Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (11) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Bataile din scoli
madagascar1
Trimis: 31 Oct 2006, 08:40 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Da? Fii mai explicita, te rog!
Unde anume gresesc?
Mesaj personal
nimeni_70
Trimis: 31 Oct 2006, 09:08 PM

Utilizator
**

Eu nu sunt de acord cu folosirea bataii in exces, insa daca un elev este deosebit de enervant trebuie sa ii mai aplicam cate o corectie din cand in cand
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 31 Oct 2006, 09:13 PM

Utilizator avansat

Eu nu l-am alergat cand l-au fugarit gramezile si nu am dat in el serios deact rar.

Probabil ca este cel mai inteligent lucru pe care il puteti face...

Ok, iti promit ca de acum in colo am sa stau de prost si sa nu reactionez in vreun fel. Tu ce ai face?
Mesaj personalYahooMSN
madagascar1
Trimis: 31 Oct 2006, 10:03 PM

Utilizator avansat

As fugi, as spune profesorilor, as vorbi cu parintii lui.
Mesaj personal
madagascar1
Trimis: 31 Oct 2006, 10:05 PM

Utilizator avansat

Va enervati cam repede si din nimic important...
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 31 Oct 2006, 11:07 PM

Utilizator avansat

Profesorii nu ii fac absolut cum nu fac nimanui defapt. Parinti lui au fost instintati de mai multe ori insa nu au ce sa ii faca nici ei si tin si cu el normal.

Daca il parasti pe "fraierul scolii" cum crezi ca o sa fi considerat?

Acest mesaj a fost modificat de către Ckestor la data 31 Oct 2006, 11:07 PM
Mesaj personalYahooMSN
krrmen_18
Trimis: 1 Nov 2006, 09:35 AM

Utilizator avansat

QUOTE (madagascar1 @ 31 Oct 2006, 04:57 PM)
Bateti-va dragilor cat vreti...Probabil ca este cel mai inteligent lucru pe care il puteti face...Poate il omorati, din greseala, si atunci veti popula puscariile ca multi altii care nu gandesc nici macar o secunda inainte sa actioneze...Faceti parte, cu succes, din marea TURMA a celor fara creier...

Cel mai inteligent lucru pe care il putem face...sau ca facem parte din marea turma a celor fara creier...te-ai gandit mult inainte sa postezi toate astea pe forum??????????Si de la o bataie in liceu sa ajungi la crima...fii serios!Adevarul e ca sunt care cauta bataie...tu ce ai face daca unul te-ar tot toca la cap in fiecare zi?Nu-i dai una pana la urma?Nu-mi zi ca stai si il suporti...stiind ca-l poti linisti...
Si sa ne compari cu asasinii,hotii si violatorii care populeaza inchisorile?????????????Din nou...Te-ai gandit mult????? ohmy.gif

--------------------
user posted image

O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Mesaj personal
madagascar1
Trimis: 1 Nov 2006, 09:54 AM

Utilizator avansat

M-am gandit pentru ca , din intamplare, tocmai am un elev care sta cu mana in gips de vreo luna(suruburi si alte operatii) de la o simpla piedica nevinovata...si am mai avut unul care a stat si mai mult prin spitale cu maxilarul rupt tot de la o "simpla" piedica pusa de cineva cu creier daca zici tu...Daca se lovea cu tampla de ceva cum crezi ca arata situatia? roz? Si asa a trecut prin multe pana cand s-a reparat cat de cat. Poate ca trebuie anuntata situatia la inspectorat, poate are nevoie de consiliere, de ajutorul unui psiholog si nu de bataia voastra.Asa ca treziti-va!
Mesaj personal
madagascar1
Trimis: 1 Nov 2006, 09:56 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Ckestor @ 1 Nov 2006, 12:07 AM)

Daca il parasti pe "fraierul scolii" cum crezi ca o sa fi considerat?

Cred ca iti pasa prea mult de cum te considera altii...
Mesaj personal
krrmen_18
Trimis: 1 Nov 2006, 09:57 AM

Utilizator avansat

QUOTE (madagascar1 @ 1 Nov 2006, 10:54 AM)
M-am gandit pentru ca , din intamplare, tocmai am un elev care sta cu mana in gips de vreo luna(suruburi si alte operatii) de la o simpla piedica nevinovata...si am mai avut unul care a stat si mai mult prin spitale cu maxilarul rupt tot de la o "simpla" piedica pusa de cineva cu creier daca zici tu...Daca se lovea cu tampla de ceva cum crezi ca arata situatia? roz? Si asa a trecut prin multe pana cand s-a reparat cat de cat. Poate ca trebuie anuntata situatia la inspectorat, poate are nevoie de consiliere, de ajutorul unui psiholog si nu de bataia voastra.Asa ca treziti-va!

Cazuri speciale...in liceul meu nu era asa...unde traiti voi?In jungla?

--------------------
user posted image

O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Mesaj personal
vennuss
  Trimis: 1 Nov 2006, 10:04 AM

Utilizator activ

[QUOTE]Cel mai inteligent lucru pe care il putem face...sau ca facem parte din marea turma a celor fara creier...te-ai gandit mult inainte sa postezi toate astea pe forum??????????Si de la o bataie in liceu sa ajungi la crima...fii serios!Adevarul e ca sunt care cauta bataie...tu ce ai face daca unul te-ar tot toca la cap in fiecare zi?Nu-i dai una pana la urma?Nu-mi zi ca stai si il suporti...stiind ca-l poti linisti...
Si sa ne compari cu asasinii,hotii si violatorii care populeaza inchisorile?????????????Din nou...Te-ai gandit mult?????

S-a intamplat....din bataus sa devii criminal fara sa gandesti ....in urma cu cativa ani un elev l-a impins pe altul foarte tare....a cazut si s-a lovit la cap... a venit salvarea. Si la spital nu au mai avut ce sa-i faca. Si doar l-a impins nu l-a batut pana la omorat. e cat se poate de reala faza.... Eu cum reusesc sa nu ma iau la bataie cu nimeni? chiar daca se bat colegii mei toata ziua?.. nu e greu deloc atata timp cat iti vezi de treburile tale...pe bune acum...sa ignori e foarte usor blink.gif blink.gif blink.gif
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 1 Nov 2006, 12:29 PM

Utilizator avansat

Cred ca iti pasa prea mult de cum te considera altii...

Cred ca imi pasa lafel de mult ca tuturor elevilor.

pe bune acum...sa ignori e foarte usor

Si cand te faultreaza de iti rupe picioarele? Si cand se bate cu un prieten de al tau? Si cand da in tine? Aici nu e vb ca se bat 2 colegi intre ei si tu nu ai legatura cu ei.

Chiar acea victima era sa dea pe cineva cu capul de calorifer. Defapt a dat dar nu s-a lovit ala rau. E usor sa ignori.
Mesaj personalYahooMSN
vennuss
Trimis: 1 Nov 2006, 08:27 PM

Utilizator activ

atunci te feresti unsure.gif
Mesaj personal
madagascar1
Trimis: 1 Nov 2006, 09:13 PM

Utilizator avansat

"Cred ca imi pasa lafel de mult ca tuturor elevilor. "
Aici gresesti.Sunt unii mult mai isteti care stiu sa se fereasca de scandaluri, stiu sa se apere fara sa loveasca, isi cunosc interesul mult mai bine, stiu foarte bine ce vor de la viata(pentru cineva de varsta lor).
Defapt, istetimea lor vine de la un instinct de autoconservare ceva mai ascutit.Este drept ca exista intr-un numar mult mai mic decat restul, dar exista....

Acest mesaj a fost modificat de către madagascar1 la data 1 Nov 2006, 09:17 PM
Mesaj personal
Taliban
Trimis: 2 Nov 2006, 10:28 AM

Utilizator
**

Sunteti patetici. Traim intr-o lume dominata de legea celui mai tare. tongue.gif Daca se ia cineva de tine trebuie a te asiguri ca nu o mai face a doua oara. Daca da cu palma tu dai cu pumnul, iar daca da cu pumnul dai cu parul...Corect?
Mesaj personal
Alissia
Trimis: 2 Nov 2006, 10:31 AM

Mentor

Cel mai tare NU e cel care da cu pumnul/in masa...mai tare... sad.gif De ce nu se pot impune unii decat prin violenta?
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 2 Nov 2006, 10:48 AM

Utilizator avansat

Cand alte metode nu mai ai incerci si asa.
Mesaj personalYahooMSN
Taliban
Trimis: 2 Nov 2006, 11:04 AM

Utilizator
**

QUOTE (Alissia @ 2 Nov 2006, 11:31 AM)
Cel mai tare NU e cel care da cu pumnul/in masa...mai tare... sad.gif De ce nu se pot impune unii decat prin violenta?

laugh.gif Sunt satul de texte d-astea pacifiste!!! Daca cineva da in tine nu vad nici un motiv pt. care sa nu-i spargi fatza. Mai interesant ar fi sa intelegem de ce se ajunge aici...
Mesaj personal
krrmen_18
Trimis: 2 Nov 2006, 11:45 AM

Utilizator avansat

In ziua de azi nu prea mai merge cu vorba buna...sunt cazuri in care degeaba incerci sa calmezi pe cineva cu o vorba...pentru ca sare la tine...si daca nu te aperi...ai incurcat-o...si pana la urma tot tu iesi sifonat...sunt cazuri in care unul vrea sa te bata pentru ca nu-i place fata ta...si atunci ce faci?!il lasi sa te invineteasca pentru ca nu vrei sa-l lovesti? blink.gif

--------------------
user posted image

Mesaj personal
Jokes
Trimis: 2 Nov 2006, 04:18 PM

Utilizator
**

Nu in nici un caz,daca esti atacat si chiar nu poti sa eviti bataia trebuie sa te aperi,bineinteels lovind si tu.Eu numai cu vorba incerc si pana acum a mers,bine nici nu m-am bagat si am incercat sa evit prin toate metodele clinciurile. smile.gif

--------------------
user posted image
Mesaj personal
Taliban
Trimis: 2 Nov 2006, 09:06 PM

Utilizator
**

QUOTE (Jokes @ 2 Nov 2006, 05:18 PM)
Nu in nici un caz,daca esti atacat si chiar nu poti sa eviti bataia trebuie sa te aperi,bineinteels lovind si tu.Eu numai cu vorba incerc si pana acum a mers,bine nici nu m-am bagat si am incercat sa evit prin toate metodele clinciurile.  smile.gif

Ti-e cam frica wink.gif sau asa mi se pare mie...A nu interveni de ex atunci cand un coleg de-al tau e batut e tot o metoda de a evita clinciurile?!
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 2 Nov 2006, 09:19 PM

Utilizator avansat

Cand vezi un prieten ca isi ia bataie trebuie sa te bagi asa cum se baga si el pentru tine. Unde sunt multi puterea creste.
Mesaj personalYahooMSN
Bloo
Trimis: 2 Nov 2006, 09:42 PM

Utilizator avansat

in primul si in primul rand, daca unul te intreaba "ba esti smecher" nu trebuie sa ii raspunzi. daca raspunzi provocarilor, o sa ai parte de ceea ce ai cautat: violenta (atat verbala cat si fizica)

iar daca un copil a ajuns chiar in stadiul acesta, poate fi exmatriculat. dovezi se pot strange. nu exista problema fara solutie.

--------------------
I'm very very very weird and misunderstood.user posted image
Au in lumea asta toate cate un "pentru ca": iubirea este din alta lume si se iveste din senin, fara ca sa stii de ce, se da pe fata, fara ca sa stii cum, si te duce, fara ca sa stii unde. Ioan Slavici - Mara
Stiinta si religia nu sunt inamici, doar ca stiinta este prea tanara pentru a intelege.
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
madagascar1
Trimis: 2 Nov 2006, 09:43 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Taliban @ 2 Nov 2006, 12:04 PM)

Mai interesant ar fi sa intelegem de ce se ajunge aici...

Se ajunge aici pentru ca multi gandesc ca tine.Evident ca trebuie sa te aperi.Si cea mai buna aparare este fuga...Daca nu merge asa atunci treci la actiune...

Acest mesaj a fost modificat de către madagascar1 la data 2 Nov 2006, 09:44 PM
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 3 Nov 2006, 07:54 AM

Utilizator avansat

Fuga? hai ca ai zis-o.... Sa fugi de fraierul scolii cand esti nervos si sti ca poti sa il bati cu inca cativa.

Cred ca voi ati fost fugariti si umiliti foarte des cand erati elevi si acum va dati mari cu cea ce nu trebuia sa faceti.

Acest mesaj a fost modificat de către Ckestor la data 3 Nov 2006, 07:56 AM
Mesaj personalYahooMSN
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (11) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved