Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Modul psihopedagogic
snowdrop
Trimis: 21 Jul 2017, 10:49 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua! As avea o intrebare: m-am inscris la Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei- Pedagogia invatamantului primar si prescolar. Eu am terminat Litere si am finalizat, de asemenea, Modulul Psihopedagogic - nivel I. Diploma imi este de folos, deci nu mai e nevoie sa ma inscriu din nou pentru modul acum, cand voi incepe facultatea, nu? Va multumesc anticipat! animal06.gif

--------------------
"In basme de demult poti citi ca un fluviu s-a indragostit de o fiinta. Asa este si sufletul meu, un fluviu care te iubeste: uneori e linistit si lasa imaginea ta sa se oglindeasca adanc, neclintita; alteori isi inchipuie ca ti-a capturat chipul si atunci valurile se involbureaza pentru a nu te mai lasa niciodata sa fugi, alteori, suprafata se increteste bland, jucandu-se cu imaginea ta, iar alteori o pierde, si atunci valul devine negru si disperat- asa este si sufletul meu- un fluviu care s-a indragostit de tine!''
Mesaj personalYahoo
roset
Trimis: 21 Jul 2017, 01:13 PM

Mentor

Cu această facultate PIPP, după ce o terminați, puteți lucra DOAR în preșcolar sau primar!

Acest mesaj a fost modificat de către roset la data 21 Jul 2017, 01:13 PM

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
snowdrop
Trimis: 24 Jul 2017, 05:13 PM

Utilizator activ

Asa este, acesta a fost si scopul meu cand m-am inscris. Unica nelamurire era doar in legatura cu modulul nivel I, pe care l-am finalizat pe parcursul celor 3 ani de la Litere. Nu mai este nevoie sa ma inscriu iar, nu? Deci, daca finalizez studiile in cadrul PIPP voi putea preda fara probleme, nu?

--------------------
"In basme de demult poti citi ca un fluviu s-a indragostit de o fiinta. Asa este si sufletul meu, un fluviu care te iubeste: uneori e linistit si lasa imaginea ta sa se oglindeasca adanc, neclintita; alteori isi inchipuie ca ti-a capturat chipul si atunci valurile se involbureaza pentru a nu te mai lasa niciodata sa fugi, alteori, suprafata se increteste bland, jucandu-se cu imaginea ta, iar alteori o pierde, si atunci valul devine negru si disperat- asa este si sufletul meu- un fluviu care s-a indragostit de tine!''
Mesaj personalYahoo
costi_52
Trimis: 27 Jul 2017, 12:16 PM

Mentor

QUOTE (snowdrop @ 24 Jul 2017, 06:13 PM)
Asa este, acesta a fost si scopul meu cand m-am inscris. Unica nelamurire era doar in legatura cu modulul nivel I, pe care l-am finalizat pe parcursul celor 3 ani de la Litere. Nu mai este nevoie sa ma inscriu iar, nu? Deci, daca finalizez studiile in cadrul PIPP voi putea preda fara probleme, nu?

Nu se pune problema să vă înscrieți. La specializarea PIPP modulul psihopedagogic nivel I este inclus în programă. De aceea, absolvenților PIPP, care obțin și o altă licență, li se consideră îndeplinită condiția pregătirii psihopedagogice.

(5) Pentru absolvenții cu diplomă ai liceului pedagogic, ai colegiului universitar de institutori sau ai ciclului I de studii universitare de licență cu specializarea „Pedagogia învățământului primar și preșcolar” se consideră îndeplinită cerința privind pregătirea psihopedagogică de nivel I prevăzut în Metodologia-cadru de organizare a programelor de formare psihopedagogică în vederea certificării competențelor pentru profesia didactică, aprobată prin ordinul ministrului educației, cercetării, tineretului și sportului nr. 5745/2012.

--------------------
Mesaj personal
snowdrop
Trimis: 24 Aug 2017, 12:45 PM

Utilizator activ

Va multumesc!

--------------------
Mesaj personalYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved