Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (3) 1 2 [3]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Site DEFINITIVAT 2012
mitos
Trimis: 22 Jul 2012, 08:22 AM

Utilizator activ

Grup: Members

QUOTE (anastasia petrescu @ 21 Jul 2012, 03:08 PM)
Doamne ajuta sa luam cu totii. Oricum dupa ce am citit marturia ta, Mitos, m-am cutremurat.
Ai avut o ispita serioasa, dar nu o lua in tragic, ceva incearca Domnul sa-ti zica. Ai nadejde in El si te smereste. Acestea sunt doar incercari ale vietii, gandeste-te ca sunt oameni mult mai incercati. Bagatelizeaza un pic acest incident. Si ai facut bine ca l-ai povestit.

Daca nu spuneam ce am patit....nu stiu daca mai eram in toate facultatile mintale astazi.Asemenea intamplari, care pentru unuii dintre noi sunt inedite te pot destructura fizic si psihic. Nu sunt o persoana inconstienta, sunt intr-adevar putin cam tocilara si recunosc ca-mi place la nebunie ceea ce fac....prefer cartile inaintea oricarei alte distractii si o fac pentru mine, nu pentru cei din jur. Dar ,uneori, aceasta incercare despre care imi vorbesti tu e mult prea dureroasa.... e o prapastie acum, intre Eul social si constiinta mea .Stiu ca voi pica si nu inteleg de ce ma mai leg de acest firulet numit speranta.... Si mai stiu ca mi-e foarte rusine.....Poate ca meritam aceasta palma dat fiind faptul ca dau prea multa importanta unor lucruri firesti, care veneau de la sine. Am dat multe examene la viata mea, unele foarte grele, acesta insa ,cu toate ca mi s-a parut insemnifiant, m-a marcat si ma traumatizeaza. Stiu ca il puteam lua fluierand......dar deja vorbesc la trecut....probabil luni va fi pierduta acea speranta...se va topi.

--------------------
Cea mai grea lupta este cea cu tine insuti . Daca o castigi pe aceasta ,restul sunt cu siguranta victorii...
Mesaj personal
anastasia petrescu
Trimis: 22 Jul 2012, 10:07 AM

Utilizator avansat

Am venit de la biserica. Cred ca ar trebui sa tii inima sus. Fara teama.Te imbratisez!
Mesaj personalMSN
Maia07
Trimis: 22 Jul 2012, 11:35 PM

Utilizator avansat

Mitos, nu stiu de ce am eu un feeling ca o sa fie bine. smile.gif
Nu te mai invinovati,cum spuneam in alt mesaj, vei trage o invatatura din treaba asta si gaaata smile.gif
Intocmai cum zice Anastasia, ia intamplarea aceasta ca pe o incercare.
Cand ajungi in Bucuresti ne dam "de-o intalneala" la acel suculet si vom rade de emotiile acestea. Ce zici, suna tentant ? confused05.gif
Mesaj personal
NedeleaI
Trimis: 23 Jul 2012, 11:22 AM

Utilizator
**

S-au afisat rezultatele!!! Am scapat de stresul asta!!! Am luat peste 7, nimic nu mai conteaza!!!
Mesaj personal
andreea_mdm
Trimis: 23 Jul 2012, 01:28 PM

Utilizator
**

Imi scuzati o intrebare, va rog! Se gasesc undeva, afisate, rezultatele la definitivat 2010 pe internet?
Mesaj personal
MidoriJo
Trimis: 23 Jul 2012, 02:35 PM

Utilizator avansat

Mesaj personal
costi_52
Trimis: 23 Jul 2012, 02:46 PM

Mentor

QUOTE (andreea_mdm @ 23 Jul 2012, 02:28 PM)
Imi scuzati o intrebare, va rog! Se gasesc undeva, afisate, rezultatele la definitivat 2010 pe internet?

Unele rezultate din 2010 pot fi găsite. Depinde, însă, de interesul DPPD-urilor în ce privește actualizarea propriilor site-uri.

--------------------
Mesaj personal
mitos
Trimis: 23 Jul 2012, 04:34 PM

Utilizator activ

QUOTE (Maia07 @ 23 Jul 2012, 12:35 AM)
Mitos, nu stiu de ce am eu un feeling ca o sa fie bine. smile.gif
Nu te mai invinovati,cum spuneam in alt mesaj, vei trage o invatatura din treaba asta si gaaata smile.gif
Cand ajungi in Bucuresti ne dam "de-o intalneala" la acel suculet si vom rade de emotiile acestea. Ce zici, suna tentant ?  confused05.gif

Multumesc din suflet pentru sustinere, multumesc pentru incurajari, multumescca mi-ati fost alaturi.Sa stiti ca putini au fost cei ca voi-am avut parte de ironii, de zambete cu substrat, ...nu mai conteaza....Am luat si chiar as fi incantata sa ne cunoastem, eu vin foarte des la Bucuresti si mi-am facut multi prieteni de pe forumul facultatii de psihologie, pentru ca si eu le-am fost alaturi de cand am terminat facultatea, le-am infiintat acel forum, i-am ajutat cu tot ce-am putut si i-am cunoscut acolo, la Bucuresti,ramanad prieteni foarte buni .E mare lucru sa fii om in ziua de azi....iar eu ma rog la Dzeu sa-mi pot pastra omenia pana la final, in ciuda greutatilor cu care ma razboiesc in viata cotidiana. Felicitari tuturor si sa va dea Dzeu tot ceea ce-mi doresc si mie: o viata frumoasa si dramul acesta de noroc sa ne urmareasca toata viata pentru ca meritam.Multumesc ,inca o data!
Anda Claudia Comisel-prof.psihop. Scoala Speciala Valenii de Munte [COLOR=blue][I]

Acest mesaj a fost modificat de către mitos la data 23 Jul 2012, 04:35 PM

--------------------
Cea mai grea lupta este cea cu tine insuti . Daca o castigi pe aceasta ,restul sunt cu siguranta victorii...
Mesaj personal
Maia07
Trimis: 23 Jul 2012, 05:16 PM

Utilizator avansat

Mitos, ma bucur sincer pentru tine.
Eu... sad.gif Am luat un pic peste sase... am facut contestatie, dar nu imi pun nadejdie in ea...eu credeam ca am facut in jur de un sapte...
O sa fie groaznic la scoala cand colegii si domnul director ma vor intreba ce si cum...
O sa fie groaznic sa repet si inspectiile si emotiile.. sad.gif
Am fost prea increzatoare...

Acest mesaj a fost modificat de către Maia07 la data 23 Jul 2012, 05:18 PM
Mesaj personal
mitos
Trimis: 23 Jul 2012, 05:26 PM

Utilizator activ

QUOTE (Maia07 @ 23 Jul 2012, 06:16 PM)
Mitos, ma bucur sincer pentru tine.
Eu... sad.gif Am luat un pic peste sase... am facut contestatie, dar nu imi pun nadejdie in ea...eu credeam ca am facut in jur de un sapte...
O sa fie groaznic la scoala cand colegii si domnul director ma vor intreba ce si cum...
O sa fie groaznic sa repet si inspectiile si emotiile.. sad.gif
Am fost prea increzatoare...

Uf.....tocmai vorbeam despre acel dram de noroc..... suntem profesori, debutanti sau nu....stim ce trebuie facut la clasa, avem rezultate frumoase cu elevii nostri, si totusi ne plafonam de examene, de dovezi ...trebuie sa demonstram ca suntem apti.....unii dintre noi chiar suntem dar avem si noi emotii, tracuri, zile proaste, ....suntem inainte de a fi profesori ,oameni....Imi pare nespus de rau.....nu ma pot exprima in cuvinte...

--------------------
Mesaj personal
Maia07
Trimis: 23 Jul 2012, 05:30 PM

Utilizator avansat

N-am incotro, trebuie sa trec si peste asta.
Mesaj personal
mihaela.acalfoaie
Trimis: 23 Jul 2012, 06:27 PM

Utilizator
**

QUOTE (mitos @ 23 Jul 2012, 05:34 PM)
QUOTE (Maia07 @ 23 Jul 2012, 12:35 AM)
Mitos, nu stiu de ce am eu un feeling ca o sa fie bine. :)
Nu te mai invinovati,cum spuneam in alt mesaj, vei trage o invatatura din treaba asta si gaaata :)
Cand ajungi in Bucuresti ne dam "de-o intalneala" la acel suculet si vom rade de emotiile acestea. Ce zici, suna tentant ?  :co5:

Multumesc din suflet pentru sustinere, multumesc pentru incurajari, multumescca mi-ati fost alaturi.Sa stiti ca putini au fost cei ca voi-am avut parte de ironii, de zambete cu substrat, ...nu mai conteaza....Am luat si chiar as fi incantata sa ne cunoastem, eu vin foarte des la Bucuresti si mi-am facut multi prieteni de pe forumul facultatii de psihologie, pentru ca si eu le-am fost alaturi de cand am terminat facultatea, le-am infiintat acel forum, i-am ajutat cu tot ce-am putut si i-am cunoscut acolo, la Bucuresti,ramanad prieteni foarte buni .E mare lucru sa fii om in ziua de azi....iar eu ma rog la Dzeu sa-mi pot pastra omenia pana la final, in ciuda greutatilor cu care ma razboiesc in viata cotidiana. Felicitari tuturor si sa va dea Dzeu tot ceea ce-mi doresc si mie: o viata frumoasa si dramul acesta de noroc sa ne urmareasca toata viata pentru ca meritam.Multumesc ,inca o data!
Anda Claudia Comisel-prof.psihop. Scoala Speciala Valenii de Munte [COLOR=blue][I]

Anda, important e ca ai luat.
Eu nu am fost un utilizator activ, dar am urmarit cu interes cam tot ceea ce a fost postat iar ceea ce ti s-a intamplat tie m-a uimit.

Felicitari!
Mesaj personalTrimite email
mitos
Trimis: 23 Jul 2012, 07:01 PM

Utilizator activ

QUOTE (mihaela.acalfoaie @ 23 Jul 2012, 07:27 PM)
Anda, important e ca ai luat.
Eu nu am fost un utilizator activ, dar am urmarit cu interes cam tot ceea ce a fost postat iar ceea ce ti s-a intamplat tie m-a uimit.

Felicitari!

Multumesc tuturor si sperante in mai bine celor care numai de felicitarile noastre n-au chef acum.Am trait 5 zile aceasta experienta...e groaznic sa " definitivam" acest gand cum ca am fost urmariti de ghinion si 1 an de zile sa speram in "peste 7"....va spune un om care s-a vazut picat, un om care "a mancat carti", un om care a dat intr-o luna 3 examene total contrare si pe care le-a luat cu brio( mai putin acesta la care nota nu mai conteaza).Sunt atat de sarace cuvintele.... dar sunt cu inima alaturi de ei...chiar daca asta nu imbunatateste situatia deloc.

--------------------
Mesaj personal
shiftosul
Trimis: 27 Jul 2012, 02:40 PM

Utilizator
**

salutare tuturor, ati aflat ceva despre definitivat 2012???S-AU PUBLICAT REZULTATELE DE DUPA CONTESTATII?...
Mesaj personal
r_george
Trimis: 13 Jan 2013, 02:40 AM

Începător
*

De cate ori se poate sustine gradul 2?
Mesaj personal
dani22_sl
Trimis: 23 Feb 2013, 10:29 PM

Începător
*

QUOTE (cor @ 12 Apr 2012, 10:36 AM)
QUOTE (mihaela.acalfoaie @ 9 Apr 2012, 07:22 PM)
QUOTE (GhitaB @ 7 Apr 2012, 08:43 PM)
QUOTE (cor @ 6 Apr 2012, 10:51 PM)
Sunt profesor de Informatica si TIC. Care este programa pe care trebuie sa o studiez in vederea sustinerii definitivatului: cea de Informatica, aprobata in 2000 sau cea de TIC, aparuta in 2012?
In momentul in care am depus dosarul pentru definitivat, in octombrie 2011, exista o singura programa: cea pentru Informatica, aprobata in 2000.
Va multumesc.

Aceeași nelămurire...

Aceeasi problema:
care este programa pentru Definitivat 2012 pe disciplina informatica???

Nu mai gasesc postata pe site-ul acesta programa pentru definitivat la Informatica.
Oare se va schimba?

Pe saitul def 2013 este model de sub si pe TIC dar si pe Infomatica.Oare se poate da la alegere TIC sau Informatica acum in 2013 ??? In 2012 nu a existat optiunea asta
Daca este adevarat se mai poate schimba disciplina de examen de pe Informatica pe Tic ?
Mentionez ca nu exista optiunea aceasta cand am depus dosarul
Mesaj personal
elidia
Trimis: 11 Jul 2013, 10:07 AM

Utilizator avansat

Are cineva MODELUL de subiect pentru definitivat 2012. Am inteles ca modelul de subiect def pentru 2013 este subiectul dat anul trecut. Acum caut modelul de anul trecut si nu gasesc decat subiectul. A, va rog daca aveti sa puneti su TIC si Info. Multumesc!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (3) 1 2 [3]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved