)
Buna ziua,
Am o scoala care a primit de curand cod operator DCC independent(pana acum era arondata la scoala mea).
Insa, de cand a fost creat acest cont nou, nu am acces la optiunile de Adaugare si Salvare (butoanele Adauga si Salveaza sunt inactive) in nici una din interfete.
Care e problema?

Nu va ajuta pe nimeni sa specificati care este codul operatorului DCC. Fiecare judet isi creeaza operatorii dupa cum considera.
Problema se pune astfel: Acea scoala este o structura a unitatii dumneavoastra sau este o unitate cu personalitate juridica (PJ)?

--------------------
Șoreanu Dumitru Paul
Liceul Tehnologic "Nicolae Iorga"
Negrești, Vaslui
0724132xxx
Mesaj personalTrimite emailYahoo
Gimnaziul Traian
Trimis: 3 Feb 2014, 10:17 AM

Utilizator activ

Este unitate cu personalitate juridica.
Mesaj personal
pds810930
Trimis: 3 Feb 2014, 10:22 AM

Utilizator avansat

Deci in mod normal acea unitate trebuia sa detina deja un cont DCC si sa isi actualizeze datele singura.
Daca dumneavoastra detineti tot un cont DCC atunci corect era sa va stearga din lista unitatilor pe care le administrati acea unitate.
Daca din greseala vi s-au sters drepturile de actualizare, cel mai probabil acestea s-au sters si pentru unitatea in care sunteti dvs incadrat. Daca acest lucru s-a intamplat luati legatura cu operatorul ISJ sa va redea dreptul de modificare si sa va stearga din lista unitatilor arondate unitatea care a primit cod DCC nou.

--------------------
Șoreanu Dumitru Paul
Negrești, Vaslui
0724132xxx
Gimnaziul Traian
Trimis: 3 Feb 2014, 10:28 AM

Utilizator activ

Aceasta scoala nu mai este in lista unitatilor de care ma ocup eu. Secretara acestei scoli isi administreaza contul singura. Doar ca nu reuseste, datorita problemelor pe care le intampina, si pe care ea m-a rugat sa le sesisez pe forum.
Mesaj personal
pds810930
Trimis: 3 Feb 2014, 10:34 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Gimnaziul Traian @ 3 Feb 2014, 12:28 PM)
Aceasta scoala nu mai este in lista unitatilor de care ma ocup eu. Secretara acestei scoli isi administreaza contul singura. Doar ca nu reuseste, datorita problemelor pe care le intampina, si pe care ea m-a rugat sa le sesisez pe forum.

Atunci ea se afla in situatia in care cel mai probabil i s-a creat un cont DCC dar operatorul ISJ cel mai probabil a uitat sa ii activeze optiunea de modificare. Deci fara acea bifa are drept doar de vizualizare a datelor fara a i se permite modificarea.
Pentru a va putea ajuta cei de la siveco postati codul SIRUES al scolii in cauza. Astfel ei pot sa faca verificari.

--------------------
Șoreanu Dumitru Paul
Negrești, Vaslui
0724132xxx
Radu A.
Trimis: 3 Feb 2014, 12:07 PM

SIVECO Romania - Technical Support Engineer

Grup: Admin

QUOTE (Gimnaziul Traian @ 3 Feb 2014, 11:51 AM)
Buna ziua,
Care e problema?

Stimate colaborator,

Pentru remedierea situației semnalate vă rugăm să vă adresați Inspectoratului Școlar Județean de care aparțineți pentru a solicita drepturi de modificare a datelor în aplicație.

SIVECO Romania nu operează modificări asupra conturilor de Operator DCC din aplicația BDNE.

Am înregistrat această solicitare cu numărul STMECT-8570.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
mov13
Trimis: 4 Feb 2014, 08:50 PM

Utilizator
**

QUOTE (Iulia Lupas @ 22 Jan 2014, 01:02 PM)
Buna ziua,

In contul scolii ca operator DCC , urmez aceeasi procedura de autentificare prin care am introdus si lunile trecute absentele, iar cand selectez casuta pentru absente sau absente motivate  se coloreaza cu gri inchis, nu imi apare cursorul si nici nu am ce sa salvez.

Tot eu am introdus absentele si lunile trecute, dar casutele care trebuiesc completate prin selectare se albeau si aparea cursorul.

Multumesc.

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti numele contului.

Numai bine,
Iulia

Este vorba de Scoala Gimnaziala Nr.1 Stanesti, jud. Giurgiu.

Aplicatia este funcionala, dar nu se pot introduce absentele....casutele nu imi permit inserarea numarului.

Orice click pe o celula face aplicatia sa intrebe daca salvez, dar rezultatul este acelasi deoarece in casuta nu se pot introduce date.

Multumesc.

--------------------
Scoala Gimnaziala Nr.1 Stanesti, Jud. Giurgiu
Mesaj personal
mov13
Trimis: 4 Feb 2014, 08:55 PM

Utilizator
**

QUOTE (Iulia Lupas @ 23 Jan 2014, 02:39 PM)

Multumesc.

Stimate colaborator,

Nu aveti drepturi de modificare a SC Absenteism. Va rugam sa luati legatura cu operatorul de la nivelul inspectoratului judetean.

Numai bine,
Iulia

Imi cer scuze...nu citisem raspunsul cand am postat celalalt mesaj.

De cand nu mai avem aceste drepturi...??? In luna noiembrie au fost introduce datele in scoala noastra.

Multumesc.

--------------------
Mesaj personal
adin
Trimis: 12 Feb 2014, 10:29 AM

Utilizator avansat

rog sa nu mai fie intrerupt BDNE atat de des, pt ca avem de introdus sc-urile de sf de sem 1. Sau sa ni se schimbe programul de lucru - dupa ora 16.00 ca atunci pare ca functioneaza.
Mesaj personalTrimite email
mov13
Trimis: 21 Feb 2014, 09:01 AM

Utilizator
**

Buna ziua,

Asa cum am tot spus : NU PUTEM INTRODUCE DATA IN BDNE!

Mi s-a raspuns pe forum ca nu avem drepturi pentru introducere date la "Absenteism", dar incercam sa introducem situatia de sfarsit de semestru si nu merge nici un SC.

Se poate ca un moderator sa ne lumineze????

Multumesc.

--------------------
Mesaj personal
Radu A.
Trimis: 21 Feb 2014, 10:11 AM

SIVECO Romania - Technical Support Engineer

Grup: Admin

QUOTE (mov13 @ 21 Feb 2014, 11:01 AM)
Buna ziua,

Mi s-a raspuns pe forum ca nu avem drepturi pentru introducere date la "Absenteism", dar incercam sa introducem situatia de sfarsit de semestru si nu merge nici un SC.

Multumesc.

Stimate domnule Cirstea,

Pentru remedierea situației semnalate, vă rugăm să adresați această solicitare Inspectoratului Școlar Județean Giurgiu.

Deblocarea caietelor statistice precum și modificarea permisiunile conturilor de tip DCC se face numai de către Inspectoratele Școlare Județene.

Am înregistrat această situație cu numărul STMECT-8672.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
mov13
Trimis: 21 Feb 2014, 10:14 AM

Utilizator
**

QUOTE (Radu Armașu @ 21 Feb 2014, 12:11 PM)
QUOTE (mov13 @ 21 Feb 2014, 11:01 AM)
Buna ziua,

Multumesc.

Stimate domnule Cirstea,

Pentru remedierea situației semnalate, vă rugăm să adresați această solicitare Inspectoratului Școlar Județean Giurgiu.

Deblocarea caietelor statistice precum și modificarea permisiunile conturilor de tip DCC se face numai de către Inspectoratele Școlare Județene.

Am înregistrat această situație cu numărul STMECT-8672.

Numai bine,

Multumesc.

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved