Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Invitatie la un proiect de cercetare a astrologiei, Orientat stiintific, dar care tine cont de particularitătile astrologiei
AstroLaur
Trimis: 21 Feb 2017, 09:52 AM

Începător
*

Grup: Members

Salutare tuturor. De mai multi ani studiez astrologia, dar citesc cu interes si articole din fizică, cosmologie si altele. La început nu ma deranja ca cele doua domenii se contrazic intre ele, dar acum da. Vreau sa păstrez doar ceea ce functioneaza.

Voi ce experiențe ati avut pentru a crede in astrologie? Adica experiente nu credinte.

Cei care aveti timp ani vrea sa va implicati intr-un test orientat stiintific pentru a ma ajuta sa inteleg mai bine cum functioneaza astrologia?
Este ceva asemănător cu testul dublu orb publicat in revista Nature in 1985 si condus de Shawn Carlson.
Promit o interpretare natala la final.

Acest mesaj a fost modificat de către AstroLaur la data 21 Feb 2017, 09:54 AM
Mesaj personal
ursulla
Trimis: 27 Feb 2017, 05:00 PM

Utilizator
**

Si ce ar trebui sa fac eu?

--------------------
Mesaj personal
AstroLaur
Trimis: 27 Feb 2017, 07:48 PM

Începător
*

Sa iti cunosti datele natale inclusiv ora si minutul cu o eroare de maxim un sfert de ora si sa ai 30 de minute timp pentru activitatea care iti revine la completarea unui chestionar. Totul este online, gata pregatit.
Bonusul se ofera la finalul experimentului.
Vrei linkul paginii care gazduieste testul?
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved