Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> INCETARE CONTRACT INDIVIDUAL DE MUNCA
CATA13
Trimis: 19 Jan 2016, 11:39 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

BUNA ZIUA
si
LA MULTI ANI .
Am un cadru didactic la care ii inceteaza in februarie 2016 contractul de munca deoarece revine titularul pe post . Trebuie sa ii platesc acuma concediul de odihna pentru timpu lucrat ?
Mesaj personal
txlive
Trimis: 19 Jan 2016, 11:42 AM

Utilizator avansat

QUOTE (CATA13 @ 19 Jan 2016, 12:39 PM)
BUNA ZIUA
si
LA MULTI ANI .
Am un cadru didactic la care ii inceteaza in februarie 2016 contractul de munca deoarece revine titularul pe post . Trebuie sa ii platesc acuma concediul de odihna pentru timpu lucrat ?

Da....la încetarea contractului de munca se poate plati CO neefectuat, conform Codului Muncii (art.146, alin.3)
Mesaj personal
CATA13
Trimis: 19 Jan 2016, 12:13 PM

Utilizator avansat

Are cineva sa imi dea o decizie de incetare contract de munca deoarece se intoarce titulara.(Sper ca m-am facut inteleasa)
Mesaj personal
inaina65
Trimis: 19 Jan 2016, 03:45 PM

Utilizator avansat

avand in vedere decizia ISJ prin care a fost incadrat, ar trebui sa scrie acolo: pentru cadrele didactice repartizate pe posturi didactice/catedre rezervate, angajarea pe perioada determinata inceteaza la data revenirii pe post a titularului.
Mesaj personal
roset
Trimis: 19 Jan 2016, 09:10 PM

Mentor

QUOTE (inaina65 @ 19 Jan 2016, 03:45 PM)
avand in vedere decizia ISJ prin care a fost incadrat, ar trebui sa scrie acolo: pentru cadrele didactice repartizate pe posturi didactice/catedre rezervate, angajarea pe perioada determinata inceteaza la data revenirii pe post a titularului.

Se vrea un model de decizie, nu că n-ar putea să se înceteze contractul de muncă! (Și nu mai implicați ISJ-ul! Nu mai are nicio treabă cu asta! ohmy.gif
Eu am găsit o decizie pe care o postez. O analizați și poate-i corectă! wink.gif

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 603 )
Fișier atașat  MODEL.docx

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
txlive
Trimis: 20 Jan 2016, 01:33 PM

Utilizator avansat

QUOTE (roset @ 19 Jan 2016, 10:10 PM)

Se vrea un model de decizie, nu că n-ar putea să se înceteze contractul de muncă! (Și nu mai implicați ISJ-ul! Nu mai are nicio treabă cu asta! ohmy.gif
Eu am găsit o decizie pe care o postez. O analizați și poate-i corectă! wink.gif

De ce credeți ca ISJ-ul nu poate fi implicat? Citiți cu atenție Metodologia -cadru privind mobilitatea personalului didactic.....
Mesaj personal
liceul filiasi
Trimis: 20 Jan 2016, 04:06 PM

Utilizator avansat

QUOTE (roset @ 19 Jan 2016, 10:10 PM)

pot sa spun ca, la cei care vin pe o catedra rezervata, CIM inceteaza la data revinirii la post a titularului postului. Si asta , pentru ca, atunci cand incheiem contractul de munca il incheiem pe per determinata , cu art. 83 lit a.
ISJ-ul il implicam pentru ca ei emit decizia de repartizare pe post unde se specifica foarte clar acest lucru.
Mesaj personalTrimite email
roset
Trimis: 20 Jan 2016, 07:58 PM

Mentor

ISJ-ul il implicam pentru ca ei emit decizia de repartizare pe post unde se specifica foarte clar acest lucru.

Da! ,, Fie după cuvântul tău”! biggrin.gif sign28.gif

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
liceul filiasi
Trimis: 21 Jan 2016, 09:27 AM

Utilizator avansat

QUOTE (roset @ 20 Jan 2016, 08:58 PM)

Da! ,, Fie după cuvântul tău”! biggrin.gif sign28.gif

laugh.gif
danielahraniciuc@yahoo.com
Trimis: 22 Jan 2016, 10:16 AM

Utilizator avansat

MODEL CU IMPLICĂM ? EU NU I-AM IMPLICAT biggrin.gif
Mesaj personal
liceul filiasi
Trimis: 22 Jan 2016, 11:09 AM

Utilizator avansat

QUOTE (danielahraniciuc@yahoo.com @ 22 Jan 2016, 11:16 AM)
MODEL CU IMPLICĂM ? EU NU I-AM IMPLICAT biggrin.gif

Unde? laugh.gif
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved