Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (5) « Primul ... 3 4 [5]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou

> Templată CSV import elevi și personal
Darabos Andrea
Trimis: 7 Nov 2011, 02:52 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Am facut fisierul .csv cum trebuie, totusi imi scrie ca :
randul 1
nu sunt toate informatiile introduse

Ma chinuiesc de diminieata si nu mai am rabdare.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 525 )
Fișier atașat  toimportA.CSV

--------------------
Liceul de Arta Nagy Istvan Miercurea Ciuc
Mesaj personal
delia_med
Trimis: 30 Nov 2011, 12:52 PM

Utilizator
**

Am o problema la import.

Desi am respectat ordinea campurilor, se leaga de o permisiune la adaugarea judetului...
Am atasat captura de ecran cu eroarea... Aceasta se repeta pentru toate cele 1087 inregistrari.

Ma poate ajuta cineva cu o idee?

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 480 )
Fișier atașat  asm2.bmp
Mesaj personal
samariteanulinvatamantului
Trimis: 8 Dec 2011, 01:40 AM

Începător
*

Buna seara!Am intrebare la dumneavoastra, de ce exporturile de la personal si elevi nu se pot importa fara a aduce modificari?in ceea ce priveste ,,elevi" am rezolvat ceva, ceva din ce am citit pe forum si ce m-am mai priceput eu.dar cu personalul nu ii dau de capat.multumesc

Acest mesaj a fost modificat de către samariteanulinvatamantului la data 8 Dec 2011, 01:40 AM
Mesaj personal
delia_med
Trimis: 8 Dec 2011, 11:21 AM

Utilizator
**

Se pare ca nu pot fi importati decat elevii.
Mesaj personal
Trimis: 8 Dec 2011, 12:57 PM

Începător
*

am reusit.se pot importa si cadrele dar cum s-a scris in prima pagina, trebuie respectata ordinea datelor, atat la exportare, cat si la importare.pentru cei care au probleme la importare sa deschida exportarea cu notepad si sa stearga primul rand care contine nume, prenume , etc., se da save.acum pot fi importate datele.aceeasi rezolvare si la elevi.

Acest mesaj a fost modificat de către samariteanulinvatamantului la data 8 Dec 2011, 12:58 PM
Mesaj personal
Trimis: 8 Dec 2011, 01:00 PM

Începător
*

o intrebare ar fi, trebuie sa introducem baza cu personal si elevi la fiecare pc in parte sau doar la server si fiecare statie recunoaste baza de la server?
Mesaj personal
Ultra
Trimis: 11 Jan 2013, 02:01 PM

Utilizator
**

Salutare. Va rog sa imi spuneti daca mai este de actualitate "capul" de cvs prezentat la inceputul threadului. Multumesc.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (5) « Primul ... 3 4 [5]  Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved