Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> Au fost publicate indicațiile și rezolvările subiectelor propuse pentru examenele naționale 2007
Petrică Bărăgan
Trimis: 28 Feb 2007, 03:25 PM

SIVECO Romania

Grup: Members

Dragi utilizatori,

La adresa http://subiecte2007.edu.ro au fost publicate indicațiile și rezolvările subiectelor propuse pentru sesiunile din 2007 ale Testelor Naționale și ale examenului de Bacalaureat.

Vă invităm să le accesați și să le folosiți cu succes pentru pregătirea Testelor Naționale și a Bacalaureatului de anul acesta!

Mult succes!

--------------------
Petrică Bărăgan
SIVECO Romania
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
ProDidactica
Trimis: 28 Feb 2007, 03:42 PM

Utilizator activ

La Matematica insa va trebui sa tratati singuri cazuri care au fost uitate si sa nu invatati rezolvarile GRESITE. Din pacate la o privire rapida am vazut unele chiar grave (aveam o banuiala la unele variante si le-am verificat numai pe acestea).

--------------------
Pitagora, Pro Didactician
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Dannutza^
Trimis: 28 Feb 2007, 04:29 PM

Începător
*

Vad ca astia ne fac invatamantul de ras...isi bat joc de noi...sad.gif
Mesaj personal
Julia_ice
Trimis: 1 Mar 2007, 10:44 PM

Utilizator activ

Prodidactica,ma intrebam si eu:de ce trebuie sa desenam la pb 15 corpul de 2 ori??Nu mni se pare logic...aaa si inca ceva:desenele alea sunt facute aiurea,prima figura nefiind nici macar notata ,ca sa nu mai vorbesc de faptul ca nu sunt desenate toate elementele corpului respectiv....... unsure.gif

--------------------
Testare Nationala 2007
Examenul de verificare a cunostintelor la prima limba moderna
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiIntegrity Messenger IMAOLYahooMSN
Cosminx2003
Trimis: 2 Mar 2007, 09:00 AM

Utilizator activ

V-ati facut de ras si de data asta, mai bine nu publicati nimic ! spre exemplu nu stiam la varianta 35 exercitiul 15 punctul d ( http://subiecte2007.edu.ro/teste_nationale...rianta_035.html ), am accesat site-ul cu indicatii si raspunsuri ca sa vad un indiciu si... pai unde se afla M, unde se afla N, si unde se afla P ? pe mine ma intereseaza cum aflu care este distanta nu cum s-o calculez sau alte balarii... si mai sunt si alte multe prostii, dar nu are rost sa le insir.
Mesaj personal
Julia_ice
Trimis: 3 Mar 2007, 01:07 PM

Utilizator activ

Cosmin,suntem in Romania,doar nu te asteptai sa publice ceva klumea...Si oricum,nu sunt de prea mare folos nimanui care vrea sa ia peste 9...aia pun mana si lucreaza singuri,nu casca ochii la rezolvarile de pe nuj ce site... tongue.gif

--------------------
Testare Nationala 2007
Examenul de verificare a cunostintelor la prima limba moderna
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiIntegrity Messenger IMAOLYahooMSN
Dannutza^
Trimis: 3 Mar 2007, 01:59 PM

Începător
*

Cred ca Julia are dreptate....Mai bine puneti mana si invatat singuri...variantele si rezolvarile lasa'ti'le [***] k is degeaba..io asa fac...
Mesaj personal
Cloud
Trimis: 3 May 2007, 01:24 PM

Utilizator
**

sunt prea grele!!nu mai inteleg nimic mad17.gif ...de ce nu iati lasat pe profesori sa ne faca tezele?nu era mult mai simplu si mult mai usor? unsure.gif
Mesaj personal
LStoleriu
Trimis: 4 May 2007, 02:00 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

Dragă Dan,

În acest topic este vorba despre indicațiile și rezolvările subiectelor publicate la subiecte2007.edu.ro pentru Teste Naționale & Bacalaureat și nu despre teze cu subiect unic pentru clasa a 7-a.

Cheers!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved