Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (4) [1] 2 3 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> fumatul in scholi, masuri "legale" ce se pot lua
deea7
Trimis: 1 Mar 2007, 09:06 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Poate sunt la una din putzinele scholi in care inca se fumeaza in bai, dar chiar inca nu am gasit metode pentru eradicarea acestui obicei. Nu prea le am cu problemele juridice, totushi cine e "organu abilitat" biggrin.gif ca sa constate ca se fumeaza in schoala schi sa puna amenda- cel mai important lucru! Apoi, odata amenda pusa, cine aplica pedeapsa...30ore munca in folosul comunitatzii, ca sicer unii ar avea nevoie de asha ceva..... E pacat ca nu se respecta legea asta! Ajutatzi/ma cu nishte raspunsuri "juridice" , ca directorul nostru este impotriva "masurilor nelegale" care shiu ca se mai practica pe la alte licee...amenzi in bani shi altele de genul. Noi ca profesori, nu putem sai pedepsim cu "munca la cantina, sau in curtea scholii" ca le scade "increderea de sine"... Shi atunci CINE II PUNE PE COPIII ASHTIA SA FACA CEVA CU FOLOS , CA SA REALIZEZE IMPORTANTZA LUCRURILOR /e vorba doar de cine aplica legea asta confused24.gif
Mesaj personal
Bass
Trimis: 1 Mar 2007, 11:50 PM

Utilizator activ

la noi se sanctioneaza cu scaderea notei la purtare.... chiar si pana la 2(doi) daca e cazul... si nu in bai... pana si in curte unde era tolerat mai demult

--------------------
Shcoala nu te face mai deshtept, dar fara shcoala eshti PROST!!!
Experienta este numele pe care il dam tuturor greselilor noastre
Mesaj personalYahoo
seventeen
Trimis: 4 Apr 2007, 06:54 AM

Utilizator
**

QUOTE (deea7 @ 1 Mar 2007, 10:06 PM)
Poate sunt la una din putzinele scholi in care inca se fumeaza in bai, dar chiar inca nu am gasit metode pentru eradicarea acestui obicei. Nu prea le am cu problemele juridice, totushi cine e "organu abilitat" biggrin.gif ca sa constate ca se fumeaza in schoala schi sa puna amenda- cel mai important lucru! Apoi, odata amenda pusa, cine aplica pedeapsa...30ore munca in folosul comunitatzii, ca sicer unii ar avea nevoie de asha ceva..... E pacat ca nu se respecta legea asta! Ajutatzi/ma cu nishte raspunsuri "juridice" , ca directorul nostru este impotriva "masurilor nelegale" care shiu ca se mai practica pe la alte licee...amenzi in bani shi altele de genul. Noi ca profesori, nu putem sai pedepsim cu "munca la cantina, sau in curtea scholii" ca le scade "increderea de sine"... Shi atunci CINE II PUNE PE COPIII ASHTIA SA FACA CEVA CU FOLOS , CA SA REALIZEZE IMPORTANTZA LUCRURILOR /e vorba doar de cine aplica legea asta confused24.gif

si la noi se fumeaza...si cica suntem colegiu' national de elita...la etajul 2, pe palierul cu baile, nici nu poti respira!...se mai duc si afara sa fumeze...si daca nu ii intoarce portarul din drum, raman acolo si nu mai fumeaza in baie...in orice caz, s-a pus problema construirii unui fumoar pentru elevi, daca se starng 50% plus 1 semnaturi (n-am inteles exact din partea cui tongue.gif )...dar nu e nimeni sanctionat pentru asta...daca cumva te prinde directorul sau cineva important, atunci apar discutii...dar de regula se rezolva amiabil pan' la urma...in general nu se ia nimeni de tine pt ca ai fumat...cel putin din cate stiu eu de la cunostinte de-ale mele care fumeaza...

--------------------
When someone hurts you, cry a river, build a bridge and get over it!!!
Mesaj personal
cataK
Trimis: 8 Jul 2007, 02:00 PM

Începător
*

In primul rand probabil exista riscul, tentatia, adrenalina oferita de faptul ca fumezi unde nu ai voie si te poate prinde. Legat de locul pentru fumatori... ce vorbiti voi acolo? 50% semnaturi +1 sa se faca loc de fumat. Ati inebunit?smile.gif). Trei sferturi din cei ce fumeaza n-au 18 ani deci conform legii nu prea au cum sa faca acel loc. - asta daca e vorba de un liceu. Pentru scoala generala, nici macar atat.

"putzinele scholi in care inca se fumeaza in bai"
Peste tot e cam la fel. Cel putin in majoritatea liceelor din cate am vazut si am auzit se fumeaza in bai asa ca...

Probabil cea mai buna solutie ar fi montarea unor dispozitive anti-incendiu, care la fum se declanseaza. Nu stiu cati ar mai fuma in baie in acel moment smile.gif. Poate decat cei ce au chef de un dush...

Acest mesaj a fost modificat de către cataK la data 8 Jul 2007, 02:02 PM

--------------------
" Mintea conduce pumnul, NU invers! " (Parazitii)
Ne mișcăm și noi mai cu talent? Hai ca se poate !
Mesaj personal
John270566
Trimis: 9 Jul 2007, 01:30 AM

Mentor

Fumatorii incepatori sa asculte la baciul !
Incepi cu o tigara pe zi,apoi 2,3 si ajungi de la o vreme sa fumezi 2 pachete pe zi.
Apar tot felul de dezavantaje in acest moment.Pierzi autobuzul de sub nas,ca nu poti fugi sa-l prinzi.Orice afectiune ai,medicul te priveste ca pe un paria si se uita la tine ca la un ciudat,zicandu-ti cu dispret 'Vedeti daca fumati ?' si pe buna dreptate.
Unui coleg i-a zis medicul ceva de genul:'Dom'le,daca nu te lasi de fumat,ai doar doua variante:unu,mori.Si a doua varianta,iti taiem piciorul peste cateva luni.'Si ca sa fie treaba clara,medicul i-a mai zis 'uite,vezi,eu ti-l tai,eu cu aceasta mana !'.

Nu va apucati de fumat,sau daca v-ati apucat cumva,lasati-va pana nu e prea tarziu !
Si va spun asta nu ca pe o reclama ,din obligatie,ci ca un fumator inrait care ar da acum ORICAT sa se lase de obiceiul acesta pacatos.
Cand mergeti la un chef cu colegii,beti o bere,doua,dar nu fumati !Faceti din acest refuz o mandrie,nu o slabiciune.
Si daca toate acestea nu sunt de ajuns,poate va faceti odata vreme si intrati la un Institut oncologic.E fara replica,v-o spun eu.Mori acolo incet,nu mai ai nevoie de filme horror,ca le vezi pe viu.
Dati pe google o cautare 'sarcom' sau 'carcinom' ....gata.Am incheiat.

Acest mesaj a fost modificat de către sorinborodi la data 9 Jul 2007, 01:34 AM

--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiIntegrity Messenger IM
Raakh
Trimis: 9 Jul 2007, 12:19 PM

Utilizator
**

Sunt unul dintre elevii care s-a apucat de fumat dintr-o prostie, mai mult curiozitate prosteasca, dar asta e irelevant. Nici eu nu sunt neaparat de acord cu fumatul "in" scoala in bai s.a.m.d. deoarece persoanele nefumatoare din scoala nu ar trebui sa suporte fumul nostru. Dar in curtea scolii eu nu vad nici o problema, cat timp elevii respecta regulile si nu fac mizerie, iar scoala le pune la dispozitie in curtea scolii, ori intr-un loc in care fumul nu va afecta pe nimeni decat pe fumatori, scrumiere sau un loc unde sa se depoziteze mucurile de tigara.
In momentul in care se interzice categoric ceva este clar ca din ce in ce mai multi elevi vor fi tentati sa se apuce de acel lucru. Daca scoala totusi ar vrea sa faca ceva, de ce sa ii sanctioneze pe elevi in loc sa le explice, frumos si calm, riscurile ce le implica fumatul si modalitati prin care elevul poate scapa de acest obicei.

--------------------
Shhh... Do you hear that?
It's the sound of no one caring.

Compedium de aberatii... se stie el

*Cartile de literatura sunt numai pentru placere si nu ajuta cu nimic...Nu te invata sa gandesti

*Mai exact ce fac ? Cu madica "educa spiritul" ? Mai exact ? Sunt doar de divertizment, daca nu iti place nu citesti.

*mai mult ca cartile

*Prea ma stresati cu acest cuvant(cultura). Nu e ceva foarte folositor, e doar ceva ce te ajuta in unele discutii cu strainii.

*Uita-te in jur, e plin de termopane.

*Sunt foarte curios cum vorbesc chienzii si japonezii pe net. Exista fonturi speciale ?

*Cum sa nu aduca banii fericirea ? O aduc garantat.

*Oameni isi mai doresc sa calatoreasca, sa aiba o slujba de care sa nu le fie rusine, sa aiba bani, o masina (nu bmv neaparat), o familie, o vila cu pishcina, pasa de biliard si masa, masa de ping pong si sala de forta etc.

*Pana in 89 citeau pentru ca nu aveau altceva mai bun de facut. Dupa 89 a aparut TV si calculatorul.

Va urma
Mesaj personal
Kostagh
Trimis: 14 Jul 2007, 01:05 PM

Utilizator
**

Sigur!
Un loc de fumat, cu nisip si tot tacamul! Si desigur, si un mic bar, unde sa se serveasca cafele si coniac. Si mai ce? 2-3 mese de biliard si o bara de strip-tease!
Da' voi ati uitat ca LEGEA interzice vanzarea si consumul produselor de tutun si alcool de catre MINORI?
Stiti si de ce? Legiuitorul a ajuns la concluzia ca minorii nu dispun de suficient discernamant pentru a decide CE E BINE si CE E RAU pentru ei. Daca nu ar fi asa, ar fi si condamnati cand savarsesc o infractiune.
De aceea, cat si din alte motive ce tin de insasi esenta unei institutii de EDUCATIE cum este scoala, in scoli fumatul ESTE si trebuie SA RAMANA INTERZIS!
Cand veti creste, va fi optiunea voastra ce faceti cu viata pe care o aveti. Cat sunteti inca "minori" e optiunea parintilor si a educatorilor vostri. Punct.

Acest mesaj a fost modificat de către Kostagh la data 14 Jul 2007, 01:05 PM
Mesaj personal
LoSt
Trimis: 14 Jul 2007, 06:31 PM

Utilizator avansat

Mi se pare normal ca nu te lasa sa fumezi in incinta scolii... e scoala totusi, nu bar de zi.
La mine in liceu toata lumea fumeaza pe trotuarul din fata scolii... In curte nu ne lasa. Nu se ascunde nimeni in bai... Doar ies afara si traverseaza strada.

Profii au fumoar pe coridor... Daca stie cineva sa-mi spuna... au voie sa faca asta? Nu e un spatiu inchis, e pur si simplu un spatiu de vreo 3-4 m in laterala coridorului, ca un fel de hol. Ma gandesc ca sunt multe persoane care nu fumeaza si poate nici nu suporta fumul de tigara si sunt obilgate sa-i faca fata de fiecare data cand trec pe acolo.
Mai sunt si unii profi care isi aprind tigara pe coridor direct.

--------------------
spiru <3
Mesaj personalYahoo
std
Trimis: 17 Jul 2007, 06:29 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Kostagh @ 14 Jul 2007, 02:05 PM)
Da' voi ati uitat ca LEGEA interzice vanzarea si consumul produselor de tutun si alcool de catre MINORI?[...]De aceea, cat si din alte motive ce tin de insasi esenta unei institutii de EDUCATIE cum este scoala, in scoli fumatul ESTE si trebuie SA RAMANA INTERZIS!
Cand veti creste, va fi optiunea voastra ce faceti cu viata pe care o aveti. Cat sunteti inca "minori" e optiunea parintilor si a educatorilor vostri. Punct.

Nimic de zis, dar sunt destule licee unde, cel puțin elevii din a 12-a, sunt în parte majori, deci nu comit nicio infracțiune cumpărându-și țigări.

Dacă vă pregăteați să-mi spuneți că tot greșesc fumând în școală, în definitv e un mediu cultural educativ, ar fi o măsură de bun-simț ca dacă elevii (majori) nu au voie să fumeze în școală, nici profesorii (tot majori) să nu aibă voie să fumeze în școală -- și să se aleagă și ei cu o medie scăzută la purtare, cu câteva ore de muncă la cantină și alte celelalte.
Mesaj personalYahoo
legnakrad
Trimis: 17 Jul 2007, 09:49 PM

Utilizator
**

nu inteleg chestia cu interzicerea fumatului in scoli...la o adica eu am intrat in liceu pe dreptu meu si pe cat am invatat,daca asta e viciu meu sa ma lase sa-l traiesc linistit.credeti ca interzicerea stopeaza? dar credeti ca cei din conducerea liceului se gandesc la asta?
e doar legat de imagine...trece o persoana si vede liceul plin cu elevi fumand...asta e realitatea,dc sa ne ascundem de ea

--------------------
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
Mesaj personalYahoo
LoSt
Trimis: 23 Jul 2007, 01:44 AM

Utilizator avansat

^ iti pun problema si in felul urmator - sunt multe persoane care au probleme respiratorii sau care pur si simplu nu suporta fumul.
in plus, in afara de cei cu 18 ani impliniti - adica aproximativ un sfert de liceu [la mine chiar mai putin, avem si 5-8; de scoli generale nici n-are sens sa vorbim] - restul fumeaza ilegal.
nu cred ca ideea aici e sa faca elevii sa se lase de fumat. nu-i lasa sa fumeze in scoala, se duc in spatele ei, afara dupa colt, fumeaza un pachet intreg dupa ce termina orele. o sa fumeze in continuare, dar pe ascuns...
subscriu std. daca elevii n-au voie, nici profesorii n-ar trebui sa aiba.

--------------------
spiru <3
Mesaj personalYahoo
Ekpirosis
Trimis: 24 Jul 2007, 02:59 PM

Utilizator avansat

ATENTIE!!!

Vad alti "armasari" care dau cu `lege` in stanga si-n dreapta! Legea INTERZICE VANZAREA produselor din alcool si tutun minorilor. In nici un caz nu interzice CONSUMUL! Ca minor, poti consuma alcool si tutun fara nici o problema atat timp cat iti sunt cumparate de un adult.

Dixit!

Acest mesaj a fost modificat de către Ekpirosis la data 24 Jul 2007, 03:00 PM

--------------------
L'absurde naît de cette confrontation entre l'appel humain et le silence déraisonnable du monde. - Albert Camus

Ekpirosis - O personalitate care iti baga mintile in cap. (self-proclaimed)
Administrator de neuroni - Formator A4
Mesaj personal
LoSt
Trimis: 27 Jul 2007, 01:14 AM

Utilizator avansat

Daca un major ii da tigari sau alcool unei persoane sub 18 ani se considera corupere de minori. Nu mai stiu de unde am auzit asta. Dar cred totusi ca e si o lege care se refera la consum, ar fi pur si simplu stupid sa nu fie.

--------------------
spiru <3
Mesaj personalYahoo
pishica_mik
Trimis: 27 Jul 2007, 11:20 AM

Utilizator avansat

QUOTE (LoSt @ 27 Jul 2007, 02:14 AM)
Daca un major ii da tigari sau alcool unei persoane sub 18 ani se considera corupere de minori. Nu mai stiu de unde am auzit asta. Dar cred totusi ca e si o lege care se refera la consum, ar fi pur si simplu stupid sa nu fie.

La noi se fumeaza la poarta. laugh.gif .. si ce e mai ironic e ca nu sunt majori.,..sunt numai smekerasii de a 6-a,a 7-a cu cate un smeker shef (ca magaru intre oi), eventual figurantu scolii, de a 10-a....
A inebunit lumea. Ce sa le faceti? Se sanctioneaza prin nota la purtare dar cat? ca nu prea sta nimeni sa se ocupe de asta, (ca stiti cum se obisnuieste, vine dirigintele la sfarsit de an si motiveaza toate punctele de la purtare..asa un coleg ajunsese la 4 la purtare si cand a incheiat media s-a trezit cu 10... asa ca degeaba dry.gif )

--------------------
Dragostea este comoara sufletului, literatura este a minții.
Voi toți râdeți de mine că sunt diferită, eu râd de voi că sunteți toți la fel...
Absolventă a C.N. "Mircea cel Bătrân" Râmnicu Vâlcea, Studentă la Facultatea de Medicină Veterinară, USAMV Cluj Napoca.
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiMSN
Alless
Trimis: 28 Jul 2007, 03:34 PM

Utilizator avansat

Mda... la noi e un loc mai dragutel de fumat, toti cand trec sa-si ia mancare vad locul... da si e depozit de tigari pe jos si pe sus...
da' tot degeaba... ca nu se lasa astia de fumat...
de la copilasi de a 5-a de 1.45 ph34r.gif pana la d'aia d'a 8a... da' nu's multi fumatori, totusi... pana-n 6 cred... ca am norocul sa stiu toata scoala... si stiu... si-i vad... si degeaba le zic sa nu mai faca...

Acest mesaj a fost modificat de către Alless la data 28 Jul 2007, 03:34 PM

--------------------
Mesaj personalYahoo
pishica_mik
Trimis: 29 Jul 2007, 04:58 PM

Utilizator avansat

bafta ta ca esti in scoala generala de 8 clase... la noi e ditamai colegiul si nu au prapaditii asa ceva.... si stau stia pe la poarta dar sunt patetici...
Oricum ... scoala la care e un amic are un asemenea "spatiu pentru fumat" exact langa cancelarie...dar... sunt numai profi inauntru...eu nu am vazut niciodata sa fie si elevi laugh.gif

--------------------
Voi toți râdeți de mine că sunt diferită, eu râd de voi că sunteți toți la fel...
Absolventă a C.N. "Mircea cel Bătrân" Râmnicu Vâlcea, Studentă la Facultatea de Medicină Veterinară, USAMV Cluj Napoca.
cris150
Trimis: 30 Jul 2007, 07:13 PM

Utilizator activ

pai, contra fumatului in bai se pot monta stingatoare de incendii pe tavan si cand elevul se apuca si fumeaza in baie are parte de un dus bun... macar asta o sa-l mai lecuiasca putin smile.gif

--------------------
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
pishica_mik
Trimis: 1 Aug 2007, 03:10 PM

Utilizator avansat

simpatica idee laugh.gif

--------------------
Marina C
Trimis: 1 Aug 2007, 07:02 PM

Utilizator avansat

QUOTE (cris150 @ 30 Jul 2007, 08:13 PM)
pai, contra fumatului in bai se pot monta stingatoare de incendii pe tavan si cand elevul se apuca si fumeaza in baie are parte de un dus bun... macar asta o sa-l mai lecuiasca putin smile.gif

laugh.gif e o idee buna...
eu nu sunt deacord cu fumatu in scoala.... mai bine se amenajeaza un coltz special ptr ei ... in curtea scolii

eu nu pot sa ma duc la Wc la fete ca vin toti si toate si fumeazaaaa.... si daca ma duc la baieti...sa ud buretele..sau sa ma spal pe mainii..chestii de astea...tipa profesorii ca de ce intru la ei la wc,ca nu am voi si bla bla bla.... aiurea.... sad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către fan_4ever_pio la data 1 Aug 2007, 07:03 PM

--------------------
"Folosindu-se de experienta capatata de ambele parti ale baricadei, Pennac, el insusi, un elev cu rezultate slabe, sustine cu tarie ca profesorii trebuie sa investeasca mai multa dragoste in munca lor pentru a trezi interesul acestor "cazuri irecuperabile". "Necazuri cu scoala"- Daniel Pennac

„Fără școală să nu aștepte nimeni nici părinți buni, nici fii buni, și prin urmare nici stat bine organizat și bine cârmuit și păstorit”. (Ion Heliade- Rădulescu, Gândirea pedagogică)

Mesaj personal
Dyenutzaa
Trimis: 1 Aug 2007, 08:15 PM

Începător
*

pai...hai sa ne gandim putin..in licee majoritatea snt minori deci e automat fumatul interzis..insa toata lumea inchide ochii pana la un caz mai grav.la mn in liceu de exemplu e un loc kre se numeste "fumoar" unde se presupune k au voie doar cei de cls a12a kre au 18 ani..bineinteles k acolo se aduna jumatate de liceu si toata lumea stie asta..chestia cu fumatul in bai mi se pare absurda avand in vedere k toata lumea stie k procentul fumatorilor in randul adolescentilor este foarte mare.ar trebui sa se ia masuri in privinta asta..dar..Traim in Romania:-@
Mesaj personalYahoo
pishica_mik
Trimis: 1 Aug 2007, 11:05 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Dyenutzaa @ 1 Aug 2007, 09:15 PM)
pai...hai sa ne gandim putin..in licee majoritatea snt minori deci e automat fumatul interzis..insa toata lumea inchide ochii pana la un caz mai grav.la mn in liceu de exemplu e un loc kre se numeste "fumoar" unde se presupune k au voie doar cei de cls a12a kre au 18 ani..bineinteles k acolo se aduna jumatate de liceu si toata lumea stie asta..chestia cu fumatul in bai mi se pare absurda avand in vedere k toata lumea stie k procentul fumatorilor in randul adolescentilor este foarte mare.ar trebui sa se ia masuri in privinta asta..dar..Traim in Romania:-@

din pacate cam asa este. Toata lumea inchide ochii...
Degeaba ne chinuim... directorii si profesorii ar trebui sa ii sanctioneze pe elevi si sa incerce sa nu mai fie atat de comozi si sa le arate ce inseamna disciplina... Ne invata sa nu fumam dar nu ne ajuta sa impiedicam statutul de "fumator pasiv" dry.gif

--------------------
Dead Soul
Trimis: 13 Aug 2007, 02:38 PM

Utilizator activ

QUOTE (sorinborodi @ 9 Jul 2007, 02:30 AM)
Fumatorii incepatori sa asculte la baciul !
Incepi cu o tigara pe zi,apoi 2,3 si ajungi de la o vreme sa fumezi 2 pachete pe zi.
Apar tot felul de dezavantaje in acest moment.Pierzi autobuzul de sub nas,ca nu poti fugi sa-l prinzi.Orice afectiune ai,medicul te priveste ca pe un paria si se uita la tine ca la un ciudat,zicandu-ti cu dispret 'Vedeti daca fumati ?' si pe buna dreptate.
Unui coleg i-a zis medicul ceva de genul:'Dom'le,daca nu te lasi de fumat,ai doar doua variante:unu,mori.Si a doua varianta,iti taiem piciorul peste cateva luni.'Si ca sa fie treaba clara,medicul i-a mai zis 'uite,vezi,eu ti-l tai,eu cu aceasta mana !'.

Nu va apucati de fumat,sau daca v-ati apucat cumva,lasati-va pana nu e prea tarziu !
Si va spun asta nu ca pe o reclama ,din obligatie,ci ca un fumator inrait care ar da acum ORICAT sa se lase de obiceiul acesta pacatos.
Cand mergeti la un chef cu colegii,beti o bere,doua,dar nu fumati !Faceti din acest refuz o mandrie,nu o slabiciune.
Si daca toate acestea nu sunt de ajuns,poate va faceti odata vreme si intrati la un Institut oncologic.E fara replica,v-o spun eu.Mori acolo incet,nu mai ai nevoie de filme horror,ca le vezi pe viu.
Dati pe google o cautare 'sarcom' sau 'carcinom' ....gata.Am incheiat.

stiam si eu de asta...adica am bagat frica in colegii care fumau...eu am facut pneumonie si a fost destul de grav si cand tuseam spuneam pe o voce seaca "vezi ce am patit de la fumat?" am reusit sa reabilitez o fatuca din generala dupa multe chinuri si incurajari
Mesaj personal
astra_moldovan
Trimis: 13 Aug 2007, 07:21 PM

Utilizator avansat

Eu nu fumez, nu beau si nu ma droghez, nu vreau sa fac astea vreodata. Cred ca nu am grupa de sange compatibila cu fumatul si deaia nu imi place. O sa fiu mereu antifumator si antialcolic pentru ca e risipa de bani aiurea, investesti in imbolnavirea ta. Bautura mai beau pe la ocazii speciale dar sunt rezistent si nu ma fac manga. Nu vreau sa devin dependent desii cred ca m-as putea lasa de fumat, baut, droguri pentru ca am vointa si cred ca as putea sa ma las. Pot sa ma abtin de la dulciuri. Cei care fumeaza si le place bv lor, fericirea e scopul, insa daca nu iti place si vrei sa te lasi atunci tre sa incerci din rasputeri sa o faci.
Mesaj personalYahooMSN
Dead Soul
Trimis: 13 Aug 2007, 07:23 PM

Utilizator activ

corect! asta nu am inteles niciodata...daca vrei sa dai bani si sa mori...da-mi mie mai putin si te omor eu...la fel ca un cancer sau rapid si fara prea multa durere!
Mesaj personal
Alless
Trimis: 13 Aug 2007, 07:33 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Dead Soul @ 13 Aug 2007, 08:23 PM)
c.daca vrei sa dai bani si sa mori...da-mi mie mai putin si te omor eu...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

LOLZ

--------------------
Mesaj personalYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (4) [1] 2 3 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved