Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (6) « Primul ... 4 5 [6]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Gradul II - 2013
andam_mail
Trimis: 5 Aug 2015, 04:05 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

cine e pe informatica bucuresti?
Mesaj personal
tinatimis
Trimis: 6 Sep 2015, 10:47 AM

Utilizator activ

Subiecte gradul II, chimie, Baia Mare, se poate, va rog ?!
Mesaj personal
andra_amd
Trimis: 6 Sep 2015, 12:52 PM

Utilizator
**

Buna ziua! A dat cineva gradul II specializarea Pedagogie la Ubb Cluj? As dori sa stiu ce materii s-au dat. La Bucuresti s-a dat pedagogie scris si psihologie oral (daca lucrezi in inv. de masa)/ psihopedagogie speciala oral (daca lucrezi in inv. special). La Iasi s-a dat pedagogie scris si psihologie oral.Miltumesc!
Mesaj personal
constantahanor
Trimis: 7 Oct 2015, 12:25 AM

Utilizator activ

QUOTE (elenaanton @ 18 Sep 2014, 12:34 PM)
Buna ziua ,
M-am inscris la SV grad II pe Limba si literatura romana sesiunea 2015. Are cineva un model de subiect pe noua structura ?Multumesc!

cum a fost la grad? imi spui ceva despre subiecte? abia ma inscriu pt inspectii dar, vreau sa culeg ceva informatii.Ceea ce am observat, in anii din urma, mai usor a fost la SV decat la Iasi.
Mesaj personal
andam_mail
Trimis: 7 Oct 2015, 12:12 PM

Utilizator avansat

eu am dat pe informatica, la univ bucuresti. a fost usor. ce specialitate aveti?
Mesaj personal
constantahanor
Trimis: 4 Dec 2015, 11:20 PM

Utilizator activ

Daca e vorba despre mine, limba si literatura romana. E drept ca abia m-am inscris pentru C1 dar, caut sa ma informez.
Mesaj personal
elenish
Trimis: 28 Aug 2017, 08:35 AM

Utilizator activ

Observații privind desfășurarea concursului:

Comisia elaborează subiectele de examen. Aceste subiecte au în vedere evaluarea cunoștințelor metodico-didactice și știinȚifice în domeniul Matematică. Structura subiectelor va fi de tipul:
I. Elaborați un proiect didactic pentru lecția de predare .................
(definiții, exemple, contraexemple, iar pentru teoremele prezentate în cadrul lecției se vor scrie demonstrațiile complete).

II. Exemplificați fundamentarea noilor cunoștințe prin rezolvarea următoarelor exerciții și probleme:
Exercițiu:..................
Problemă:..................

III. Pentru evaluarea finală a cunoștințelor de clasă................., elevii primesc următoarele subiecte:
a. Problema 1
b. Problema 2
Elaborați un barem de notare rezolvând complet cele două probleme.

Stie cineva cum trebuie tratat al II-lea subiect? La ce se refera exemplificarea fundamentarii noilor cunostinte prin rezolvarea de exercitii si probleme?
Mesaj personal
andam_mail
Trimis: 31 Aug 2017, 07:44 PM

Utilizator avansat

dar nu sunt sub forma aceasta.....
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (6) « Primul ... 4 5 [6]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved