Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> copilul invata engleza, sotf educational de nota 10
xzxzxz
Trimis: 20 Jun 2007, 06:56 AM

Începător
*

Grup: Members

sunt profesor limba engleza de 5 ani Cele mai bune rezultate le am obtinut cu un soft educational specializat verifica:

www.engleza-pentru-copii.com
Mesaj personal
Biank291089
Trimis: 30 Jul 2007, 12:05 PM

Începător
*

anul viitor dau bacul....una dintre probe fiind engleza oral...sincer...imi este foarte frica de aceasta proba...pt k nu sunt pregatita deloc,nu ma simt pregatita.chiar daca multi mi-au zis k eng e foarte usoara,ca nu e greu....am vz subiectele de anul asta....si ma gandeam k daca as fi dat bacul acum nu as fi facut nimic.sad.gif(...va rog sa ma ajutati...ce pot sa fac...pt k mai am doar un an la dispozitie...am facut pregatire (pe perioada vacantei am luat pauza)...dar este egal cu 0 pregatirea asta pt k nu inteleg nimic:((...profesoara preda foarte rpd intr-o sedinta si suntem si multi in grupa...deci...mie personal nu-mi foloseste la nimic...arunc banii pe geam degeaba:((help me plsssssssssss[-o<
Mesaj personal
mihai nae
Trimis: 26 Oct 2007, 08:51 AM

Utilizator activ

Incercati "Engleza cu Vladut" de la carteasonora.ro!
Copiii citesc copiilor! O varianta usor accesibila de asimilare a cunostintelor de limba.
http://www.carteasonora.ro/v2/index.php?pa...at=200&&grp=112
Mesaj personal
aly23
Trimis: 17 Feb 2008, 12:28 AM

Utilizator activ

Eu as zice sa te apuci frumos sa inveti de una singura. Citeste cu voce tare, tradu, si nu-ti fie frica( sau rusine) sa iti auzi propria voce vorbind intr-o limba straina. Ia-o usor, pas cu pas, si o sa vezi ca o sa fie bine.
Mesaj personal
raducolt
Trimis: 27 Feb 2008, 05:33 PM

Utilizator
**

Am vazut recent un web-site foarte interesant: www.linguasnet.com.
Este interactiv, GRATUIT, si are personaje foarte simpatice. Este bienvenit atat pt adulti cat si pt copii.
Mesaj personal
xxlia
Trimis: 11 Jun 2008, 09:44 AM

La prima intervenție

Mie mi-a placut foarte mult "Engleza, o placere!"... se gasea inainte la Dalles...acum am vazut ca au site (www.englezaoplacere.ro). Era pentru incepatori si mediu si avea lectii de conversatie, gramatica, dictionar cu pronuntie si niste exercitii de dictare foarte dragute si anume calculatorul dicta si eu trebuia sa scriu fara erori altfel ma atentiona. Pe mine m-a ajutat sa ajung la un nivel mediu sa zicem...ma ajuta si acum dictionarul...
Mesaj personal
Hania
Trimis: 13 Sep 2008, 12:38 PM

Utilizator activ

Engleza voi preda si eu la gimnaziu. Dar n-am materiale audio. www.linguasnet.com este excelent, dar nu pot sa il prezint la ore. Daca ma puteti ajuta cu materiale audio, nu ezitati. Multumesc frumos!
Ce o fi facut Biank291089 la examen? Sunt sigura ca a fost bine! wub.gif
Mesaj personal
itunlock
Trimis: 1 Nov 2008, 12:08 PM

Utilizator
**

Un ajutor rapid cand aveti nevoie de traducerea unui cuvant din romana in engleza si invers este acest dictionar englez roman. Sper sa va fie de folos, Liliana animal01.gif

Acest mesaj a fost modificat de către itunlock la data 1 Nov 2008, 12:09 PM
Mesaj personal
Hania
Trimis: 12 Apr 2009, 08:44 AM

Utilizator activ

Un ajutor pentru pronuntie http://say.expressivo.com/jennifer/kneeling wub.gif
Mesaj personal
MarianAlexandru
Trimis: 26 Jan 2011, 04:31 PM

La prima intervenție

Salut. Mai nou vad ca a devenit interesant si site-ul asta: Engleza pentru copii .Incearca, pare ca are mult mai mult continut decat unele mentionate deja pe-aici. Bafta! ohmy.gif
Mesaj personal
CorinaDeea
Trimis: 7 Feb 2011, 03:59 PM

Utilizator
**

o limba straina o inveti in timp biggrin.gif
Mesaj personal
VortexMan
Trimis: 5 Jun 2011, 10:46 PM

Utilizator
**

e-learning for kids: http://lab.infobits.ro.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved