Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Tot despre educatie, Nu am gasit un subiect cum ar fi publicatii online, de aceea mi-am permis sa adaug aici.
danielatontsch
Trimis: 16 Feb 2009, 04:07 PM

Începător
*

Grup: Members

"Să nu arunci pe jos, să nu te scobești în nas, să nu vorbești la masă, să nu vorbești cu gura plină, să nu vorbești neîntrebat, să nu fii obraznic, să-i respecți pe oamenii în vârstă, să respecți eroii, să-ți iubești patria, limba, orașul, copilăria, să fii mândru de ceea ce ești, să nu dai înapoi, să nu minți, să te ții de cuvânt, să ai grijă de cei mai mici ca tine; și toată povestea asta nesfârșită de enumerări anterioare, este chiar ea, însăși ea, doamnelor și domnilor, doamna Educație! Începe din părinți, de la părinți și le este dedicată exclusiv copiilor, ca să poată și aceștia, la rândul lor, când le vine vremea, să devină părinți...."
(Autor: Andrei Gheorghe, fragment din:http://www.verdecrud.ro/articol-ro-titlu-Lec%C5%A3ie-de-educa%C5%A3ie-id133.html )
Mesaj personal
AndyMandoiu
Trimis: 15 Jul 2009, 09:34 PM

Utilizator
**

[Nota moderatorului: publicitate mascată]

Acest mesaj a fost modificat de către Lucian Oprea la data 20 Jul 2009, 08:45 AM

--------------------
Cont suspendat definitiv.
Mesaj personal
Codrutu
Trimis: 12 Aug 2009, 04:38 PM

Utilizator activ

total de acord

--------------------
Cind "as vrea" devine "vreau", cind "ar trebui" devine "trebuie", cind "mai intii si mai apoi" devin "acum", atunci si doar atunci dorintele incep sa se transforme in realitate.

http://zonavesela.blogspot.com
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved