Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (44) [1] 2 3 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Admitere Universitatea Politehnica Bucuresti
dunca
  Trimis: 19 Oct 2008, 02:38 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Deoarece thread-ul de anul trecut pentru mine a fost foarte util si cum nimeni nu a deschis un altul pentru anul ce vine...am ales sa il deschid eu. Asa ca cei care vor sa dea la Politehnica sfatul meu este sa lucreze culegerile scrise de catre universitate si nu cred ca vor avea vreo problema la admitere. Mult succes la bacalaureat si sa ne vedem la anul prin Politehnica. tongue.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Székely Levente la data 7 Jun 2009, 09:12 AM

--------------------
Niciodată să nu spui niciodată!
Mesaj personal
sustache_1011
Trimis: 19 Oct 2008, 03:50 PM

Utilizator
**

Bine ai facut ca l-ai deschis. Chiar ma gandeam ca si-a pierdut lumea interesul pentru poli anu' asta. smile.gif
Mesaj personal
anapuf
Trimis: 20 Oct 2008, 10:16 AM

Utilizator
**

QUOTE (dunca @ 19 Oct 2008, 03:38 PM)
thread-ul ..

copilasi...cu mate si fizica incerc sa tin pasul, dar cine ma lamureste si pe mine care-i treba cu "cultura europeana" n-o prea agreez

toate bune!
Mesaj personal
sustache_1011
Trimis: 20 Oct 2008, 02:41 PM

Utilizator
**

QUOTE (anapuf @ 20 Oct 2008, 11:16 AM)
thread-ul ..

copilasi...cu mate si fizica incerc sa tin pasul, dar cine ma lamureste si pe mine care-i treba cu "cultura europeana" n-o prea agreez

toate bune!

Tu esti deja la poli ? Pai ce poate sa fie greu la cultura europeana? Niste smecherii acolo despre renastere , bla bla bla, voltaire, blablabla, da vinci blablabla. Nu?
Mesaj personal
Ossama
Trimis: 20 Oct 2008, 04:03 PM

Utilizator avansat

QUOTE (anapuf @ 20 Oct 2008, 11:16 AM)
thread-ul ..

toate bune!

Am zis, cultura europeana e o materie de ras. O sa primiti niste cursuri online pe siteul cu cursuri (care e pe punctul de a se infiinta cred smile.gif ) si de acolo va "inspirati" la colocviu. Iar la nota finala conteaza si prezenta... deci incercati sa va faceti vizibili prin banci la cursuri. tongue.gif

Cat despre admitere la poli 2009 sa vina intrebarile, raspunsuri sper sa vina din ce in ce mai multe fata de anii trecuti. wink.gif
Mesaj personal
allan
Trimis: 25 Oct 2008, 06:55 PM

Utilizator
**

ceva benefic noul thread wink.gif:)poate chiar un stimulent ;;)
Mesaj personal
greywolf
Trimis: 26 Oct 2008, 08:53 AM

Utilizator activ

La FILS la Cultura Europeana se pune accent destul de mare pe capacitatea fiecaruia de a se exprima (si nu este chiar floare la ureche pentru unii sa-si expuna ideile coerent intr-o limba straina ) ... Deasemenea la eseuri profesorul a specificat ca o sa acorde o importanta insemnata greselilor gramaticale ...

--------------------
UPB FILS Engleza Ingineria Informatiei
Mesaj personalYahoo
alecsandrubb
Trimis: 26 Oct 2008, 07:28 PM

Utilizator
**

subiectele de la admitere de anul asta aveti idee unde le pot gasi ??

--------------------
BAC 2009
* Romana oral
* Engleza oral
* Romana scris
* Matematica M1 scris
* Fizica scris
* Geografie scris

Colegiul National Alexandru Ioan Cuza, Galati
Mesaj personal
bebecita
Trimis: 26 Oct 2008, 07:52 PM

Utilizator avansat

Mesaj personal
CMD
Trimis: 27 Oct 2008, 11:13 AM

Utilizator activ

QUOTE (alecsandrubb @ 26 Oct 2008, 08:28 PM)
Mesaj personal
sustache_1011
Trimis: 28 Oct 2008, 08:00 PM

Utilizator
**

QUOTE (alecsandrubb @ 26 Oct 2008, 08:28 PM)

Dupa ce le faci sa ne spui si noua cum au fost wink.gif
Mesaj personal
alecsandrubb
Trimis: 29 Oct 2008, 03:22 PM

Utilizator
**

Matematica :
Am avut 5 exercitii de 4 p pe care nu le am facut . ( nu imi mai aduc eu aminte de pct de inflexiune, inverse , sistem compatibil det ) happy29.gif

Oricum la matematica hai ca merge dar la fizica trebuie sa repet toata materia la mecanica electricitate si termodinamica (am facut doar 7 din 18 si am stat un pic pe ganduri ) sad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către alecsandrubb la data 29 Oct 2008, 03:24 PM

--------------------
BAC 2009
* Romana oral
* Engleza oral
* Romana scris
* Matematica M1 scris
* Fizica scris
* Geografie scris

Colegiul National Alexandru Ioan Cuza, Galati
Mesaj personal
deceiver
Trimis: 29 Oct 2008, 11:25 PM

Utilizator
**

Aveti aici si aici cartea de mate de la poli impreuna cu rezolvari. (am promis ca o s-o pun si p-aia de fizica, e pe drum smile.gif)

--------------------
UPB - 31xCB
Mesaj personal
InnocentGirl
Trimis: 2 Nov 2008, 02:49 AM

Utilizator activ

sper sa fie folositor..mie mi-a fost folositor in multe privintze... daca alegetzi poli ganditi-va bine wink.gif mai ales ca in primii ani nu se pune mult accent pe programare.. avetzi mate1-analiza si mate2 algebra.. inclusiv fizica... bafta la toate examenele...numai bine;))

--------------------
Ce-i al tau e pus de-o parte!
Mesaj personal
greywolf
Trimis: 2 Nov 2008, 09:19 AM

Utilizator activ

Eu am 3 smile.gif
mate1 : calculus
mate2 : linear algebra
mate3 : discrete math
7 ore cursuri + 5 ore seminarii = 12 ore mate / sapt smile.gif ...

Acest mesaj a fost modificat de către greywolf la data 2 Nov 2008, 09:21 AM

--------------------
Mesaj personalYahoo
sustache_1011
Trimis: 2 Nov 2008, 01:02 PM

Utilizator
**

QUOTE (InnocentGirl @ 2 Nov 2008, 03:49 AM)
sper sa fie folositor..mie mi-a fost folositor in multe privintze... daca alegetzi poli ganditi-va bine wink.gif mai ales ca in primii ani nu se pune mult accent pe programare.. avetzi mate1-analiza si mate2 algebra.. inclusiv fizica... bafta la toate examenele...numai bine;))

poi cine vrea numa programare sa se duca la info smile.gif)
Mesaj personal
allan
Trimis: 2 Nov 2008, 05:53 PM

Utilizator
**

sa inteleg deci ca voi avea parte de matematica din plin in primii ani la poli biggrin.gif:D smile.gif dar este totusi cv de la A&C????as vrea sa aud o parere despre fac;;)
Mesaj personal
greywolf
Trimis: 3 Nov 2008, 02:10 AM

Utilizator activ

QUOTE (sustache_1011 @ 2 Nov 2008, 02:02 PM)

Din politehnica la sectiile cu specializari in calculatoare iesi mult mai mult decat un programator ... Pentru asta nici macar nu ai nevoie de facultate ... Poti sa inveti si singur ...

Acest mesaj a fost modificat de către greywolf la data 3 Nov 2008, 02:11 AM

--------------------
Mesaj personalYahoo
Lieserl
Trimis: 3 Nov 2008, 11:32 AM

Utilizator avansat

QUOTE (greywolf @ 2 Nov 2008, 10:19 AM)
Eu am 3 smile.gif
mate1 : calculus
mate2 : linear algebra
mate3 : discrete math
7 ore cursuri + 5 ore seminarii = 12 ore mate / sapt smile.gif ...

Păi da... tu și restul facultăților de calculatoare din țară (chiar cu predare în limba română) nu faceți USO. evilgrin04.gif USO iz dă șit. cool.gif
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
greywolf
Trimis: 5 Nov 2008, 10:12 PM

Utilizator activ

cum spui tu ... za [***] is ce vrei tu sa fie ...interes si vointa sa fie ...

--------------------
Mesaj personalYahoo
narcis88
Trimis: 9 Nov 2008, 11:02 AM

Utilizator avansat

QUOTE (greywolf @ 3 Nov 2008, 03:10 AM)

Din politehnica la sectiile cu specializari in calculatoare iesi mult mai mult decat un programator ... Pentru asta nici macar nu ai nevoie de facultate ... Poti sa inveti si singur ...

Bine zis.. desi mai corect era "la sectiile cu specializari in calculatoare AR TREBUI SA iesi mult mai mult decat un programator". Acum depinde de fiecare student in parte cat invata si la ce materii invata...
Mesaj personal
allah
Trimis: 9 Nov 2008, 05:54 PM

Utilizator
**

S-a afisat lista cu cei care primesc burse la vreo facultate din cadru politehnicii? La mine la transporturi nici pana acum nu e nimic legat de acest subiect, lucru reprezentativ pentru competenta organizatorica a secretariatului... rolleyes.gif
Mesaj personal
greywolf
Trimis: 9 Nov 2008, 08:11 PM

Utilizator activ

Da la Stiinte Aplicate e afisata lista unde din cate am vazut ca in anul intai au luat cam toti bursa (media 8 e ultima bursa daca nu gresesc) ... Si eu sunt enervat caci la FILS ,unde sunt eu, "cica" trebuiau sa se afiseze acum 2 saptamani dar nici in acest moment nu s-au afisat ... Pe site s-au facut vreo 3 update-uri mesajul din centru schimbandu-se ceva in genul Burse! -> Bursele !!! -> Bursele !!!! dar nici o lista nu a fost afisata pana acum ... Tot la panoul de langa FILS care se refera la Stiinte Aplicate sunt afisate si fondurile destinate fiecarei facultati ...

--------------------
Mesaj personalYahoo
greywolf
Trimis: 9 Nov 2008, 08:19 PM

Utilizator activ

QUOTE (narcis88 @ 9 Nov 2008, 12:02 PM)
QUOTE (greywolf @ 3 Nov 2008, 03:10 AM)

Bine zis.. desi mai corect era "la sectiile cu specializari in calculatoare AR TREBUI SA iesi mult mai mult decat un programator". Acum depinde de fiecare student in parte cat invata si la ce materii invata...

Fara a se face comparatii de genul codasii de la calculatoare din politehnica cu fruntasii de la (sa zicem) universitate informatica e clar ca cel din politehnica o sa aibe cunostinte mai vaste asupra domeniului de calculatoare prin simplu fapt ca materiile nu se refera doar la partea soft cat si la partea hardware,electrica ... Deasemenea mai e si programarea la un nivel low-level care ajuta la intelegerea anumitor procese ce sunt automatizate in cadrul limbajelor high level si astfel se evita greselile grosolane de programare induse de noile limbaje de programare prin usurinta cu care pot executa anumite lucruri...

--------------------
Mesaj personalYahoo
Ossama
Trimis: 10 Nov 2008, 08:02 AM

Utilizator avansat

QUOTE (allah @ 9 Nov 2008, 06:54 PM)
S-a afisat lista cu cei care primesc burse la vreo facultate din cadru politehnicii? La mine la transporturi nici pana acum nu e nimic legat de acest subiect, lucru reprezentativ pentru competenta organizatorica a secretariatului...  rolleyes.gif

La Stiinte Aplicate s-a afisat de vreo 2 sapt cred lista bursierilor si da, iau bursa cam toti cei care au media peste 8, cumulat anul 1+2+3+4 cred ca se strang vreo 70-75 de burse cu tot cu cele de performanta si de merit. Na... facultatee mica, aproape jumate - o treime din studenti ia bursa pe fiecare an. biggrin.gif

La transporturi, cat si la restul facultatilor ar trebui afisate listele pt ca daca nu, risca sa nu bage banii in cont nici pt luna nioembrie (ma rog n-ar fi asta o problema s-ar baga pe decembrie pt 3 luni smile.gif ). Daca tot si tot nu apare nimic mai stresati si voi secretariatul prin sefii/ele de grupa, macar lor ar trebui sa le raspunda, dar stiti si voi ca munca de secretara este o munca grea care iti solicita mult timp si atentie, deci nema timp pt studenti. rolleyes.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Ossama la data 10 Nov 2008, 08:05 AM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (44) [1] 2 3 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved