Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Diploma de calificare, pareri,indrumari
Gelu Micu
Trimis: 26 Apr 2017, 01:18 PM

La prima intervenție

Grup: Members

Buna ziua,
Sunt din Braila,am 57 de ani,din 1983 pana in 1997 am lucrat in CFA-Braila (Combinatul de fibre artificiale la acea vreme)ca electrician intreținere ,stații.Am urmat cursurile Liceului Industrial ''Progresul'',prima treapta-profil electrotehnic,treapta a doua(nereusit)-prelucrari prin aschiere-cu diploma de bacalaureat.In 1983 m-am angajat in CFA,ca electrician,un an mai tarziu am fost promovat muncitor calificat cat.1-baza si pana in 1997 cand a fost falimentat am ajuns la cat.4 treapta 2,cand am fost dat afara cu Ordonanta.Mentionez ca am fost angajat in baza Diplomei de absolvire a 10 clase-profil electrotehnic.Nici nu stiu daca a fost un curs,ca nu am primit o diploma si nici in arhiva nu este ceva .Nu am avut o diploma (certificat)de calificare,motivul fiind ca lucrez in cadrul ''platformei chimice''.Am lucrat in Nigeria ca ''electrical supervisor'',in Statele Unite ca electrician naval-3 ani,in Italia ca ''electrician naval,in Olanda ca ''electrician naval,nu am avut nevoie de o diploma,totul bazandu-se pe examene scrise si probe de lucruAcum am nevoie de o Diploma sau Certificat de Calificare.Acum se vrea o hartie.Cine poate sa ma indrume ce si cum.Va multumesc !
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved