Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) [1] 2  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Vouchere de vacanță
aali
Trimis: 6 May 2019, 08:11 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Bună seara,

Știe cineva dacă se poate prelungi perioada de valabilitate a voucherelor de vacanță din anul precedent ? Unii spun că trebuie adresată o cerere către director / sindicat și se pot retipări voucherele nefolosite, scriind pe ele perioada următoare (adică în loc de iunie 2018-mai 2019 să fie iunie 2019-mai 2020). Este posibil ? A mai încercat cineva până acum ? Menționez că ale mele sunt de la Sodexo (dacă are vreo importanță acest detaliu ...).
Mesaj personal
LIVE.O
Trimis: 6 May 2019, 09:16 PM

Utilizator avansat

Cumparati o vacanta pe la vara de la o agentie. Multo colegi ai facut asa. Eu le-am folosit in august anul trecut. Astept deja noile vouchere. wink.gif
Mesaj personal
starsafir77
Trimis: 9 May 2019, 06:31 PM

Utilizator
**

QUOTE (aali @ 6 May 2019, 09:11 PM)
Bună seara,

Știe cineva dacă se poate prelungi perioada de valabilitate a voucherelor de vacanță din anul precedent ? Unii spun că trebuie adresată o cerere către director / sindicat și se pot retipări voucherele nefolosite, scriind pe ele perioada următoare (adică în loc de iunie 2018-mai 2019 să fie iunie 2019-mai 2020). Este posibil ? A mai încercat cineva până acum ? Menționez că ale mele sunt de la Sodexo (dacă are vreo importanță acest detaliu ...).

Da, se poate prelungi valabilitatea voucherelor cu 1 an. Trebuie sa sunati la firma care a emis voucherele (a noastra este edenred), firma trimite un borderou directorului, directorul stampileaza pe verso toate voucherele și le trimite cu borderoul completat la firma respectiva. Toti pasii ii puteti afla sunând la firma, dar directorul se ocupă de aceasta procedură.
Sindicatul mi-a spus ca nu exista vreo posibilitate de prelungire a valabilitatii, dar noi asa le trimitem și le-au trimis colegi de-ai nostri inaintea noastra.

Acest mesaj a fost modificat de către starsafir77 la data 9 May 2019, 06:34 PM
Mesaj personal
aali
Trimis: 9 May 2019, 09:18 PM

Utilizator avansat

Vă mulțumesc pentru răspuns !
Voi încerca și eu astfel. O seară frumoasă !
Mesaj personal
Ioana38
Trimis: 12 May 2019, 11:02 AM

Utilizator
**

Buna ziua,
Are importanță dacă folosesc voucherele de vacanță din 12iunie 2019 ținând cont că școala se termina in 14 iunie? Numai atunci poate soțul meu. Pot fi probleme? Trebuie factura de la hotel in care sa scrie achitat cu vouchere de vacanță. E primul an când primesc. Sunt debutantă.
Mulțumesc
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 12 May 2019, 11:55 AM

Mentor

Nu trebuie nicio factura, bon sau chitanță. Le folosiți când și unde vreți. Doar sa fie valabile (un an).

--------------------
Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi !!!
Mesaj personalTrimite emailMSN
LIVE.O
Trimis: 13 May 2019, 05:38 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Ioana38 @ 12 May 2019, 11:02 AM)
Buna ziua,
Are importanță dacă folosesc voucherele de vacanță din 12iunie 2019 ținând cont că școala se termina in 14 iunie? Numai atunci poate soțul meu. Pot fi probleme? Trebuie factura de la hotel in care sa scrie achitat cu vouchere de vacanță. E primul an când primesc. Sunt debutantă.
Mulțumesc

Anul trecut s-au dat pentru prima vouchere de vacanta.
Mesaj personal
kovacsstefan
Trimis: 13 May 2019, 04:23 PM

Utilizator avansat

character40.gif Poate cineva știe (sunt sigur că este cineva...)! Mi-a mai rămas o filă de voucher (50 ron) și vreau să știu dacă se poate fi folosit la un restaurant pentru o ...masă (de exemplu). Mulțumesc! cool20.gif

--------------------
De bun simț toată lumea are nevoie. Puțini îl au și fiecare crede ca îl are. (Franklin Benjamin )
Mesaj personal
roset
Trimis: 13 May 2019, 05:36 PM

Mentor

QUOTE (kovacsstefan @ 13 May 2019, 04:23 PM)
character40.gif Poate cineva știe (sunt sigur că este cineva...)! Mi-a mai rămas o filă de voucher (50 ron) și vreau să știu dacă se poate fi folosit la un restaurant pentru o ...masă (de exemplu). Mulțumesc! cool20.gif

Nu cred că este chiar așa de ieftină o ...masă! biggrin.gif laugh.gif Nici de un scaun nu cred că ajung! tongue.gif
Vin următoarele vouchere, imediat! biggrin.gif sign28.gif

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
kovacsstefan
Trimis: 13 May 2019, 06:52 PM

Utilizator avansat

character40.gif Mă refeream la posibilitatea de a plăti cu acel tichet o parte din sumă! smile.gif

--------------------
De bun simț toată lumea are nevoie. Puțini îl au și fiecare crede ca îl are. (Franklin Benjamin )
Mesaj personal
valigeta
Trimis: 14 May 2019, 07:48 AM

Utilizator
**

QUOTE (kovacsstefan @ 13 May 2019, 05:23 PM)

Nu se poate, trebuie sa fie legat de o noapte de cazare!
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 14 May 2019, 09:45 AM

Mentor

Teoretic si legal, nu se poate. Practic: da.

--------------------
sce
Trimis: 14 May 2019, 11:43 AM

Utilizator avansat

QUOTE (starsafir77 @ 9 May 2019, 07:31 PM)
QUOTE (aali @ 6 May 2019, 09:11 PM)
Bună seara,

Da, se poate prelungi valabilitatea voucherelor cu 1 an. Trebuie sa sunati la firma care a emis voucherele (a noastra este edenred), firma trimite un borderou directorului, directorul stampileaza pe verso toate voucherele și le trimite cu borderoul completat la firma respectiva. Toti pasii ii puteti afla sunând la firma, dar directorul se ocupă de aceasta procedură.
Sindicatul mi-a spus ca nu exista vreo posibilitate de prelungire a valabilitatii, dar noi asa le trimitem și le-au trimis colegi de-ai nostri inaintea noastra.

Astazi am sunat si eu la edenred si mi.au spus ca nu exista aceasta posibilitate.
Mesaj personal
gicutza
Trimis: 14 May 2019, 03:14 PM

Utilizator avansat

QUOTE (valigeta @ 14 May 2019, 07:48 AM)
QUOTE (kovacsstefan @ 13 May 2019, 05:23 PM)
character40.gif Poate cineva știe (sunt sigur că este cineva...)! Mi-a mai rămas o filă de voucher (50 ron) și vreau să știu dacă se poate fi folosit la un restaurant pentru o ...masă (de exemplu). Mulțumesc!  cool20.gif

Nu se poate, trebuie sa fie legat de o noapte de cazare!

Bineinteles ca se pot folosi si pentru a plati o masa la un restaurant....trebuie doar sa va informati care sunt restaurantele / pensiunile din orasul / zona dvs care le primesc....

--------------------
" CUM NU VII TU, TEPES DOAMNE, CA PUNIND MANA PE EI,
SA-I IMPARTI IN DOUA CETE: IN SMINTITI SI IN MISEI,
SI IN DOUA TEMINITI LARGE CU DE-A SILA SA-I ADUNI,
SA DAI FOC LA PUSCARIE SI LA CASA DE NEBUNI ! "
MIHAI EMINESCU - SCRISOAREA III
Mesaj personalTrimite email
1q1q1q
Trimis: 14 May 2019, 06:22 PM

Mentor

QUOTE (gicutza @ 14 May 2019, 04:14 PM)
Bineinteles ca se pot folosi si pentru a plati o masa la un restaurant....

Nu e "bineinteles".
Legal NU e voie decat/doar cu cazare.
Scrie la metodologie.

Nelegal... e posibil.

--------------------
atomic
Trimis: 14 May 2019, 07:22 PM

Utilizator avansat

QUOTE (1q1q1q @ 14 May 2019, 06:22 PM)
QUOTE (gicutza @ 14 May 2019, 04:14 PM)
Bineinteles ca se pot folosi si pentru a plati o masa la un restaurant....

Nu e "bineinteles".
Legal NU e voie decat/doar cu cazare.
Scrie la metodologie.

Nelegal... e posibil.

"unchiu" ai facut <<<posibil>>> "ilegale"? rolleyes.gif

Acest mesaj a fost modificat de către atomic la data 14 May 2019, 07:23 PM

--------------------
"Cel ce mărșăluiește vesel în rând cu trupa, deja și-a câștigat disprețul meu. I s-a dat ditamai creierul din greșeală, din moment ce măduva spinării i-ar fi fost de ajuns."
(Albert-Einstein)
-------------------------------
SAU
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 14 May 2019, 07:37 PM

Mentor

Inca NU am facut. Urmeaza. wink.gif
Mai am 4 "hârtiuțe".
Nici nu imi ajung pt o zi la spa. ;(

--------------------
liliana.grecu
Trimis: 20 May 2019, 02:25 PM

Utilizator avansat

QUOTE (roset @ 13 May 2019, 06:36 PM)
QUOTE (kovacsstefan @ 13 May 2019, 04:23 PM)
character40.gif Poate cineva știe (sunt sigur că este cineva...)! Mi-a mai rămas o filă de voucher (50 ron) și vreau să știu dacă se poate fi folosit la un restaurant pentru o ...masă (de exemplu). Mulțumesc!  cool20.gif

Nu cred că este chiar așa de ieftină o ...masă! biggrin.gif laugh.gif Nici de un scaun nu cred că ajung! tongue.gif
Vin următoarele vouchere, imediat! biggrin.gif sign28.gif

Eu abia le aștept...
Am tot dat bani la cazare, folosind booking. smile.gif

--------------------
În cei 23 de ani de carieră didactică am înțeles că fiecare copil este ca un diamant cu fațete neșlefuite și neșansa copiilor este că profesorii de azi nu prea mai sunt bijutieri ai coroanei, ci niște slujbași amărâți ce închid ochii la toate neregulile sistemului, care mai mult scad valoare diamantului prin prelucrare neatentă decât să i-o amplifice, din păcate.

"Menirea firească a școlii nu este să dea invățătură, ci să deștepte cultivând destoiniciile intelectuale în inima copilului, trebuința de a învăța toata viața." Ioan Slavici
Paradoxal, oamenii își poartă cu demnitate propria ipocrizie.

https://www.facebook.com/LilianaDGrecu
Opinii, opinii...
Mesaj personalYahooMSN
Minda
Trimis: 20 May 2019, 05:01 PM

Utilizator
**

Buna ziua,
Pe voucherul de vacanta primit anul trecut scrie ca e valabil pana la 06.2019. De la unii colegi am inteles ca aceste tichete sunt valabile intreaga luna iunie.
Asadar, pot fi utilizate ( cele cateva tichete ramase) si in luna iunie?
Mesaj personal
LIVE.O
Trimis: 20 May 2019, 06:35 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Minda @ 20 May 2019, 05:01 PM)
Buna ziua,
Pe voucherul de vacanta primit anul trecut scrie ca e valabil pana la 06.2019. De la unii colegi am inteles ca aceste tichete sunt valabile intreaga luna iunie.
Asadar, pot fi utilizate ( cele cateva tichete ramase) si in luna iunie?

Nu toate sunt valabile pana in iunie. Valabilitatea este de 1 an.
Daca v-au mai ramas vochere putine, atunci completati diferenta cu cash.
Daca nu le folositi, atunci le puteti returna si veti primi inapoi cate 5 lei pentru fiecare voucher ramas.
Mesaj personal
4ward
Trimis: 23 Jun 2019, 02:11 PM

Utilizator avansat

Iar suntem ultimii care primim ?

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 23 Jun 2019, 05:41 PM

Mentor

Deja le-am folosit (o parte) si de anul asta. wink.gif
Din luna mai 2019 le-am primit (eu).

--------------------
4ward
Trimis: 23 Jun 2019, 09:48 PM

Utilizator avansat

QUOTE (1q1q1q @ 23 Jun 2019, 06:41 PM)
Deja le-am folosit (o parte) si de anul asta. wink.gif
Din luna mai 2019 le-am primit (eu).

ohmy.gif
Nu înțeleg cum pot exista asemenea discrepanțe.

--------------------
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 24 Jun 2019, 07:07 AM

Mentor

Totul depinde de managerul scolii. El comanda voucerele. Deschiderea de credit pt voucere se face simultan la tot județul. Cred ca în toată tara s-a făcut la finalul lunii mai 2019.
Daca în județ sunt colegi care au primit voucerele, e vinovat doar managerul ca nu le-a comandat.

--------------------
4ward
Trimis: 25 Jun 2019, 11:00 PM

Utilizator avansat

QUOTE (1q1q1q @ 24 Jun 2019, 08:07 AM)
Totul depinde de managerul scolii. El comanda voucerele. Deschiderea de credit pt voucere se face simultan la tot județul. Cred ca în toată tara s-a făcut la finalul lunii mai 2019.
Daca în județ sunt colegi care au primit voucerele, e vinovat doar managerul ca nu le-a comandat.

Mulțumesc.Nu știam.Acum pot face legătura cu delăsarea în utilizarea fondurilor pentru invstiții.

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) [1] 2  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved