Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (11) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Bataile din scoli
Alissia
Trimis: 3 Nov 2006, 10:33 AM

Mentor

Grup: Members

QUOTE (Ckestor @ 3 Nov 2006, 08:54 AM)
Fuga? hai ca ai zis-o.... Sa fugi de fraierul scolii cand esti nervos si sti ca poti sa il bati cu inca cativa.

Cred ca voi ati fost fugariti si umiliti foarte des cand erati elevi si acum va dati mari cu cea ce nu trebuia sa faceti.

laugh.gif laugh.gif No way! laugh.gif
...Se ajunge la violenta pt. ca unii nu-si pot stapani impulsurile...violente...si pt. ca asa au vazut ca fac altii... confused05.gif
Mesaj personal
madagascar1
Trimis: 3 Nov 2006, 05:40 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ckestor @ 3 Nov 2006, 08:54 AM)
Fuga? hai ca ai zis-o.... Sa fugi de fraierul scolii cand esti nervos si sti ca poti sa il bati cu inca cativa.

Cred ca voi ati fost fugariti si umiliti foarte des cand erati elevi si acum va dati mari cu cea ce nu trebuia sa faceti.

Asta voiam sa iti spun apropo de cat de mult iti pasa de ce cred ceilalti despre tine.De altfel nu cred ca este nici o victorie si lauda in faptul ca vii cu cativa si bati pe unul.Dimpotriva...Parintii tai ce parere au despre modul cum actionezi in astfel de situatii?
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 3 Nov 2006, 07:49 PM

Utilizator avansat

Imi pasa lafel de mult ca tuturor insa pe forum nu imi pasa mai deloc de ce cred altii. Si ca sa fiu mai explicit ma face mai fericit sa bat pe unu pe care m-a batut. Tu pe vremea ta fugeai cand se lua un fraier de tine? NU tu nu sti cum e pentru ca esti fata si nimeni nu da in fete asa ca nu mai face aprecieri gresite ca teoria nu se respecta in practica in acest caz.
Mesaj personalYahooMSN
astra_moldovan
Trimis: 3 Nov 2006, 08:14 PM

Utilizator avansat

Odata baza a venit la mine cica as fi dat cu creta in el si cum el dadea in mine am dat si eu in el. In ora unu m-a intrebat de ce nu ii dau una in gura si i-am zis ca si daca il bat si daca ma bate tot imi iau si eu (mi-e rusine de ce am zis) si ala mi-a zis ca nu ma descurc a liceu cu mentalitatea asta si avea dreptate. Nu trebuie sa te lasi calcat in picioare. Pauza viitoare am dat-o cu el doar cu pumnii si cu picioarele fara tranta ca asa aranjasem sa fie echilibrat ca la tranta ma punea da si eu puteam sa mai vin cu cativa. M-am batut cu el si a fost echilibrat parca i-am dat ceva mai mult decat mi-a dat el ca el nu ma nimerea deloc la fata dar dadea cu picioarele. Au vrut mai multi sa se bage si i-au dat cateva dar le-am zis ca nu vreau sa intre si altii la belea din cauza mea si nu s-au mai bagat. Pauza urmatoare am dat-o pe echipe si i-am spart si astfel nu ne-am certat serios intre noi totul find corect 2 vs 2 si la final ne-am impacat cat de cat. Era mai bine sa stau in banca si sa fiu un frustrat si lumea sa zica ca nu am tupeu sa o dau cu ala? Nu cred.
Mesaj personalYahooMSN
Alissia
Trimis: 4 Nov 2006, 11:04 AM

Mentor

Kara/-te Kid! character03.gif fighting25.gif fighting30.gif
Mesaj personal
Taliban
Trimis: 4 Nov 2006, 05:12 PM

Utilizator
**

QUOTE (Bloo @ 2 Nov 2006, 10:42 PM)
in primul si in primul rand, daca unul te intreaba "ba esti smecher" nu trebuie sa ii raspunzi. daca raspunzi provocarilor, o sa ai parte de ceea ce ai cautat: violenta (atat verbala cat si fizica)

iar daca un copil a ajuns chiar in stadiul acesta, poate fi exmatriculat. dovezi se pot strange. nu exista problema fara solutie.

Hm, interesant pdv. "Nu raspunde..."=> "cine ridica sabia de sabie piere"=>"capul plecat sabia nu-l taie". Nu vi se pare deosebit de romaneasca si de lasa aceasta deductie?
Mesaj personal
Bloo
Trimis: 4 Nov 2006, 05:38 PM

Utilizator avansat

Cunosc foarte multe persoane care au avut de-a face cu astfel de oameni si nu au raspuns provocarilor...Asa au ramas intregi! Dar bineinteles, ca daca si tu te dai smecher.....

--------------------
I'm very very very weird and misunderstood.user posted image
Au in lumea asta toate cate un "pentru ca": iubirea este din alta lume si se iveste din senin, fara ca sa stii de ce, se da pe fata, fara ca sa stii cum, si te duce, fara ca sa stii unde. Ioan Slavici - Mara
Stiinta si religia nu sunt inamici, doar ca stiinta este prea tanara pentru a intelege.
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
Bloo
Trimis: 4 Nov 2006, 05:40 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ckestor @ 3 Nov 2006, 09:14 PM)
Odata baza a venit la mine cica as fi dat cu creta in el si cum el dadea in mine am dat si eu in el. In ora unu m-a intrebat de ce nu ii dau una in gura si i-am zis ca si daca il bat si daca ma bate tot imi iau si eu (mi-e rusine de ce am zis) si ala mi-a zis ca nu ma descurc a liceu cu mentalitatea asta si avea dreptate. Nu trebuie sa te lasi calcat in picioare. Pauza viitoare am dat-o cu el doar cu pumnii si cu picioarele fara tranta ca asa aranjasem sa fie echilibrat ca la tranta ma punea da si eu puteam sa mai vin cu cativa. M-am batut cu el si a fost echilibrat parca i-am dat ceva mai mult decat mi-a dat el ca el nu ma nimerea deloc la fata dar dadea cu picioarele. Au vrut mai multi sa se bage si i-au dat cateva dar le-am zis ca nu vreau sa intre si altii la belea din cauza mea si nu s-au mai bagat. Pauza urmatoare am dat-o pe echipe si i-am spart si astfel nu ne-am certat serios intre noi totul find corect 2 vs 2 si la final ne-am impacat cat de cat. Era mai bine sa stau in banca si sa fiu un frustrat si lumea sa zica ca nu am tupeu sa o dau cu ala? Nu cred.

wow Ckestor...ce puternic esti! Nu va apropiati va rog, ca s-ar putea sa va arate niste figuri a la Jackie Chan! WHOAAAAAAHHHH!

Mai ai de crescut copilule... laugh.gif

--------------------
Au in lumea asta toate cate un "pentru ca": iubirea este din alta lume si se iveste din senin, fara ca sa stii de ce, se da pe fata, fara ca sa stii cum, si te duce, fara ca sa stii unde. Ioan Slavici - Mara
Stiinta si religia nu sunt inamici, doar ca stiinta este prea tanara pentru a intelege.
Taliban
Trimis: 4 Nov 2006, 05:49 PM

Utilizator
**

Inteligenta ironie, draga...Va fi foarte baiat bun dupa caterincile tale...Cred ca si tu mai ai de crescut in materie de tact.
Mesaj personal
Taliban
Trimis: 4 Nov 2006, 05:50 PM

Utilizator
**

Asta lipseste in tara asta atat elevilor cat si profesorilor. Notiuni elementare de psihologie!
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 4 Nov 2006, 05:53 PM

Utilizator avansat

wow Ckestor...ce puternic esti! Nu va apropiati va rog, ca s-ar putea sa va arate niste figuri a la Jackie Chan! WHOAAAAAAHHHH!

M-am spart de ras, ai un umor rar intalnit.

Nimeni nu e de acord cu violenta dar in unele cazuri e imposibil fara.

Acest mesaj a fost modificat de către Ckestor la data 4 Nov 2006, 06:03 PM
Mesaj personalYahooMSN
Taliban
Trimis: 5 Nov 2006, 08:02 PM

Utilizator
**

"Gasca baietilor incepe cu lovituri in gluma, care duc la batai crancene si pline de ura" citat din JD Sallinger-"De veghe in lanul de secara"-una din cele mai mari carti ale secolului XX.
Poftiti o tema de gandire si comentariu.
Mesaj personal
Bloo
Trimis: 7 Nov 2006, 09:11 AM

Utilizator avansat

ah bun, face unul asa, asa sa faci si tu. daca pur si simplu nu ai nici o treaba cu o persoana, NU o sa ti se intample nimic! Dar cum nu puteti intelege asta, nu ma mai obosesc... happy30.gif Duceti-va fratilor unde oti vrea...in lanul de secara unde vreti si acolo sa va bateti cat vreti! wink.gif

[mai exista si nitse exceptii in care iei bataie doar pt ca e unu' nebun, iar atunci poti lua masuri]

Acest mesaj a fost modificat de către Bloo la data 7 Nov 2006, 09:11 AM

--------------------
madagascar1
Trimis: 7 Nov 2006, 09:23 AM

Utilizator avansat

Se intampla asa datorita mentalitatii majoritatii oamenilor.Baiatul trebuie sa fie puternic, nu trebuie sa planga, nu trebuie sa para slab, nu are voie sa isi dezvaluie slabiciunile pentru ca altfel este catalogat papa lapte de catre ceilalti"barbati".Si uite asa ajung sa se bata doar pentru ca altul l-a injurat de mama etc.Orgoliu nemasurat si nefondat.Lipsa de respect fata de viata.Nu prea exista solutii pentru asa ceva.Poate peste vreo suta de ani daca se investeste ceva mai mult in educatie.
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 7 Nov 2006, 09:34 AM

Utilizator avansat

ah bun, face unul asa, asa sa faci si tu. daca pur si simplu nu ai nici o treaba cu o persoana, NU o sa ti se intample nimic! Dar cum nu puteti intelege asta, nu ma mai obosesc...  Duceti-va fratilor unde oti vrea...in lanul de secara unde vreti si acolo sa va bateti cat vreti!

Pe langa faptul ca gandesti rar mai gandesti si prost. NU PRICETPI ca ala incepe mereu? cum ai trai tu sa te enerveze unu in continuu si pe tine si pe prietenii tai iar tu sa stai de fraier si sa suporti? Pai nu l-ai bate ma odata pe ala sa se sature? Bloo tu nu cred ca ai avut vreodata de aface cu asa ceva ca esti fata asa ca taci. Ala defapt si in fete a dat si in deia mai mari ca el e total nesabuit.

Nu inteleg de unde a dedus bloo ca m-am luat de bazavan. El incepe si noi ripostam ca nu suntem ca tine sa ne lasam calcati in picioare.

In loc sa dai solutii tu critici cea ce nu se intampla. Da solitii pentru situatia aceasta nu pentru ce inventezi tu.

Intrebare pentru Bloo: Ce ai face in situatia noastra? Amintesc ca sa il parasti undeva nu are nici un efect.

Acest mesaj a fost modificat de către Ckestor la data 7 Nov 2006, 09:38 AM
Mesaj personalYahooMSN
Bloo
Trimis: 7 Nov 2006, 01:07 PM

Utilizator avansat

Aoleu. calmeaza-te mai! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Asadar...
- cum am mai spus: probe se pot gasi, asa ca te poti duce frmusel la directoare iar aceasta va lua masurile necesare.
- nu am spus niciodata ca tu te-ai luat de cineva
- ...si ce faci daca un baiat are o gasca intreaga? Ce faci tu atunci?

[P.S: inteleg ca scrii repede ... dar chiar nu poti sa scrii si tu corect gramatical? {poate am mai facut si eu grseli, dar nici chiar asa...}]

--------------------
astra_moldovan
Trimis: 7 Nov 2006, 07:56 PM

Utilizator avansat

- cum am mai spus: probe se pot gasi, asa ca te poti duce frmusel la directoare iar aceasta va lua masurile necesare.

Tu chiar nu pricepi ca ne-am dus ? Directoare stie tot, toata scoala stie. E greu sa nu observi pe cineva care isi ia bataie zilnic asa de spectaculos.

Acum vad ca s-a mai cumintit. Nu a mancat bataie serioasa decat de la unii de a 7-a care au fost mobilizati de un repetent.
Mesaj personalYahooMSN
kiss4kata
Trimis: 7 Nov 2006, 08:19 PM

Utilizator
**

dar sa stii k nu numai la tine in sc se petrec astfel de lucruri..... asa k inceteaza sa te consideri o victima k nu esti..... degeaba incerci sa impresionezi k atata timp kt ai dat si u nu mai esti considerat un tip OK....

PS: Si nu te mai lua atat d rau d Bloo k are dreptate, oricat d mult nu ai vrea tu sa accepti....
Mesaj personal
lexgas
Trimis: 7 Nov 2006, 08:47 PM

Utilizator
**

Vazand titlul acestui topic, mi s-a parut interesant. Pacat ca a degenerat intr-o disputa intre Alissia si Ckestor.

Adevarul este undeva la mijloc. Scoala ne invata sa nu apelam niciodata la violenta, pentru ca binele invinge intotdeauna (vezi Harap Alb). Realitatea este insa alta. Ca sa te impui in fata celorlalti trebuie sa fii inteligent, sa stii cand sa vorbesti si sa stii sa dai un pumn atunci cand trebuie.

Mesaj personal
Bloo
Trimis: 7 Nov 2006, 09:45 PM

Utilizator avansat

Pumnul ala e de folos in situatii extreme.

Ckestor: atunci, daca directoarea nu ia masuri, va duceti frumusel si ii spuneti: cu tot respectul, astept sa faceti ceva, daca nu faceti, voi contacta politia, miniterul... smile.gif

--------------------
astra_moldovan
Trimis: 7 Nov 2006, 10:11 PM

Utilizator avansat

Adevarul este undeva la mijloc. Scoala ne invata sa nu apelam niciodata la violenta, pentru ca binele invinge intotdeauna (vezi Harap Alb). Realitatea este insa alta. Ca sa te impui in fata celorlalti trebuie sa fii inteligent, sa stii cand sa vorbesti si sa stii sa dai un pumn atunci cand trebuie.

Bine zis

Ckestor: atunci, daca directoarea nu ia masuri, va duceti frumusel si ii spuneti: cu tot respectul, astept sa faceti ceva, daca nu faceti, voi contacta politia, miniterul...

Loool
Mesaj personalYahooMSN
kiss4kata
Trimis: 7 Nov 2006, 10:17 PM

Utilizator
**

mey Ckestor, yo inteleg k u ai cv q fetele si nu numai kre nu sunt de acord q tine.... esti absolut imposibil bai baiete...... mad54.gif
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 7 Nov 2006, 10:33 PM

Utilizator avansat

Nu am absolut nimic cu ele insa nu mi se pare normal sa iti dai cu parerea ce ai face tu cand tu nu ai avut niciodata de aface cu asa ceva. Baietii imi dau dreptate aici pentru ca stiu cum e in realitate. E usor sa joci fotbal din tribuna.

Acest mesaj a fost modificat de către Ckestor la data 7 Nov 2006, 10:34 PM
Mesaj personalYahooMSN
Bloo
Trimis: 8 Nov 2006, 10:12 AM

Utilizator avansat

oricine are dreptul la o parere...doar nu traim in comunism

Ckestor: atunci lasa-te batut in fiecare zi si nu te mai plange degeaba smile.gif

--------------------
astra_moldovan
Trimis: 8 Nov 2006, 10:17 AM

Utilizator avansat

Ma bloo, nush daca tu cand scri un post te gandesti ca trebuie sa se potriveasca cu situatia despre care se vorbeste. Zi si mie de unde ai dedus ca ma las batut cand exact asta sustin sa nu faceti.

Ckestor
El incepe si noi ripostam ca nu suntem ca tine sa ne lasam calcati in picioare.

Bloo
Ckestor: atunci lasa-te batut in fiecare zi si nu te mai plange degeaba

PS. Nu m-am plans niciodata si nici nu am de ce. Baza mananca bataie nu eu.
Mesaj personalYahooMSN
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (11) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved