Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Decizie dobanzi, Decizie dobanzi
Ginoasa
Trimis: 18 Sep 2019, 01:18 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Va rog are cineva un model de decizie pentru acordarea dobanzilor sa-mi dea si mie, va rog!
Mesaj personal
ethera
Trimis: 18 Sep 2019, 10:14 PM

Utilizator activ

Cum asa? Ai hotararea judecatoreasca. Doar in baza ei acorzi dobanda. S-a procedat altfel?
Mesaj personal
iuliana1207
Trimis: 19 Sep 2019, 07:36 AM

Utilizator avansat

Da, trebuie emisa decizie cu persoana responsabila cu calculul acestora; atat stiu eu.
Mesaj personal
cameliabianca
Trimis: 21 Sep 2019, 04:17 PM

Utilizator avansat

OMEN 4004/2019

Art. 4. - (1) Ordonatorii de credite secundari și terțiari, consiliile de administrație, precum și comisiile constituite la nivelul unității/instituției de învățământ, din care obligatoriu fac parte reprezentanții federațiilor sindicale, răspund de corectitudinea privind calculul și plata dobânzilor legale și au obligația de a angaja și de a utiliza creditele bugetare alocate numai în limita prevederilor și destinațiilor aprobate, cu respectarea dispozițiilor Legii nr. 500/2002 privind finanțele publice, cu modificările și completările ulterioare.[B][COLOR=red]
Mesaj personal
cameliabianca
Trimis: 21 Sep 2019, 04:29 PM

Utilizator avansat

Atasez si modelul....

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 283 )
Fișier atașat  model_decizie_comisie_dobanzi.doc
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved