Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (23) « Primul ... 21 22 [23]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Titularizare Chimie
Danstf
Trimis: 7 Jul 2018, 04:10 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Sunt curios daca si in acest an subiectele la disciplina Chimie sunt tot o ''bataie de joc'', asa cum au fost in ultimii ani.

Eu zic ca da, atat timp cat comisia respectiva este condusa de aceleasi persoane, Marius Andruh si Daniela Bogdan.

Nu cred ca cei doi vor face vreodata concordanta intre subiecte si timpul necesar rezolvarii acestora si nu vor afla niciodata ca Metodica se refera la modul cum se transmite informatioa catre elev si nu este un mod de a examina inca o data partea stiintifica (aceasta este examintata in cele 2/3 din subiecte).

Exemplele ar putea continua, dar deocamdata ma opresc aici.
Mesaj personal
band206
Trimis: 10 Jul 2018, 11:18 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Nu se va schimba nimic. Ca deobicei la chimie vor fi cele mai tampite subiecte, cu multe, prea multe probleme, multe calcule. Oare de ce nu se permite accesul cu un calculator. Să faci atatea calcule si sa pierzi atat de mult timp este inuman. De parca am fi verificati daca stim sa adunam si sa inmultim. Dar cei din comisia de redactare a subiectelor sunt surzi si orbi la tot ce se intampla in jurul lor
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (23) « Primul ... 21 22 [23]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved