Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Cum e admiterea la facultatile cu IFR si la ID?
GreenBoy
Trimis: 16 Jan 2016, 10:23 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua.
Spuneti-mi va rog si mie cam cum e admiterea in general la facultatile cu invatamant de frecventa redusa si la invatamantul ID(La distanta)?
Se intra pe baza de dosar sau se da examen de admitere?Conteaza doar diploma de bacalaureat si media obtinuta de la acest examen sau e altfel?

De exemplu la Universitatea Dunarea de Jos din Galati (dar si la altele..)la Facultatea de Litere la limba si literatura romana la ID si la Facultatea de Drept la IFR sau la cea de Administratie Publica din cadrul facultatii de Stiinte Juridice,sociale si Politice ,tot la IFR?

Nu am reusit sa gasesc pentru IFR si ID..am gasit doar la zi..

Deci in general se intra pe baza de dosar sau dai examen de admitere si probe de concurs?

Si daca,da in ce consta acel examen de admitere?
Dar mai ales,probele de concurs?

Vreau sa fac la IFR si la distanta din anumite motive medicale care nu imi permit sa fac la zi.

Deocamdata sunt la liceu in clasa a 12 la frecventa redusa,filologie.

Dar ma intereseaza sa iau bacalaureatul.

Deci poate cineva sa ma ajute cu informatii si cateva detalii generale depre admiterea la IFR si la ID?

Multumesc mult,anticipat.

Acest mesaj a fost modificat de către GreenBoy la data 16 Jan 2016, 10:23 AM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved