Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Oportunitate pt. profesori de a lucra in Marea Britanie
mariana1976
Trimis: 7 Dec 2009, 06:28 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

Oportunitate pentru cadrele didactice de a lucra un an in Marea Britanie ca profesori
Finanțator: British Council
Data limită: 2010-01-31

Oportunitate pentru cadrele didactice de a lucra un an in Marea Britanie ca profesori - asistenti pentru anul scolar 2010 - 2011 Programul se adresează profesorilor sau studenților care se pregatesc sa devina profesori si sunt in curs de finalizare a studiilor, pentru a petrece un an într-o școală britanică în calitate de profesor asistent. Obiective: Să ofere cadrelor didactice oportunitatea de a câștiga experiența în cadrul sistemului educațional britanic, de a înțelege modul de viață britanic și de a-și îmbunătăți cunoștințele de limbă engleză. Sunt vizați, in special, profesorii din aria următoarelor discipline: matematică, științe, tehnologia informației, design și tehnologie, artă, muzică, sport și educație fizică pentru clase de avansati sau incepatori. Ocazional, există locuri libere pentru profesori de limba franceză, germană, spaniolă sau istorie și geografie;și posibil pentru profesori de limba engleză care se ocupă în general de predarea limbii engleze studenților străini; acești profesori ar trebui să acopere cel puțin încă o disciplină. Majoritatea locurilor sunt pentru profesori de școală generală (elevi cu vârste cuprinse între 11 – 18 ani), dar există și unele locuri pentru clase de elevi cu vârste cuprinse între 7-13 ani, și ocazional pentru grădiniță. detalii

http://www.granturi.ro/finantari/instituti...sori-13403.html

Acest mesaj a fost modificat de către mariana1976 la data 7 Dec 2009, 06:33 AM
Mesaj personal
mariana1976
Trimis: 7 Dec 2009, 07:28 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

http://www.granturi.ro/finantari/persoane-...tere-13365.html

CONCURS DE POSTERE

Acest mesaj a fost modificat de către mariana1976 la data 7 Dec 2009, 07:28 AM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved