Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Euro 200
Maria Constantin
Trimis: 13 May 2015, 08:59 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Bună ziua, am și eu o întrebare: cei repetenți au dreptul la acest program (EURO 200)?
Mesaj personal
calculatoare
Trimis: 14 May 2015, 03:27 PM

Utilizator activ

Daca repetentul are sub 26 de ani, atunci poate se poate face dosarul.
Insa termenul de depunere a dosarelor pe acest an a expirat.
Dar unitatea de invatamant este obligata sa accepte si cererile de la solicitantii repetenti.
Insa la departajare de catre Minister, in ultima faza, cand se trage linia este posibil ca repetentul sa fie respins si sa nu beneficieze de acest program, insa numai in eventualitatea in care se situeaza pe palierul valoric al venitului unde se trage linia.

Asadar si cei repetenti au dreptul la a solicita subventia de euro200 insa pot fi refuzati in ultima faza a programului de catre Minister.
Insa aici se are in vedere si numarul de absente acumulate, deci mai multi factori, programul oferind stimulent celor care cu adevarat doresc sa invete.
Dar de exemplu pentru un student la facultate nu ar trebui sa fie o piedica.
Iar dosarul trebuie depus in termen, si daca personalul nu vrea sa accepte dosarul, se poate trimite si cu posta, cu confirmare de primire.
Mesaj personal
Maria Constantin
Trimis: 15 May 2015, 07:29 AM

Utilizator
**

Mulțumesc pentru răspuns.
Vă mai adresez încă o întrebare: Elevii din programul „A Doua Șansă” pot beneficia de „EURO 200”?
Aceștia sunt în Proiectul CIVIS.

Mesaj personal
XYZZ
Trimis: 15 May 2015, 12:31 PM

Utilizator avansat

Grup: Admin

QUOTE (Maria Constantin @ 15 May 2015, 07:29 AM)
Mulțumesc pentru răspuns.
Vă mai adresez încă o întrebare: Elevii din programul „A Doua Șansă” pot beneficia de „EURO 200”?
Aceștia sunt în Proiectul CIVIS.

Stimată doamnă Constantin,

Vă rugăm să adresați această întrebare responsabilului ISJ.

Am înregistrat acest incident cu numărul: STMECT-15853.

Toate cele bune,
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved